تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - از دیگر فواید رسانه های غربی!!!! اثرات مخرب این شبکه ها

امروز:

از دیگر فواید رسانه های غربی!!!! اثرات مخرب این شبکه ها

از دیگر فواید رسانه های غربی!!!! اثرات مخرب این شبکه ها

زهرا عباسی ،اظهار داشت: هم‌اکنون گفتمان اقناعی به صورت نفوذ از طریق رسانه‌ها بر جهان حاکم است و تبلیغات سوء طرز تفکر افراد را مورد نفوذ قرار داده و از توجه به عقلانیت بازمی‌دارد.

وی افزود: امروز یکی از کارکردهای منفی رسانه‌ها با توجه به کثرت و قدرت آنها سلب تفکر از افراد است و اگر قرار باشد افراد به طور دائم این برنامه‌ها را مشاهده کنند ناخودآگاه از مسیر صحیح خارج و به اعتقادات خود بی توجه می‌شوند.

این استاد دانشگاه تربیت معلم با بیان اینکه برنامه‌های ماهواره‌ای به زنان و جوانان توجه ویژه‌ای دارند، گفت: آنها در تلاش هستند تا با نابودی شخصیت مطلوب زن مسلمان خانواده‌ها را فروپاشانده و نسلی بی بند و بار را برای آینده پرورش دهند.

عباسی ادامه داد: مشاهده دائم برنامه‌های نامناسب ماهواره افراد را دچار حالت مسخ شدگی و از دست رفتن عقلانیت می‌کند و خانواده‌های تحت الشعاع این برنامه‌ها از مسیر اصلی تربیتی خود که ریشه در مکتب اسلام دارد فاصله می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای شبهاتی را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کنند، تصریح کرد: این شبکه‌ها شبهاتی را مطرح می‌کنند که زنان یا جوانان با سطح دانش خود قادر به پاسخگویی آن نیستند و باید مراحل طولانی را برای دریافت پاسخ و رفع این شبهه طی کنند.

وی افزود: تبلیغات سوء شبکه‌های ماهواره‌ای اثرات مخربی در اعتقادات، تفکرات، شخصیت و تربیت خانواده‌ها و به ویژه زنان و جوانان دارند و افراد را از تفکرات و اعتقادت صحیح خود جدا می‌کنند تمام هدف این برنامه‌ها نابودی سلامت فکر و رفتار افراد است. 

منبع :خبرگزاری فارس

 

صدای آمریکا:
استفاده از فیس بوک و توییتر افراد را ضد اجتماعی می کند
صدای آمریکا درباره مضرات استفاده از توییتر و فیس بوک اعلام نظر کرد.
به گزارش گرداب به نقل از جام نیوز، شبکه دولتی صدای امریکا در تاریخ 2 ژوئن در باره مضرات رسانه های اجتماعی ای مثل توییتر و فیس بوک گفت: بسیاری از صاحب نظران معتقد هستند که استفاده زیاد از ابزار جمعی ای مثل تویتر و فیس بوک اگر انسان را ضد اجتماعی نکند، حداقل کمتر اجتماعی خواهد کرد.
صدای آمریکا اضافه کرد: این محققان می گویند که این روش ارتباطی [استفاده از سایت هایی مشابه فیس بوک و توییتر] بسیار فرد محور است و افراد با تمرکز و ارسال پیام و حرف زدن در مورد درونی ترین و شخصی ترین مسائل خود در اینترنت در واقع ارتباط واقعی خود با افراد واقعی در دنیای حقیقی را قطع می کنند و با آنها و دیگر مسائل زندگی هیچ ارتباطی نخواهند داشت.
 
انتقاد سازمان بسیج دانشجویی از سكوت مجامع بین‌المللی درقبال ترور نخبگان ایرانی

سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های كشور با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان كرد: مراجع امنیتی و انتظامی به طور جد ترور دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر را پیگیری و نتیجه را به عموم مردم شهیدپرور ایران اسلامی اعلام كنند.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های كشور با صدور بیانیه‌ای ترور ناجوانمردانه داریوش رضایی‌نژاد دانشجوی كارشناسی‌ارشد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی را محكوم كرد.

متن كامل این بیانیه به شرح ذیل است:

تروریسم زاده خوی وحشی‌گری افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها و برخی رژیم‌هایی است كه منطق‌شان زور است و راه رسیدن به اهدافشان را در ریختن خون انسان‌ها و ایجاد رعب و وحشت می‌دانند. ترور در هر شكل و نوعی، با هر هدف و یا قصدی كه باشد، نافی حق آزادی و حیات انسانی است و بی‌شك محكوم است.

سكوت مجامع جهانی در برابر ترورهای هدفمندی كه توسط رژیم‌صهیونیستی و با اعلام قبلی مبنی بر قصد ترور افراد صورت می‌گیرد، عاملی مهم در گسترش تروریسم بین‌المللی است و عجیب آنكه در كمال ناباوری می‌بینیم ترورهای صورت گرفته توسط این رژیم، از سوی دولت‌های غربی امری لازم برای ثبات و امنیت اسرائیل معرفی می‌شود.

حال بعد از اساتید شهیدمان محمدی و شهریاری این بار قرعه‌ شهادت در راه علم و دانش و تكامل ایران اسلامی، در سال جهاد اقتصادی به نام داریوش رضایی‌نژاد دانشجوی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی رقم خورد. باز هم دانشمندی در خط اصیل آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری هدف گلوله حسادت و كینه‌توزی دشمنان مردم ایران اسلامی قرار گرفت.

دشمنان قسم خورده انقلاب، در اوج حماقت بر این باورند كه با به شهادت رساندن دانشمندان، در پویش این مسیر علمی خللی ایجاد خواهد شد. اما آنها از درك این موضوع عاجزند كه دسترسی به علوم پیشرفته زمانه، ریشه در قلب‌های پاك دارد كه هرگز نابود شدنی نیست چراكه با ایمان جوانان در هم آمیخته شده است.

دشمنان باید بدانند كه ملت سرافراز ایران نه تنها با این‌گونه اعمال مذبوحانه از صحنه خارج نمی‌شود بلكه هر روز در اثر این دشمنی‌ها، مقاوم‌تر و در برابر استكبار و دنباله‌های حقیر آن سرسخت‌تر می‌شود و این اقدامات ذلت‌بار را نشان‌دهنده اوج حماقت و استیصال دشمنان این مرز و بوم می‌داند.

ما دانشجویان دانشگاه‌های سراسر كشور ضمن اعلام انزجار و محكوم كردن عوامل این ترور ناجوانمردانه با قاطعیت تمام به دشمنان از پیش شكست‌خورده این نظام اعلام می‌داریم كه راه استاد عزیزمان را جهادگونه در جهت خدمت به مردم و آرمان‌های بلندشان ادامه خواهیم داد.

در پایان از مراجع امنیتی و انتظامی خواستاریم به طور جد موضوع را پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت به عموم مردم شهیدپرور ایران اسلامی اعلام دارند.

فتنه سینمایی علیه حرمتها
 
به گزارش خبرگزاری فارس، پس از انتشار خبر پخش سریال «معاویه و حسن و حسین» بر اساس داستان خیالی «عبدالله‌بن سبا» و با به تصویر كشیدن امام حسن و امام حسین علیهما السلام، خبر پخش احتمالی سریال «الفاروق عمر» محافل هنری و مذهبی جهان اسلام را متوجه خود كرده است.

* داستانی زندگی خلیفه دوم در 30 قسمت

سریال «الفاروق عمر» كه به زندگی عمر‌بن‌ خطاب، خلیفه دوم از خلفای راشدین می‌پردازد سال گذشته با همكاری «مؤسسه رسانه‌‌های قطر» و «گروه mbc» كلید خورد.

این سریال از روز اول، كار خود را با اشراف شیخ یوسف القرضاوی و شیخ سلمان العوده آغاز كرد و پس از آن افرادی دیگر از مجامع فقهی اهل سنت چون دكتر عبدالوهاب الطریری، دكتر علی الصلابی‏،‏ دكتر سعد مطر العتیبی‏‏ و دكتر اكرم ضیاء العمری‏ به جمع آنها پیوستند.

سریال «الفاروق عمر» به گفته «ولید سیف» سناریست این سریال قرار است «بدون طولانی كردن سیر داستان به زندگی خلیفه دوم از بعثت پیامبر اسلام(ص) در طول سال‌های بعثت و هجرت و تا وفات حضرت رسول(ص) و سپس دوران خلیفه اول و دوران خلیفه دوم بپردازد».

وی به شبكه الجزیره می‌گوید: این سریال 30 قسمتی، داستانی 40 ساله را دربرمی‌گیرد كه در آن شبه جزیره عربستان متحول شده و حكومت اسلامی به حكومتی میراث‌دار سرزمین‌های دو امپراتوری روم و ایران تبدیل شده است.

* امام علی(ع) به تصویر كشیده می‌شود

سریال «الفاروق عمر» كه قرار است در صورت رسیدن به موقع، از شبكه «mbc» پخش شود نوشته «ولید سیف» است كه آن را «حاتم علی» سوری، كارگردانی می‌كند.
 
بنابر این گزارش در این سریال «مجد فضه» در نقش ابوجندل، «محمود نصر» در نقش زید بن‌خطاب، «عبدالمحسن النمر» در نقش ابوحذیفه، «عامر علی» در نقش یزدگرد پادشاه ایران، «سوزان نجم‌الدین» در نقش ملكه ایران، «مى سكاف» در نقش هند جگرخوار، «عبدالعزیز مخیون» در نقش ابوطالب و «فایز ابودان» در نقش ابولهب بازی خواهند كرد.

البته منابع رسمی و نزدیك به تهیه‌كنندگان از بردن نام بازیگران چهار خلیفه صدر اسلام پرهیز می‌كنند و تنها به «غسان مسعود» بازیگر مشهور سوری كه ایرانیان او را با نقش «شمعون» در فیلم سینمایی «بازمانده» می‌شناسند، در نقش ابوبكر اشاره كرده‌اند.

بنابر این گزارش این در حالی است كه برخی خبرهای منتشر شده از بازی بازیگر سوری، «تیم حسن» در نقش خلیفه دوم خبر داده‌اند و برخی منابع دیگر از انصراف وی و انتخاب «غسان مسعود» برای این نقش سخن گفته‌اند و همچنین بازیگر نقش خلیفه سوم اعلام نشده است.

اما در این بین خبر مهم آن است كه امام علی(ع) نیز بر اساس اخبار منتشر شده با بازی «حاتم علی» كارگردان سریال «الفاروق عمر» به تصویر كشیده می‌شود و این در حالی است كه علمای شیعه پیش از این با احترام به عقاید اهل سنت از به تصویر كشیده شدن خلفای راشدین از جمله خلیفه سوم، عثمان بن‌عفان در سریال امام علی(ع) ممانعت كرده بودند.

* آیا دو عامل فنی و مذهبی از پخش این سریال جلوگیری خواهد كرد؟

بنابر این گزارش تصویربرداری این سریال كه به گفته مسئولان mbc با «بودجه باز» تهیه می‌شود در آغاز سال 2011 كلید خورد و تاكنون در سوریه، تونس و مراكش فیلمبرداری شده است.

گفته شده این سریال در آینده نزدیك به زبان‌های فارسی، اردو، تركی، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و پرتقالی ترجمه و پخش خواهد شد.

به نوشته منابع خبری دو عامل فنی و مذهبی از پخش این سریال جلوگیری خواهد كرد، به‌گونه‌ای كه نیمه خرداد گذشته محمد الكواری مدیر شبكه قطر و از تهیه‌كنندگان این سریال به روزنامه النهار گفت: به علت فیلمبرداری تنها 50 درصد از این سریال، «الفاروق عمر» رمضان امسال پخش نخواهد شد.

اما كمی بعد، در دوم جولای (11 تیر) روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط در گزارشی خبر از پخش این سریال داد و نوشت: البته ارائه تصویر شخصیت خلفای راشدین همچنان محل جدال است.
نكته‌ای كه روزنامه الشرق‌الاوسط به آن اشاره كرده است، نكته‌ای مهم خواهد بود كه شاید از لحاظ مذهبی موجب جلوگیری از پخش این سریال شود، چراكه سال گذشته با اعلام «مؤسسه رسانه‌‌های قطر» و «گروه mbc» مبنی بر ساخت این سریال، الازهر با ساخت آن مخالفت كرد.
 
شیخ علی عبدالباقی دبیركل مجمع مطالعات اسلامی الازهر در اینباره اعلام كرده بود: بر اساس فتوای الازهر به تصویر كشیدن انبیای عظام، اهل بیت(ع) و عشره مبشره حرام است و این امر شامل خلفای راشدین نیز می‌شود.
 
گزارش: سجاد اسلامیان
 
 


نوشته شده در : یکشنبه 2 مرداد 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك