تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ؛ حمایت از خیزش‌های ملل مسلمان

امروز:

حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ؛ حمایت از خیزش‌های ملل مسلمان

حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ؛ حمایت از خیزش‌های ملل مسلمان

خبرگزاری فارس: جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای از مردم مسلمان و انقلابی کشورمان خواست تا با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن امسال، از خیزش ها و بیداری اسلامی کشورهای منطقه اعلام حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، اعضای این جمعیت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کردند که جهت پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی و حمایت از خیزش‌ها و بیداری اسلامی کشورهای منطقه، همراه با خیل عظیم امت حزب‌الله، روز جمعه در راهپیمایی پرشکوه یوم‌‌الله 22 بهمن شرکت خواهند کرد.

در اطلاعیه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی آمده است:

انقلاب اسلامی ایران حقیقتی برخاسته از یک سنت الهی است. میلیون‌ها مردم خداجوی و شیفته ارزش‌های انقلاب اسلامی، همه ساله در 22 بهمن در سراسر کشور، همچون رودی خروشان به خیابان‌ها می‌آیند و شکوه انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند و با آرمان‌های امام(ره) و رهبر تجدید میثاق می‌کنند. پیام روشن این حضور گسترده مردم این است که انقلاب اسلامی بر عمق ایمان‌های آحاد مردمی استوار است، مردم همچنان مصمم به صیانت و استمرار آرمان و راه امام راحل و شهدای گرانقدر اسلامی در پرتو هدایت‌های الهی رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی هستند.

اکنون در آستانه روز باشکوه 22 بهمن، بر این باوریم که انقلاب اسلامی ایران نهالی پربار و پرثمر است که هر چه از عمر پربرکت آن گذشته است ثمرات آن بیشتر شده است. بسیاری از انقلاب‌های جهان با این پدیده مواجه هستند که ابتدای انقلاب با حمایت پرشور مردم مواجه می‌گردند و با گذر عمر این حمایت و پشتیبانی کاسته می‌شود. اما انقلاب اسلامی ایران، انقلاب بی‌نظیر است. انقلاب اسلامی ایران با ایجاد حکومت اسلامی با توجه به عنصر نواندیشی دینی توانست دین مبین اسلام را با مقتضات زمان و مکان هم‌راستا سازد و الگویی نوین از حکومت دینی را ارایه دهد که خود الهام بخش دولت‌ها و ملت‌های دنیای اسلام بوده است. به طوری که پژواک شعارهای انقلاب ایران از لسان دیگر ملت‌های مسلمان منطقه هر روز پرشورتر به گوش می‌رسد. شعار استکبارستیزی، عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی و اسلام خواهی هم اکنون از دهان ملت‌های مصر، تونس، یمن و اردن قابل شناسایی است.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی روز جمعه همچون قطره‌ای در اقیانوس بیکران ملت شریف ایران به منظور پاسداشت خون شهدای انقلاب اسلامی، دستاوردهای این انقلاب عظیم و تجدید میثاق با آرمان‌های والای امام راحل، شهدای گرانقدر و مقام معظم ر هبری، همراه با خیل عظیم ملت شهیدپور و انقلابی ایران اسلامی در راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن شرکت خواهد کرد و حمایت خود را از خیزش‌ها و بیداری اسلامی کشورهای منطقه اعلام خواهد کرد.

 

 

لاله هایی که فردا در آزادی می رویند

٢٢ بهمن سال 1358 ، همه ایران لاله زار شهیدان  بود. گویی همین  دیروز بود که کوچه ها ، خیابانها و میدانها، شاهد جانبازیهای سربازان روح الله بود که و در سایه آن حماسه ها، شهرهای میهن ازتسلط اهریمنان یکی  پس از دیگری رهایی می یافت.

 

جوانان شیر اوژن ،  زنان  شجاع تر از  هر مردی  دردرازنای تاریخ،کهنسالانی که با نفس مسیحای روح الله نیروی جوانی دوباره یافته  بودند، بازو به  بازوی یکدیگر ، بذر آزادی را درگلستان ایران  افشادند وبارور کردند.

در برابر  طلسم تانکها ومسلسلهایی که  تنوره آتش به سینه های مومنان  می پاشید ،  عصای  موسی زمان " باطل السحر"شد، کاخ فرعونیان فروریخت وانقلاب  به پیروزی رسید.

اما... در بهمن ماه وبسیاری  از ماههای قبل از آن، خاک  پاک میهن به  خون جوانان مومن بسیاری گلگون  شد . انقلاب اسلامی به یاری نسلی  فداکار به پیروزی رسید.

آیا  جوانان امروزمی توانند با آن نسل تاریخ  ساز اعلام همبستگی کنند؟ می توان به دل  تاریخ نقبی زد و  دست دردست آن حماسه سازان قرار داد وبه  آنان  "یاعلی" گفت؟

آری می توان.. فردا فرصتی است برای  نسل امروز تا با  جوانان به خون خفته  بهمن تجدید میثاق کند . 30 سال پیش نسل  آن روز ، برای آزادی میهن ،گلستانی  در سراسر میهن برپا کرد  و فردا  جوانان نسل  امروز ، در میدان  آزادی ، لاله زا ری به  یاد همه شهیدان برپا خواهد کرد.

 

 

نقش موسوی در نوشاندن جام زهر به امام (ره) 

یکی از مهمترین دلایل پایان جنگ عدم تأمین مالی آن ذکر گردیده است. در سال 68 پانصد میلیارد تومان طرح نیمه کاره داشتیم که تقریباً 8 برابر بودجه سالیانه بوده یعنی آغاز بی دلیل بسیاری طرحها و عدم تأمین مالی آنهم برای سالهای آینده هم به اقتصاد ضربه زد و هم به جنگ ولی چرا؟

هدف از نگارش این نوشتار ، تحلیل شرایط داخلی قبول قطعنامه یا همان نوشیدن جام زهر توسط امام است. در این خصوص شرایط بسیار عجیبی ملاحظه میگردد که نیاز به نگاهی موشکافانه دارد. شناختن چهره برخی شخصیتها راهگشای مسائل مهمی در آینده خواهد بود.

در ابتدا شایان ذکر است که:

1- نگارنده از طرفداران سابق جناب آقای مهندس میر حسین موسوی بوده همچنین هیچ خصومت شخصی با ایشان نداشته و خود او از منتقدین جدی سیاستهای اقتصادی آقای احمدی نژاد نیز بوده و هست. مؤید این مطلب انتشار بیش از 30 مقاله ، یادداشت و تحلیل اقتصادی در انتقاد از فعالیتهای دولت نهم همچنین دولت دهم در بخشهای اقتصاد خرد و اقتصاد کلان و درج نام این حقیر بعنوان یکی از طرفداران آقای میرحسین موسوی در سایتهای حامی ایشان می باشد.

2- امام ، پایان جنگ را نوشیدن جام زهر عنوان کرد و در زمانی کمتر از یکسال فوت نمودند یعنی واقعاً امام جام زهر نوشید و بزرگترین شخصیت تاریخ معاصر ما با جام زهر بعضی ها از دنیا رفت.

در خصوص نقش جناب آقای میر حسین موسوی در زمان جنگ و تأثیر ایشان در پذیرفتن قطعنامه هم اکنون و پس از انتخابات بالاخص پس از حوادث خیابانی ، کشته شدن بسیاری از افراد ، اعترافات و ... به سادگی میتوان صحبت کرد. مطالبی که در گذشته یا خریدار نداشته یا جناحی محسوب میگردید. اینجانب متأسفانه پس از وقایع اخیر و تردید جدی نسبت به شخصیت جناب آقای مهندس موسوی مجدداً نسبت به بررسی شخصیت و اقدامات ایشان بالاخص در زمان پایان جنگ که به نوشیدن جام زهر توسط امام انجامید شدیداً مشکوک شده و نگارش این مطالب نتایج بررسی ها و تحلیلهای یک روزنامه نگار و کارشناس اقتصادی است که تاکنون حتی یک ریال نیز از بخشهای دولتی دریافت نکرده و امید است دریافت ننماید.

نقش میرحسین در نوشاندن جام زهر به امام (ره)

پذیرش قطعنامه 598 و آتش بس را امام جام زهر معرفی نمود و یعنی به هیچ وجه مورد رضایت ایشان نبوده است. این اقدام پس از ارائه گزارشی از سوی آقای هاشمی رفسنجانی بعنوان جانشین امام بعنوان فرمانده کل قوا که شامل 4 بند بود اتخاذ گردید.

1- نظامی: توسط محسن رضایی فرمانده کل سپاه که احتمالاً در آن از مشکلات اداره جنگ یاد شده بود.

2- اقتصادی: توسط میر حسین موسوی نخست وزیر وقت که در آن عنوان شده بود کشور به دلیل مسائل مالی توان ادامه جنگ را ندارد.

3- سیاسی: توسط علی اکبر ولایتی که شرایط سیاسی جهانی را برای صلح یا ادامه جنگ تحلیل کرده بود.

4- فرهنگی: توسط سید محمد خاتمی وزیر ارشاد دولت و رئیس جمهور اصلاحات که شرایط فرهنگی را یادآور شده بود.

با توجه به عبارت جام زهر و سخنان امام به احتمال بسیار قوی تمامی این موارد ادامه جنگ را ناممکن تلقی ساخته بود.
در خصوص شرایط نظامی ماجرا به سمتی پیش میرفت که با این هزینه‌ای که نظام جمهوری اسلامی و دولت آقای مهندس موسوی پای جنگ هزینه می‌کرد ، ایران قادر به پایان جنگ نبوده و البته دشمن در 28 فروردین سال 67 برای دومین بار به ایران آفند زد و شرایط بسیار نامساعد گردیده بود. به احتمال قوی شرایط کلی به گونه ای بود که با توجه به حجم تزریق بودجه به جنگ توسط میر حسین موسوی حتی ادامه جنگ نیز غیر ممکن جلوه می نمود اما در صورت تأمین مایحتاج میتوان با یک حمله گسترده بصره را تصرف و جنگ را به پایان رسانید.

در خصوص مسائل فرهنگی و تمایل مردم به جهاد و شهادت همچنین تأمین نیروی مردمی به احتمال قوی تردیدهایی وجود داشت که باز احتمالاً در گزارشها ذکر گردیده بوده است. با توجه به بسیج صدها هزار نفری مردم به سمت جبهه ها پس از پذیرش قطعنامه ، عملیات مرصاد و محاصره مجدد جاده خرمشهر این مطلب نیز با تردید جدی مواجه است. در صحت گزارش جناب حجه الاسلام سید محمد خاتمی که در برهه ای از زمان مسئولیت تبلیغات جبهه و جنگ را به عهده داشتند میتوان شک کرد یا خیر؟ به قول شهید همت مطبوعات ما جنگ را درشت می نویسند درست نمی نویسند !

در خصوص مسائل سیاسی همیشه ما با تهدید و تطمیع و ارعاب مواجه بوده ایم و تقریباً میتوان گفت اجماع جامعه جهانی بر علیه ما فشار را افزایش می داد ولی باعث تسلیم ایران و بالاخص حضرت امام قطعاً نمیگردید.

یکی از مهمترین دلایل پایان جنگ عدم تأمین مالی آن ذکر گردیده است. در خصوص اوضاع اقتصادی سالهای پایانی جنگ ، تحلیلها و آمارهای بسیار بدی ذکر گردیده تا جاییکه عنوان شده دوسوم خسارتها مربوط به سه چهارم پایان جنگ بوده است. کسری بودجه نزدیک به 50% ، کاهش شدید ارزش نفت صادراتی ، عدم توانمندی تأمین مالی جنگ توسط دولت و بسیاری مسائل مشابه. نکته جالب آن است که تمامی این موارد توسط مدیران اقتصادی زمان جنگ یعنی همفکران آقای موسوی منتشر و درج گردیده که در کنار 600 مورد تخلف در زمان نخست وزیری ایشان جالب به نظر میرسد. نکته جالبتر حجم سرمایه گذاری های دولت در زمان جنگ بالاخص در سالهای پایانی آن بوده که بسیار بالا است. در این خصوص هیچگونه مراجعه ای به آمار و ارقام نمیگردد بلکه تنها شواهد عینی و غیر قابل انکار ذکر میگردد. فولاد مبارکه بزرگترین کارخانه ایران پس از انقلاب است که در زمان اتمام جنگ چیزی نزدیک به 85 تا 90% پیشرفت فیزیکی داشته ، غالب فعالیتها در سالهای پایانی جنگ بوده و در سال 70 افتتاح شد.(1) راه آهن بافق – بندر عباس نیز در همین زمان آغاز شد. اسکله ها و باراندازهای بنادر همچنین طرحهای گسترده بهداشت عمومی از این قبیل طرحهاست. شرایط کلی به گونه ای بوده که عدم وجود پول آنهم با توجه به موارد ذکر شده اندکی بعید به نظر میرسد. در سال 68 پانصد میلیارد تومان طرح نیمه کاره داشتیم که تقریباً 8 برابر بودجه سالیانه بوده یعنی آغاز بی دلیل بسیاری طرحها و عدم تأمین مالی آنهم برای سالهای آینده هم به اقتصاد ضربه زد و هم به جنگ ولی چرا؟

اما آیا موارد ذکر شده درست است یا نه؟ اگر به یکی از صحبتهای رهبر انقلاب اشاره کنیم پاسخ به روشنی قابل درک است. رهبر معظم انقلاب در دیداری که با مسئولان برنامه و بودجه دولت آقای رفسنجانی اشاره کردند: "پذیرش قطعنامه به خاطر ترس نبود... به خاطر هجوم امریکا نبود... به خاطر عده ای از مسئولین اقتصادی در کشور بود که به امام ارائه دادند که ما نمی توانیم هزینه جنگ را بپردازیم... شما مراقب باشید گزارش غلط ندهید. !"۱۳۷۵/۰۳/۱۴

به سادگی مشخص شد که مسئول جام زهر نوشانده شده به امام که بوده است. کسی جز شخص آقای م م ؟ امام در کمتر از یکسال و چیزی نزدیک به 11 ماه پس از پذیرش قطعنامه فوت کردند یعنی واقعاً جام زهر کار خود را کرد. اما هنوز مطلب به پایان نرسیده است. با نهایت احترام و پایبندی به مواضع و توصیه های مقام معظم رهبری امید است مردم در انتخابهای آتی خود مراقب ارکان و پایه های جام زهر امام باشند. پایه های دیگر این جام را نیز فراموش نکنیم.

اگر به تجربه تاریخی خود نظری بیفکنیم شاهد مطالب عجیبی خواهیم بود. یک وزیر ارشاد مستعفی رئیس جمهور میشود. با وجود حمایت اکثریت این جمع یکی دیگر از این افراد رئیس جمهور نشد. پایه اصلی جام زهر امام مورد تأیید اکثریت دیگر این افراد قرار گرفته ولی به حول و قوه الهی ناکام می ماند. باز هم اگر به گفتار مقام معظم رهبری باز گردیم شاهد مواردی مشابه خواهیم بود. ایشان در خصوص دولت آقای احمدی نژاد فرمودند:
کشور برای اولین بار در سالهای گذشته در مسیر درست و انقلابی خود قرار گرفته است.

نکته پایانی آنکه به لطف آقای موسوی مشکلات اقتصادی توانست جنگ را به پایان برساند یعنی احتمال موفقیت این تجربه باز هم موجود است بنابراین اگر ایران باز هم با این قبیل مشکلات مواجه شود از مواضع خود کوتاه خواهد آمد. پس خیلی عجیب نیست که ایران در خصوص مسائل هسته ای بیشتر با تحریمهای اقتصادی مواجه است تا جنگ واقعی یا سایر ابزارها و نگارنده این مطلب را نیز به لطف آقای موسوی می داند.

امام فرموده بود جوانان ما در آینده شرایط قبول قطعنامه را خواهند دانست.

---------------------------------------
(1) شرکت فولاد مبارکه اصفهان عظیم ترین واحد صنعتی کشور جمهوری اسلامی ایران است که در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ساخته وراه اندازی شد . در اجرای این پروژه عظیم نزدیک به 18 میلیون و 700 هزار متر مکعب خاکبرداری و بالغ بر یک میلیون و 845 هزار متر مکعب بتن ریزی ، یک میلیون و 800 هزار متر مربع قالب بندی ، 80 هزار تن آرماتور ، حدود 150 هزار تن اسکلت فلزی ، یک میلیون متر مربع نصب پوشش و بالغ بر 500 هزار تن تجهیزات و ماشین آلات نصب گردیده است . این شرکت بزرگ صنعتی کشور در چهارم مهر ماه 1370 اولین کوره قوس الکتریکی واحد فولاد سازی خود را راه اندازی و در 23 دی ماه سال 1371 آخرین خط نورد سرد آن توسط حجت الاسلام و المسلمین آقای هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسلامی وقت افتتاح گردید و از ابتدای سال 1372 وارد مرحله بهره برداری شد.
 
 
 
 
 
شورای نگهبان فتنه‌گران را فیلتر می‌کند

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: کسانی که عالماً و عامداً به هر نحوی در شکل گیری و ادامه فتنه 88 نقش داشتند از فیلتر شورای نگهبان عبور نخواهند کرد.

به نوشته کیهان عباسعلی کدخدایی با اشاره به اینکه فتنه سال گذشته یک امر ساده ای نبود که بخواهیم به روحیات یک فرد یا به اختلافات سلیقه ای که بطور طبیعی در جامعه وجود دارد محدود کنیم افزود: ابعاد فتنه 88 بسیار گسترده تر از اختلافات داخلی بود و فتنه سال گذشته یک زمین بازی بود که دشمنان بیگانه برای ما ترسیم کردند و متاسفانه عده ای از دوستان هم در این زمین به نفع بیگانگان بازی کردند.

وی با مرور انتخابات سال گذشته ادامه داد: روز برگزاری انتخابات یک ادعایی از سوی برخی نامزدها و طرفدارانشان مطرح شد و هرگونه امکانات برای بررسی درخواست آنان در نظر گرفته شد اما حاضر نشدند هیچ یک از این راه های قانونی را بپذیرند در حالی که در یک جامعه مدنی وقتی که دو نفر با یکدیگر دچار اختلافی شوند و اگر نتوانند خودشان حل کنند به یک حکم و داور مراجعه می کنند.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: اگر افراد یا حزبی حکمیت یک داور یا یک مرجع قانونی را نپذیرند هیچ مشکلی حل نمی شود و اگر اراده عده ای برای نپذیرفتن باشد هر راهکاری را هم که پیشنهاد بدهی سر باز می زنند.

وی بیان داشت: انتظاری که مردم با توجه به سابقه کاندیداهای معترض در سمت های اجرایی داشتند این بود که اگر هم اختلافی و یا اشکالی در مسیر اجرا وجود داشت و اگر شکوائیه ای داشتند آن را از طرق قانونی پیگیری و حل کنند که یکی از آن مراجع شورای نگهبان است.

کدخدایی تصریح کرد: در انتخابات سال گذشته شاهد بودیم که برخی از این افراد در همان ساعات پایان رای گیری اعلام پیروزی یک طرفه و یک جانبه کردند سؤال این است که بر چه اساسی شما این کار را کردید و شورای نگهبان به عنوان مرجع ناظر که تمام امور انتخابات زیر نظر آن انجام می شود چنین اجازه ای را هیچ وقت به خود نداده است که اعلام نتیجه زود هنگام کند.

وی اعلام نتایج در پایان ساعات روز برگزاری انتخابات را عامل شناخت عوامل پشت پرده فتنه 88 دانست و گفت:کسانی که در پس پرده برنامه ریزی و طراحی این اغتشاشات بودند برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی با نادیده گرفتن رای مردم و اصرار بر ادعاهای واهی مسیر قانونی را طی نکردند و شد آنچه که نباید می شد و این نادیده گرفتن غیرقابل اغماض است.

صلاحیت چگونه احراز می شود؟

کدخدایی درباره موضوع احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رفتار افراد را بر طبق قوانین ارزیابی می کنیم افزود: کسانی که در چارچوب نظام حرکت کرده اند و شرایط ماده 28 قانون انتخابات را دارا باشند و همچنین مواضعی که در ماده 29 این قانون وجود دارد را نداشته باشند صلاحیتشان احراز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در مجلس هفتم و هشتم نیز مشاهده می کنید که از همه گروه ها و جریان های سیاسی در آن هستند و از همه گروه ها هم افرادی بودند که صلاحیتشان مورد قبول واقع نشد بنابراین شورای نگهبان سیاسی عمل نمی کند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه حساب کسانی که در فتنه سال گذشته به نوعی نقش داشتند از بقیه گروه ها و جریانات سیاسی جداست تاکید کرد: کسانی که چه عالماً و چه عامداً به هر نحوی در شکل گیری و ادامه فتنه 88 نقش داشتند از فیلتر شورای نگهبان عبور نخواهند کرد.

کدخدایی که با باشگاه خبرنگاران گفت وگو می کرد، از لزوم تغییر در قوانین انتخاباتی سخن گفت و این قوانین را ناقص و بسیار قدیمی توصیف کرد.

وی در این مورد گفت: نظام انتخاباتی ما مربوط به ادوار اولیه انقلاب است که یک فضای سیاسی، اجتماعی متفاوتی نسبت به وضعیت فضای سیاسی امروز جامعه ایران حاکم بود.

وی افزود: امروزه یک فضای رقابتی سنگین و سیاسی در کشور حاکم است و همچنین بیشتر اوقات تحمل افراد و گروه های سیاسی هم کم است؛ لذا قوانین موجود برای اجرای انتخابات، نظارت و تبلیغات، دارای نواقصی است که باید اصلاح شود و لزوم این تغییرات را هیچ کس نمی تواند منکر شود، اما متاسفانه هیچ اقدامی تاکنون در این زمینه صورت نگرفته است.

کدخدایی، فرهنگ سازی برای انتخابات را ضروری دانست و افزود: فرهنگ سازی انتخابات، یعنی اینکه احزاب و چهره های سیاسی قبول کنند، انتخاب یک برنده و بازنده ای دارد و همیشه در انتخابات برنده نیستند؛ و باید تحمل خود را بالا ببرند.

وی ادامه داد: احزاب زمانی که در انتخابات شرکت می کنند و بازنده می شوند، به مفهوم این نیست که نظام عیبی دارد و یا تخلف و تقلبی صورت گرفته، احتمال قوی تر این است که از این فرد یا گروه اقبالی از سوی مردم صورت نگرفته و رای نیاورده است؛ لذا این موضوع کمتر در انتخابات ما جا افتاده است.

 


نوشته شده در : پنجشنبه 21 بهمن 1389  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك