تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - صدها تن در اعتراضات انگلیس بازداشت شدند

امروز:

صدها تن در اعتراضات انگلیس بازداشت شدند

صدها تن در اعتراضات انگلیس بازداشت شدند

وزیركشورانگلیس اعلام كرد 215 نفر در ارتباط با آنچه وی آشوب‌های اخیر در لندن خوانده دستگیر شده‎اند كه از میان آنان 27 نفر در دادگاه محاكمه خواهند شد.

به گزارش فارس به نقل از پرس تی‌وی، "ترزا می " كه به منظور نظارت بر اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ناآرامی‎های اخیر تعطیلات تابستانی خود را نیمه‌كاره رها كرد و به انگلیس بازگشت، اظهار داشت: "آن‎هایی كه مسئول این خشونت و غارت‌ها هستند، عواقب اقدامات خود را خواهند دید". وی در ادامه خاطرنشان كرد، پلیس در حال جمع‌آوری اظهارات شاهدان و بازبینی تصاویر ویدیویی است و بدین ترتیب انتظار می‌رود در روزهای آتی افراد بیشتری دستگیر و متهم شوند.

وزیر كشور انگلیس به محض رسیدن به انگلیس، ضمن دیدار با افسران ارشد پلیس لندن، پیرامون وضعیت دراین شهر و واكنش نیروها به شورش‌هایی كه اكنون به چندین منطقه در پایتخت انگلیس رسیده است، مذاكره كرد. بر پایه این گزارش، به دنبال كشته شدن پدر چهار كودك توسط پلیس، ناآرامی و به دنبال آن آشوب و غارتی كه روز شنبه در تاتنهام واقع در شمال لندن آغاز شد، اكنون به دیگر مناطق این شهر نیز رسیده است.

همچنین در حالی كه ترزا می وزیر كشور انگلیس با مقامات پلیس لندن دیدار و مذاكره می‌كرد، خشونت‌هایی در منطقه هكنی در شرق لندن به وقوع پیوست كه طی آن افراد جوان با سنگ و بطری با ماموران پلیس درگیر شدند. این درگیری‌ها كه بیش از 100 تن در آن حضور داشتند، هنگامی آغاز شد كه پلیس یك مرد جوان را متوقف كرده به بازرسی بدنی وی پرداخت.

به دنبال این درگیری‌ها دست‌كم دو خودروی پلیس خسارت دید و همچنین یك خودرو نیز به آتش كشیده شد. تعدادی نیز در این میان دست به غارت كالاهای مغازه‌ها زدند. مناطق لویشام، پكهم، آنفیلد، برمینگام، ادمنتون، اسلینگتون و بریكستون از مناطقی در لندن هستند كه تاكنون در معرض ناآرامی و غارت قرار گرفته‌اند.

مقامات انگلیسی ادعا می‌كنند حوادث اخیر در این كشور هیچ ارتباطی به كشته شدن مارك دوگان یك مرد سیاه‎پوست توسط پلیس ندارد و همگی این حوادث "جرم و جنایت محض " و تقلید محضی است كه هدف از آ‎ن‎ها غارت مغازه‌ها است. بر پایه این گزارش، پلیس كلان‎شهر لندن به دلیل ناتوانی در كنترل امنیت و جلوگیری از غارت‌ها تحت فشار زیادی قرار دارد.

استیو كاوانا معاون دستیار كمیسر كلان‎شهر لندن پذیرفت كه شنبه شب تعداد بسیار كمی افسر پلیس در تاتنهام حضور داشت. وی گفت، پلیس نیروهای خود را سه برابر بیش از نیروهای حاضر در زمان شروع درگیری‌ها در منطقه مستقر خواهد كرد.

كاوانا تاكید كرد: بگذارید موضوع را روشن كنم. افرادی كه از حوادث جاری به عنوان بهانه یا سرپوشی برای نقض قانون، سرقت، حمله به ماموران پلیس و ارعاب ساكنان لندن استفاده می‌كنند از سوی اكثر مردم این شهر و ما تحمل نخواهند شد.

وی افزود: رسیدگی‌های ما كه در محدوده وسیعی انجام می‌گیرد در حال ادامه است. ما در حال برقراری ارتباط با بنگاه‌ها و انجمن‌ها در سراسر لندن هستیم تا بدین ترتیب مردم را در جریان اطلاعات كارهایی كه انجام می‌دهیم، بگذاریم ".

 

كمپین‌های اینترنتی مردم انگلیس را به اعتراض دعوت می‌كنند

یك روزنامه انگلیسی با اشاره به گسترش ناآرامی‌ها از لندن به شهرهای دیگر تاكید كرد كمپین‌های اینترنتی مردم را به حضور در اعتراضات و ناآرامی‌ها تشویق می‌كنند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، پلیس انگلیس پس از لندن برای اولین بار دیشب در مركز شهر بیرمنگام با مردم معترض درگیر شد.

به نوشته دیلی تلگراف، پس از آنكه یك كمپین رسانه‌های اجتماعی دیروز از مردم بیرمنگام خواست تا وقایع لندن را تكرار كنند، شیشه‌های مغازه‌ها خرد شد و اسباب و اثاثیه‌هایی به سوی افسران پلیس پرتاب شد.

هم‌زمان با گسترش آتش آشوب و درگیری شهر لندن به بیرمنگام، پلیس انگلیس نسبت به كشیده شدن دامنه اعتراضات و وقوع ناآرامی در شهر ساتهمپتون هشدار داده است. پلیس منطقه همپشایر گزارش داده است كه معترضان با ارسال پیامك تلفنی و ارتباط با یكدیگر از طریق شبكه‌های اجتماعی، مردم شهر ساتهمپتون را به حضور در خیابان‌ها تهییج می‌كنند.

بی بی سی نیز در گزارشی با عنوان "آیا شبكه‌ها اجتماعی و ارتباطات تلفنی آتش‌بیار خشونت‌های این آخر هفته در لندن بودند؟ " نوشت: عده‌ای از سیاستمداران، ستون‌نویس‌های مطبوعات و مقام‌های پلیس به طور مشخص عقیده دارند كه پیام رسان بلك‌بری و توئیتر در این ماجرا نقش عمده‌ای بازی كرده‌اند.

پایگاه خبری الجزیره اعلام كرد ساختمان‌ها و خودروها در پایتخت انگلیس و دیگر شهرهای این كشور در بدترین ناآرامی‌ها در دهه‌های گذشته برای سومین شب متوالی به آتش كشیده شد. بر اساس گزارش‌های رسیده ناآرامی‌ها به مناطق دیگری از لندن به غیر از تاتنهام كشیده شد و شهرهای دیگری چون بیرمنگام، لیورپول و بریستول نیز شاهد ناآرامی‌های گسترده بودند.

ناآرامی های لندن از سه شب پیش و در پی كشته شدن یكی از شهروندان به وسیله پلیس در تاتنهام شروع شد. شهروندان روز شنبه در یك راهپیمایی آرام كشته شدن مارك دوگان 29 ساله را محكوم كردند ولی این اعتراض شب‌هنگام به شورش و ناآرامی تبدیل شد كه یك‌شنبه و دوشنبه هم ادامه یافت.

 

آشوب‌های لندن به شهرهای مختلف انگلیس كشیده شد

اعتراضی كه از شنبه شب در شمال لندن آغاز شده بود با گذشت سه روز به شهرهای دیگر انگلیس كشیده شد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، ساختمان‌ها و خودروها در پایتخت انگلیس و دیگر شهرهای این كشور در بدترین ناآرامی‌ها در دهه‌های گذشته برای سومین شب متوالی به آتش كشیده شد.

بر اساس گزارش‌های رسیده ناآرامی‌ها به مناطق دیگری از لندن به غیر از تاتنهام كشیده شد و شهرهای دیگری چون بیرمنگام، لیورپول و بریستول نیز شاهد ناآرامی‌های گسترده بودند.

بی‌بی‌سی نیز گزارش داد پلیس در حالی با مردم درگیر شده است كه چندین فروشگاه در محله‌های مختلف لندن غارت شد و یك فروشگاه بزرگ لوازم خانه و چند ساختمان به آتش كشیده شده اند. دیوید كامرون، نخست وزیر انگلیس برای بررسی اوضاع تعطیلات خود به ایتالیا را نیمه‌تمام رها كرده است تا به لندن بازگردد. وی امروز سه‌شنبه با ترزا می وزیر كشور و فرماندهان پلیس جلسه دارد.

می نیز دیروز سفر تابستانی خود را نیمه‌تمام گذاشت و به لندن بازگشت. گزارش‌ها بیانگر به آتش كشیده شدن خودروهای شخصی در محله لوییشام در جنوب لندن و سوختن یك اتوبوس و یك فروشگاه در محله پكام در نزدیكی آن است.

یك فروشگاه بزرگ لوازم خانگی و چند خانه مسكونی هم در محله كرویدون در آتش سوخته است. در محله هكنی در شرق لندن هم در پی حمله آشوبگران به یك خودروی پلیس و شكستن شیشه های آن، یكی از خیابان ها بسته شده است.

ناآرامی در هكنی پس از آن شروع شد كه پلیس یكی از شهروندان را برای بازرسی متوقف كرد ولی هیچ وسیله ممنوعه ای را نزد او پیدا نكرد. خبرگزاری رویترز از گسترش غارت فروشگاه ها به سایر محله های شهر خبر داده است. تیم گادوین، جانشین رئیس پلیس لندن از والدین خواسته است با فرزندان خود تماس بگیرند و از آنها بخواهند به خانه هایشان برگردند. پلیس همچنین از شهروندان خواسته است كه از تردد در خیابان ها خودداری كنند.

حدود 200 پلیس ضدشورش همراه با سگ های تعلیم دیده در محله هكنی مستقر شده اند و با جوانانی كه قصد به آتش كشیدن خودروها را دارند، زد و خورد می كنند. بعضی از ماموران پلیس، سوار بر اسب هستند. گروهی از مردم بعدازظهر دوشنبه با سنگ و سطل های زباله به پلیس در هكنی حمله كرده بودند.

آنها همچنین با میله های چوبی و فلزی به خودروهای پلیس حمله كرده اند. تعدادی از فرصت طلبان هم با حمله به مغازه ها قصد غارت اجناس آنها را داشتند كه به وسیله پلیس متفرق شدند. پلیس لندن در دو روز گذشته دست‌كم 239 نفر را در ناآرامی های این شهر بازداشت كرده است و 45 نفر از این افراد به طور رسمی تفهیم اتهام شده اند.

علاوه بر كامرون، بوریس جانسون، شهردار لندن هم اعلام كرده است كه برای رسیدگی به ناآرامی در این شهر مرخصی خود را نیمه‌تمام گذاشته به محل كارش برمی‌گردد. ناآرامی های لندن از سه شب پیش و در پی كشته شدن یكی از شهروندان به وسیله پلیس در تاتنهام شروع شد. شهروندان روز شنبه در یك راهپیمایی آرام كشته شدن مارك دوگان 29 ساله را محكوم كردند ولی این اعتراض شب هنگام به شورش و ناآرامی تبدیل شد كه یك‌شنبه هم ادامه یافت.

 

نشست اضطراری دولت انگلیس برای بررسی آشوب‌های گسترده

نخست وزیر انگلیس كه تعطیلات خود را نیمه تمام گذاشت و به لندن باز گشته است قرار است نشستی اضطراری را برای بررسی بحران ناآرامی این كشور برگزار كند.

به گزارش فارس به نقل از بی بی سی، "دیوید كامرون " كه برای تعطیلات تابستانی خود به ایتالیا سفر كرده بود مجبور شد سفر خود را نیمه تمام گذاشته و برای پرداختن به بحران ناآرامی‌های گسترده لندن و دیگر شهرهای این كشور به خانه بازگردد.

بر اساس این گزارش، كامرون قرار است نشستی اضطراری را امروز در دفتر نخست وزیری برگزار كند و پیامدهای ناآرامی‌های سه شب گذشته را بررسی كند. قرار است كامرون ساعت 9 به وقت لندن با "ترزا می " وزیر كشور و "تیم گادوین " سرپرست اسكاتلندیارد نشست اضطراری موسوم به "كبرا " را برگزار كند.

پایگاه خبری الجزیره اعلام كرد ساختمان‌ها و خودروها در پایتخت انگلیس و دیگر شهرهای این كشور در بدترین ناآرامی‌ها در دهه‌های گذشته برای سومین شب متوالی به آتش كشیده شد. بر اساس گزارش‌های رسیده ناآرامی‌ها به مناطق دیگری از لندن به غیر از تاتنهام كشیده شد و شهرهای دیگری چون بیرمنگام، لیورپول و بریستول نیز شاهد ناآرامی‌های گسترده بودند.

بی‌بی‌سی نیز گزارش داد پلیس در حالی با مردم درگیر شده است كه چندین فروشگاه در محله‌های مختلف لندن غارت شد و یك فروشگاه بزرگ لوازم خانه و چند ساختمان به آتش كشیده شده اند. پلیس لندن در چند روز گذشته دست‌كم 334 نفر را در ناآرامی های این شهر بازداشت كرده است و 45 نفر از این افراد به طور رسمی تفهیم اتهام شده اند.

ناآرامی های لندن از سه شب پیش و در پی كشته شدن یكی از شهروندان به وسیله پلیس در تاتنهام شروع شد. شهروندان روز شنبه در یك راهپیمایی آرام كشته شدن مارك دوگان 29 ساله را محكوم كردند ولی این اعتراض شب هنگام به شورش و ناآرامی تبدیل شد كه یك‌شنبه هم ادامه یافت.

 


نوشته شده در : سه شنبه 18 مرداد 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك