تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - دیدار فعالین قومگرا با تئوریسین اصلاحات

امروز:

دیدار فعالین قومگرا با تئوریسین اصلاحات

دیدار فعالین قومگرا با تئوریسین اصلاحات

این دیدار پس از بیان اهداف جریان فتنه توسط تئوریسین مزبور عوامل حرکت ملی خواسته های خود را در سه محور حمایت از زبان مادری گسترش زبان مادری و سهیم بودن در قدرت مطرح کرده اند.

torkha-1

اخیرا یکی از عوامل حرکت ملی در تبریز با برخی از چهره های برجسته جریان فتنه  از جمله یکی از تئوریسن های اصلاح طلب  دیدار و درباره همکاری ۲طرف تبادل نظر کرده است.

به گزارش ندای انقلاب در این دیدار پس از بیان اهداف جریان فتنه توسط تئوریسین مزبور عوامل حرکت ملی خواسته های خود را در سه محور حمایت از زبان مادری گسترش زبان مادری و سهیم بودن در قدرت مطرح کرده اند.

لازم به ذکر است عوامل شاخص قومی در جلسه مذکور مدعی شده اند که یکی از عوامل شکست جریان فتنه در آذربایجان عدم همراهی گروه های حرکت ملی با این جریان بوده است.

ذکر این نکته ضروری است گروه های تجزیه طلب قومی در راستای اهداف خود سعی دارند در برخی موارد از توان سایر جریان های سیاسی نیز بهره برداری کنند.

 

حامی مظلومان هستید یا سینه چاك اراذل؟!

کیهان:
 
قتل دختر یك نماینده مجلس ششم بهانه معركه گیری تازه رسانه های ضدانقلاب و گروه موسوم به نمایندگان ادوار شد.

جسد «ف-ب» دختر آقای «ب» نماینده اصلاح طلب دوره های سوم و مجلس ششم ظاهراً یك هفته پیش در اطراف شهرری پیدا شده است. به گزارش رسانه های زنجیره ای، پزشك قانونی هنوز علت مرگ را مشخص نكرده اما گفته می شود كه نامبرده ربوده شده است.

سحام نیوز و جرس از رسانه های وابسته به جریان فتنه در پی انتشار این خبر اعلام كردند گروهی از نمایندگان ادوار مجلس، با انتشار نامه ای نسبت به رشد جرم و جنایت و ناامنی هشدار داده اند.

هر چند كه جزئیات رویداد منتشر نشده اما به هر حال ماجرا، تأسف بار و تأثربرانگیز است. در عین حال جا دارد از همین حضرات نمایندگان ادوار مجلس ششم سوال شود شما بالاخره طرف قربانیان هستید یا طرف جانیان و قاتلان و اوباشان؟ چرا كه هرگاه دستگاه های قضایی و انتظامی خواستند برای ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی و مقابله با جنایتكاران اقدام جدی به عمل آورند، شماها از جمله از پشت تریبون مجلس ششم اقدام به كارشكنی و هوچی گری كردید و آن برخوردها را به بهانه مخالفت با خشونت محكوم كردید؟

 

جزئیات دیدار انتخاباتی اصلاح طلبان

فراکسیون اقلیت تابع تصمیمات و جمع بندی های سایر اصلاح طلبان در انتخابات خواهد بود و به طور جداگانه در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

بولتن نیوز: عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی از جزئیات دیدار دو روز گذشته فراکسیون اقلیت با سیدحسن خمینی، گفت.داریوش قنبری،نماینده مردم ایوان،مهران،شیروان و جرداول در مجلس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران،افزود: این دیدار متشکل از اعضای شورای مرکزی حزب مردم سالاری و عده ای از فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی بود كه در این جلسه به ارائه دیدگاه ها در خصوص فضای سیاسی جامعه، وضعیت دیپلماسی کشور و نیز چند و چون حضور یا عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات پرداخته شد.

وی با بیان اینکه فراکسیون اقلیت در هماهنگی با سایر اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات تصمیم گیری خواهد کرد،گفت:فراکسیون به شکل مستقل و جداگانه وارد انتخابات نمی شود و تابع تحلیل ها و جمع بندی سایر اصلاح طلبان خواهند بود.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با تاكید بر اینكه اصلاح طلبان در حال حاضر با بررسی اوضاع و شرایط موجود در جامعه در حال تصمیم گیری برای حضور و یا عدم حضور خود در انتخابات هستند،گفت: فراکسیون اقلیت تابع تصمیمات و جمع بندی های سایر اصلاح طلبان در انتخابات خواهد بود و به طور جداگانه در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

 

مرتبه عالی ولایت عمل به دستورات ائمه ‌

صرف دوست داشتن اهل‌بیت، موجب ولایت ایشان نیست بلكه باید رفتار ما تابع اعمال و گفتار آنها باشد و در واقع آثار محبت درونی به صورت رفتار صالح نمایان شود.

بولتن نیوز: رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام‌ خمینی ‌(ره) گفت: ولایت حقیقی دارای مراتبی است و عالی‌ترین مرتبه آن اجرای مو‌به‌مو و كامل دستورات ائمه ‌(ع) است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمد‌تقی مصباح‌یزدی در ادامه جلسات دروس تفسیر ماه مبارك رمضان كه شنبه ‌شب در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد با اشاره به ادامه نصایح امام باقر‌(ع) به یكی از یاران خاص خود به نام جابر اظهار داشت: امام‌(ع) به جابر سفارش می‌كند كه در مقابل مذمت و سرزنش دیگران، نگران و آشفته نشود.

عضو خبرگان رهبری افزود: به طور كلی زمانی كه انسان مطلبی را نمی‌داند طوری پاسخ می‌دهد كه دیگران متوجه این امر نشوند، زیرا جهل،‌ یك نوع نقص برای بشر محسوب می‌شود و اگر دیگران پی به این مسئله ببرند درصدد توجیه آن برخواهد آمد.

وی با بیان اینكه این كار نشان‌دهنده حب نفس توسط انسان است، ابراز كرد: این مسئله موجب می‌شود كه آدمی از عیوب خود غافل شود و اگر شخص دیگری نیز این عیب‌ها را به او یادآوری كند ناخودآگاه او را دروغگو می‌پندارد.

این استاد برجسته حوزه علمیه اظهار داشت: یكی از حیله‌های نفس آدمی، پوشاندن عیب‌های خود است تا جایی كه برخی اوقات امر بر انسان مشتبه می‌شود، اما راه جلوگیری از این مسئله، تفكر در مورد عیوبی است كه در وجود بشر نهفته است.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام‌خمینی‌(ره) با اشاره به وجود مراتب ضعیفی از صفات رذیله در وجود هر انسانی گفت: اگر با تفكر و تعقل در این امور آدمی متوجه وجود این صفات در خود شود صرف‌نظر از گناهی كه شخص دیگر در یادآوری این مسئله داشته است، حقیقتی بر انسان آشكار شده است.

وی با طرح این پرسش كه آیا پی بردن به حقایق موجب ناراحتی است یا خوشحالی، تاكید كرد: اگر آدمی با وجود پی بردن به این حقیقت آن را قبول نكند، گناهی به مراتب بالاتر از داشتن آن عیب را مرتكب شده است و به تعبیر امام‌(ع)، با این كار از چشم خداوند دور خواهد شد.

‌مصباح‌یزدی افزود: از سوی دیگر اگر شخص مقابل دروغ گفته باشد، در مقابل هر نسبت بدی كه به انسان خواهد داد، بدون اینكه عملی از آدمی سرزده باشد برای او ثوابی در نظر گرفته خواهد شد و این مسئله نیز جای شكر بسیار دارد.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینكه آنچه اهمیت دارد ارزش انسان در برابر خداوند است، گفت: امام باقر‌(ع) تا این مرحله از سخن، جابر را به پنج صفت اخلاقی توصیه می‌‌كند اما در اینجا پا را فراتر نهاده و به مسئله ولایت اشاره می‌كند.

وی اظهار داشت: جابر از یاران خاص حضرت و خواهان مقام ولایت ائمه‌(ع) بود بنا بر این امام باقر‌(ع) به او فرمودند «ای جابر، تو ولایت ما را نخواهی داشت مگر اینكه دو ویژگی در تو نمودار شود، اول اینكه اگر همه اهل شهر نسبت به تو بدگویی كردند حتی محزون نیز نشوی و در مقابل، اگر همه مردم شهر به شایستگی و صلاحیت تو شهادت دادند، این جریان موجب سرور و شادی تو نشود».

‌مصباح‌یزدی تصریح كرد: در واقع برای رسیدن به مقام ولایت ائمه‌(ع)، رفتار انسان در مقابل بدگویی یا تمجید دیگران باید یكسان باشد و آدمی همواره خود را با دستورات قرآن بسنجد.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام‌خمینی‌(ره) افزود: ملاك رفتار انسان باید تعالیم قرآن باشد و هرگاه این امر محقق شود باید به خاطر این توفیق شكرگزار خداوند باشد اما اگر اعمال او با دستورات قرآن یكسان نباشد، اصلاح نفس از ضروریات است.

وی اظهار داشت: ولایت اهل‌بیت تنها به شعار و اظهار محبت نسبت به آنها نیست چنانكه در روایتی از امام‌ باقر‌(ع) آمده است كه «اگر به اظهار محبت نسبت به امیرالمومنین‌(ع) كسی اهل ولایت ما می‌شد راه ساده‌تر آن بود كه نسبت به مقام بالاتر از او یعنی رسول اكرم‌(ص) اظهار ارادت كند».

عضو خبرگان رهبری گفت: صرف دوست داشتن اهل‌بیت، موجب ولایت ایشان نیست بلكه باید رفتار ما تابع اعمال و گفتار آنها باشد و در واقع آثار محبت درونی به صورت رفتار صالح نمایان شود.

‌مصباح‌یزدی با بیان اینكه نافرمانی نسبت به دستورات اهل‌بیت موجب دشمنی با آنها می‌شود، افزود: ولایت حقیقی دارای مراتبی است عالی‌ترین مرتبه آن اجرای مو‌به‌مو و كامل دستورات ائمه‌(ع) است.

 

ساكتین در مقابل فتنه اصولگرا نیستند

كرمی: گروه‌های اصولگرا تابع نظر حضرات آیات مهدوی‌كنی و محمد یزدی باشند.

بولتن نیوز: عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینكه تصمیم جامعتین و نظر آیت‌الله مهدوی‌كنی و آیت‌الله یزدی برای اصولگرایان حائز اهمیت است، گفت: تمامی گروه‌های اصولگرا‌ در عمل تابع نظر آیت‌‌الله مهدوی‌كنی و ایت‌الله یزدی باشند.

غلامرضا كرمی نماینده مردم كرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تكمیل جبهه متحدد اصولگرایان با اضافه شدن لنكرانی و زارعی به 7+8، اظهار داشت: تجربه نشان داده است كه اصولگرایان برای پیروزی راهی جز رسیدن به وحدت ندارند.

وی افزود: قرار گرفتن تشكل‌های گوناگون اصولگرا در كنار یكدیگر لازمه حراست از انقلاب اسلامی و مبانی ارزشی انقلاب است، لذا اصولگرایان باید در مسیر وحدت از خود‌گذشتگی كنند و منافع اصولگرایی را بر منافع شخصی ترجیح دهند.

كرمی با بیان اینكه تصمیم جامعتین و نظر آیت‌الله مهدوی كنی و آیت‌الله یزدی برای اصولگرایان حائز اهمیت است، تصریح كرد: اصولگرایان باید تمامی فعالیت‌های انتخاباتی خود را با نظر آیت‌الله ‌مهدوِی‌كنی و آیت‌الله یزدی هماهنگ كنند و در عمل تابع نظر آنها ‌باشند.

عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی از تمامی كسانی كه خود را در ذیل جبهه اصولگرایی تعریف می‌كنند، خواست پایبند به روحیه تشكیلاتی باشند و با در نظر گرفتن مصالح كلی از هر اقدامی كه منجر به تهدید وحدت اصولگرایان می‌شود، پرهیز كنند.

وی با بیان اینكه كمیته7+8 از تمامی ظرفیت‌های اصولگرایان برای رسیدن به وحدت استفاده می‌كند، گفت: مبانی انقلاب اسلامی و تبعیت از ولی‌فقیه از اركان ركین جریان اصولگرایی است و كسانی كه در فتنه88 با سكوت معنادار خود به جریان فتنه كه به دنبال براندازی انقلاب بود، كمك كردند، در جرگه اصولگرایی تعریف نمی‌شوند.

 


نوشته شده در : یکشنبه 16 مرداد 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك