تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - رشوه هنگفت منافقین به مقامات سابق آمریکایی

امروز:

رشوه هنگفت منافقین به مقامات سابق آمریکایی

رشوه هنگفت منافقین به مقامات سابق آمریکایی

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی از تلاش گروهک تروریستی منافقین در پرداخت رشوه‌های میلیونی به مقامات سابق آمریکایی برای جلب حمایت آنها در راستای خارج شدن از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا خبر داد.

به نقل از روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز "، گروهک منافقین میلیون‌ها دلار در تلاش برای حذف نام خود از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا هزینه می‌کند و با این اقدام گروهی از افراد برجسته آمریکایی در زمینه امنتی ملی آمریکا را به عنوان طرفداران خود گردهم آورده است.

این گزارش افزود: دهها نفر از مقامات سابق آمریکایی در حوزه‌های سیاسی از "جان بولتون " سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل گرفته تا "هاوارد دین " سیاستمدار لیبرال آمریکایی دهها هزار دلار از این گروه دریافت کرده‌اند تا در نشستی که توسط حامیان منافقین در آمریکا برگزار می‌شود، سخنرانی کنند.

بنا بر این گزارش، واشنگتن در سال 1997 گروهک منافقین را در فهرست سازمان‌های تروریستی خود قرار داد، اما این گروه در سال 2001 اعلام کرد که باید نام آن از این فهرست خارج شود.

این نشریه انگلیسی همچنین تأکید کرد: گروهک منافقزین همچنین شرکت لابی‌گر "آکین گامپ استرائوس هائر و فلد " را به خدمت گرفته است تا اعضای کنگره آمریکا را به حمایت از اهداف آنها ترغیب کند. علاوه بر این، این شرکت چندین تبلیغ و آگهی بالای 100 هزار دلار در روزنامه‌های آمریکا را نیز در این رابطه به خود اختصاص داده است.

بنا بر این گزارش، وزارت خارجه آمریکا قرار است ماه آینده میلادی در رابطه با درخواست منافقین برای خروج از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا بیانیه‌ای را صادر کند.

فایننشال تایمز در ادامه نوشت: برخی گروه‌های مرتبط با منافقین نیز بمنظور پیشبرد هدف این گروهک از بیش از 40 نفر از مقامات سابق آمریکا خواسته‌اند تا به نمایندگی از این گروه سخنرانی کنند. "رودی جولیانی " شهردار سابق نیویورک، "جیم جونز " نخستین مشاور امنیت ملی "باراک اوباما "، "ولسی کلارک " ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا و "تام ریج " نخستین وزیر امنیت ملی آمریکا از جمله این افراد هستند.

بنا بر این گزارش، "لی همیلتون " رئیس دموکرات سابق کمیته روابط خارجی مجلی نمایندگان آمریکا و "مایکل موکاسی " وزیر دادگستری دوره آخر ریاست جمهوری "جرج بوش " هر دو به روزنامه فایننشال تایمز اعلام کرده‌اند که مبالغی را برای سخنرانی در مراسمی در حمایت از منافقین دریافت کرده‌اند.

"جان بولتون " سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل نیز اعلام کرد: من این واقعیت را که مبالغی را دریافت کرده‌ام به عنوا مسئله مهمی نمی‌بینم.

البته "هاوارد دین " رئیس سابق کمیته ملی دموکرات‌ها از پاسخ دادن به این سؤال که آیا مبلغی را برای سخنرانی کردن در حمایت از منافقین دریافت کرده یا خیر، امتناع ورزید.

این گزارش افزود: هیچ یک از این افراد فاش نکردند که چه مبلغی را دریافت کرده‌اند، اما "اد رندل " فرماندار سابق پنسیلوانیا اعلام کرد که 20 هزار دلار برای انجام یک سخنرانی یازده‌ دقیقه‌ای دریافت کرده‌است و چنانچه به این کار اعتقاد نداشت حتی اگر 50 هزار دلار هم دریافت می‌کرد، این کار را انجام نمی‌داد.

بنا بر این گزارش، یکی دیگر از مقامات سابق آمریکایی که نامی از وی برده نشد، اعلام کرده است که مبلغ 30 هزار دلار به وی پیشنهاد شده است به همراه یک بلیط هواپیمای درجه تا در نشستی که در حمایت از منافقین در اروپا برگزار می‌شود، شرکت کند.

 

 

شکایت هاشمی رفسنجانی و خانواده اش از اشتهاردی

مدیر مسئول سابق روزنامه ایران گفت: جلسه دادگاه مطبوعات برای رسیدگی به شکایت اکبر هاشمی رفسنجانی از روزنامه‌های ایران و وطن امروز صبح روز یکشنبه برگزار می شود. 

کاوه اشتهاردی  در خصوص شکایت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی از روزنامه ایران اظهار داشت: دادگاه مطبوعات برای رسیدگی به شکایت هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از روزنامه های ایران و وطن امروز صبح روز یکشنبه 9 مرداد ماه با حضور اعضای هیئت منصفه مطبوعات در شعبه 76 دادگاه عمومی تهران و به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی برگزار می شود.

وی ادامه داد: این شکایت از طرف رئیس دفتر هاشمی رفسنجانی و به اتهام نشر اکاذیب علیه اینجانب و مهرداد بذرپاش اقامه شده است.

اشتهاردی همچنین محمد، مهدی، محسن، فائزه، فاطمه و یاسر هاشمی رفسنجانی را از دیگر افرادی اعلام کرد که شکایت های جداگانه ای علیه او به دادگاه ارائه کرده اند.

مدیر مسئول سابق روزنامه ایران همچنین سید محمد خاتمی، مهدی کروبی، عبدالله جاسبی، حسین موسویان، مجتبی ناطق نوری، ابوالفضل فاتح و مهدی خزعلی را از دیگر شاکیان روزنامه ایران در ایام مسئولیت خود در این روزنامه معرفی کرد.

اشتهاردی بیشترین تعداد از این پرونده ها را مربوط به شکایت دانشگاه آزاد و مهدی هاشمی برشمرد.

 

 

رابطه خونی بی بی سی با بهائیان

بی بی سی در تاریخ 28ژولای (6مرداد) درحالی خبر متهم شدن 11 تن از بهائیان ایرانی به جرم اقدام علیه امنیت ملی را انعکاس داد که گزارشات از نفوذ بهائیان دربدنه بی بی سی فارسی خبر می دهد.

جام نیوز:

 بی بی سی در تاریخ 28ژولای (6مرداد) درحالی خبر متهم شدن 11 تن از بهائیان ایرانی به جرم اقدام علیه امنیت ملی را انعکاس داد که گزارشات از نفوذ بهائیان دربدنه بی بی سی فارسی خبر می دهد.

با بسط و گسترش رادیو بی‌بی‌سی، سران وزارت امور خارجه انگلیس تصمیم گرفتند با بودجه دولتی این کشور وبگاه جهانی این رسانه را افتتاح کنند که این سایت با سردبیری "بهروز آفاق" فعالیت خود را آغاز کرد. فردی بهائی، که بعدها مدیر شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی هم شد.

برخی از چهره های بهائی در تشکیلات بی‌بی‌سی فارسی:

مهدی پرپنچی، سردبیر فعلی بی‌بی‌سی فارسی، در وبلاگ شخصی‌اش، خاطرات سفر به فلسطین اشغالی و دیدار از مراکز بهائیت و حتی خواندن ورد‌ های این فرقه گمراه را منعکس کرده است.

باقر معین، شاداب وجدی، لطفعلی خنجی و عنایت فانی از جمله کسانی هستند که از سه دهه گذشته تا کنون به عنوان مجری و تهیه کننده، نقش مهمی را در حمایت از بهائیان در بی‌بی‌سی ایفا کرده‌اند.

بی‌بی‌سی فارسی با اعزام خبرنگاران خود به سرزمین‌های اشغالی، سعی کرد تا با توسل به ترفندهای مختلف، چهره بهائیت را تطهیر کند. ناگفته نماند نقش بریتانیا در تشکیل این فرقه در تاریخ، بسیار مشهود است.

 

خاتمی: بی خیال بحرین؛ ای وای نروژ!

به گزارش مشرق ، در این پیام، که سایت شخصی سید محمد خاتمی آن را منتشر کرده است، وی با ابراز تسلیت به ملت و دولت نروژ، اظهار می دارد: «این که حتی جامعه‌ای آزاد و اهل مدارا، ملتی آرام و صلح دوست در نروژ نیز از خشونت و افراطی‌گری مصون نیست، حاکی از ریشه‌دار بودن این پدیده خطر‌بار در جهان کنونی است که مسئولیت ما و شما و همه تلاش‌گران و دل بستگان راه صلح و گفت‌و‌گو را مضاعف می‌کند.»

خاتمی در این پیام آورده است: «ملت بزرگ ایران که خود از قربانیان تروریسم وحشی و بی‌نقاب بوده است به خوبی رنج ملت بزرگوار شما را از این جنایت درک می‌کند. در دنیای ما که با کمال تأسف غلبه با خشونت و زور و سلطه‌گری از یک‌سو و استبداد و عقب‌ماندگی و تحقیر‌شدگی از سوی دیگر است، در غیبت عنصر ناب "عدالت” این پدیده شوم (تروریسم) امکان ظهور و رشد بیشتر یافته است.»

رییس جمهور سابق ایران با تاکید بر گفت‌و‌گو و تفاهم بر اساس احترام متقابل، هرگونه خشونت در جهان معاصر را محکوم کرده، بیان می دارد: «هرگونه خشونت را چه ناشی از استیلاطلبی و منفعت‌گرایی‌های ظالمانه باشد و چه به صورت تروریسم ظاهر شود محکوم می‌کنیم و بر صلح مبتنی بر عدالت میان افراد و جوامع و نفی و حذف تعصبات توهم‌آمیز و بی‌عدالتی از عرصه حیات بشری تأکید می‌نماییم.»

اگر چه قتل عام مردم بی گناه در نروژ و یا هر جای دیگر جهان امری مذموم و ناپسند است و ابراز همدردی جناب خاتمی از این باب امری پسندیده است، اما جای تاسف است که وی از ابتدای قیام مردم بحرین بر علیه همان چیزی که آن را " استیلاطلبی و منفعت‌گرایی‌های ظالمانه " نامیده است تاکنون کوچکترین پیامی صادر نکرده است.
گویا از منظر خاتمی خون دوستان نروژی ایشان رنگین تر از خون شیعیان مظلوم بحرین است.
 
 


نوشته شده در : شنبه 8 مرداد 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك