تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - فارس خاكریز مقدم جنگ نرم است

امروز:

فارس خاكریز مقدم جنگ نرم است

فارس خاكریز مقدم جنگ نرم است

مدیرعامل جدید خبرگزاری فارس گفت: فارس تنها یك بنگاه خبری صرف نیست بلكه خاكریز مقدم جنگ نرم و قدرت نرم است.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل جدید خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان این سمت با اعلام این مطلب كه فضایی كه امروز در آن تنفس می‌كنیم ناشی از مجاهدت‌های افرادی است كه در برابر حمله دشمنان به این مرز و بوم ایستادگی كردند، گفت: درود می‌فرستم بر خلف صالح امام زمان و پرچمدار معنویت و عدالت در عصر حاضر كه همانا رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: از درگاه خداوند می‌خواهم تا توفیق دهد در مسیر شهدا و امام راحلمان و خط رهبری باشیم و به این نكته توجه داشته باشیم در فضای امروز رسانه كه اهمیتی مضاعف برای رسانه قائلم ما باید در عرصه جنگ نرم و قدرت نرم پیشتاز باشیم.

موسوی با اشاره به این مطلب كه رسانه پیش از این به عنوان یك موجود غریب و یك شی تزئینی به شمار می‌رفت، گفت: امروز این ابزار برای عموم شناخته شده و اگر ملتی بخواهد حرف اول را بزند باید رسانه قوی داشته باشد و ما نیز برای صادر كردن فرهنگ خود ناگزیر هستیم در این حوزه با ابزاری تقویت شده حضور پیدا كنیم.

وی با اشاره به این مطلب كه 2 مكتب اصلی امروز در جهان روبروی یكدیگر قرار گرفته‌اند، گفت: مكتب اول همان لیبرالیسم است كه آمریكا سردمدار آن شده و مكتب دوم اسلام است و ما معتقدیم باید بر قدرت نرم تكیه كنیم.

مدیرعامل جدید خبرگزاری فارس، با اشاره به این مطلب كه جنگ نرم یعنی رویارویی قدرت‌های نرم در دنیا گفت: امروز حرف اول را رسانه می‌زند و صاحبان آن و خبرنگاران رسانه‌ها خط اول جنگ نرم قرار گرفته‌اند.

وی تأكید كرد: امروز دشمنان جهان اسلام ابزارهای خاصی را برای مقابله با اسلام به كار گرفته‌اند تا مكتب ما را منفعل كنند اما توجه داشته باشید آنهایی كه در نوك پیكان انقلاب قرار گرفته‌اند باید خودشان را تجهیز كنند و فعالانه در عرصه مبارزه حضور داشته باشند.

موسوی با تأكید بر این نكته كه امروز در شرایطی كه غرب به دنبال سیطره بر فرهنگ جهانی است و به دنبال آمریكایی كردن دنیا است ما باید دقت داشته باشیم كه نیروهای فعال مبتكرانه وارد شوند، گفت: توجه داشته باشید فارس تنها یك بنگاه خبری صرف نیست بلكه خاكریز مقدم جنگ نرم و قدرت نرم است.

وی افزود: به عنوان شاهد اصلی مجموعه فعالیت‌های خبرگزاری فارس می‌توانم بگویم اصلی‌ترین واحد رسانه‌ای كشور در جنگ نرم و به ویژه در فضای مجازی خبرگزاری فارس است.

مدیرعامل جدید خبرگزاری فارس، با اشاره به این مطلب كه شاخصه‌های حرفه‌ای شدن موارد متعددی از جمله تعداد مخاطبان است، گفت: خبرگزاری فارس به لحاظ مخاطب اولین خبرگزاری كشور است اما باید به این نكته توجه كنیم كه تأثیرگذاری نیز باید به عنوان شاخصه‌ای برای حرفه ای بودن تلقی شود.

وی گفت: خبرگزاری فارس امروز خوشبختانه توانسته تأثیرگذاری خود را داشته باشد و شاهد آن هستیم كه هر خبری كه فارس منتشر می‌كند روندهای زیادی را در سطح جامعه تغییر می‌دهد البته این موضوع به آسانی به دست نیامده است و من خودم این موضوع را به عنوان عضو كوچكی از فارس در طول این سالها دیده‌ام.

موسوی به دوره مدیرعاملی فضائلی اشاره كرد و گفت: در این دوره گام‌های نخستینی برای یك حركت بزرگ برداشته شد و خوشبختانه از زمانی كه مقدم‌فر در فارس حضور پیدا كرد این گام‌ها نهایی شد و این افتخارات پررنگ‌تر شد. من با گوشت، پوست و استخوانم حس كردم این مجموعه با چه تلاشی به سوی پیشرفت گام برداشته است.

وی با اشاره به این مطلب كه من در زمان تغییر آقایان فضائلی و مقدم‌فر به هیچ عنوان نگرانی به خودم راه ندادم گفت: دلیل این امر این است كه از 10 سال قبل از این تغییر مقدم‌فر را می‌شناختم و می‌دانستم وی اشراف كاملی به مسائل رسانه‌ای دارد و بارها و بارها به همراه سایر مدیران رسانه‌ای به خدمت وی رسیده بودیم و در بحبوهه همصدایی رسانه‌های مخالف ایشان محورهایی را برای رسانه‌های موافق نظام طراحی می‌كرد و بسیار ارزنده و دقیق این كار را انجام می‌داد.

مدیرعامل جدید فارس افزود: مطمئن بودم زمانی كه مقدم‌فر در فارس حضور پیدا كند قطعاً گام‌های مهمی برداشته خواهد شد و خوشبختانه برخلاف تصور برخی مقدم‌فر، فردی فهیم، استراتژیست و مشورت‌پذیر است به گونه‌ای كه ایشان برای مسائل بسیار ریز و كوچك هم از نخبگان و حتی اعضای خبرگزاری مشورت می‌گرفت و بر مدیریت مشاركتی، اغنایی و تجربی تأكید داشت.

موسوی گفت: قطعاً شاید امثال بنده نتوانیم به اندازه وی ایفای نقش كنیم. بنده شاهد این بوده‌ام كه مقدم‌فر روابط عاطفی با اعضای مجموعه برقرار كرد اما امیدوارم بتوانم بنایی مستحكمی كه شكل گرفته را در حد توانم حفظ كرده و با كمك مجموعه به سمتی برویم كه رشد بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: ما امروز بستر آماده‌ای را تحویل می‌گیریم اما باید به نكته مقام معظم رهبری توجه داشته باشیم كه فرمودند همان‌گونه كه افراد وظیفه پاسداری از انقلاب را دارند ضمن آنكه باید از وضعیت موجود محافظت كنند نباید محافظه‌كار باشند و من امروز اطمینان دارم هر مسیری كه ما در راه اعتلای فارس برداریم باعث خوشحالی مقدم‌فر خواهد شد.

مدیرعامل جدید خبرگزاری فارس با اشاره به این مطلب كه بسیاری از عزیزان را در مجموعه فارس می‌شناسم و با روحیات آنها آشنا هستم، گفت: فكر كنم اگر همه اعضای مجموعه دست به دست هم بدهند با همین انگیزه موجود راه‌های هموارتری را پیش رو خواهیم داشت. ما نباید به اول بودن اكتفا كنیم بلكه باید به چشم‌اندازهای بزرگتری دست پیدا كنیم.

وی با انتقاد از نبود یك روایت ایرانی از تحولات موجود در خاورمیانه گفت: این یك ایراد است و باید به سمتی حركت كنیم كه بتوانیم در گوشه و كنار دنیا از همه اتفاقات یك روایت ایرانی داشته باشیم و من با روحیه‌ای كه از كاركنان فارس سراغ دارم قطعا به این مهم دست پیدا خواهیم كرد تا مرجعی در دنیا باشیم.

موسوی با اشاره به این مطلب كه بر اساس دانسته‌های ما مشخص شده كه غربی‌ها روزانه 20 هزار دلار برای حمله به فارس در نظر گرفته‌اند، گفت: این نشان می‌دهد دشمن احساس خطر كرده و ما باید كمك كنیم تا در همه حوزه‌ها بتوانیم به اهداف بلند خود دست پیدا كنیم.

وی افزود: ما باید تلاش كنیم در عرصه رسانه انحصار را بشكنیم و همین انحصارشكنی باعث خواهد شد تا ملت‌های منطقه بیدار شوند. امروز جنگی وجود دارد كه در یك طرف آن آمریكا و در طرف دیگر آن انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

مدیرعامل جدید خبرگزاری فارس تأكید كرد: ما باید با كمك همه رسانه‌های كشور به یك هم‌افزایی برسیم و به نقطه‌ای برویم كه تحولات منطقه را ما رقم بزنیم.

وی در خاتمه سخنان خود از همكارانش در روزنامه جوان تشكر كرد و افزود: در طول 2.5 سالی كه در خدمت این عزیزان بودم شاهد بودم كه با چه مجاهدتی كار خود را به پیش بردند و روزنامه‌ای كه بنا به دلایلی به حاشیه رفته بود را به متن جامعه بازگردانده و به روزنامه جریان‌ساز تبدیل شدند.

 


نوشته شده در : سه شنبه 4 مرداد 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك