تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - روز قدس منتظرت هستم

امروز:

روز قدس منتظرت هستم

 روز قدس منتظرت هستم

http://news.khorasan.ir/Portals/0/Update_Pic_News308File1.jpg

جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌

با افتخار به‌ حمایت‌

از نهضت‌ مقدس‌ ملت‌ مظلوم‌ فلسطین‌ ادامه‌خواهد داد.

تا روز آزادی قدس

فریاد خواهیم زد

http://media.farsnews.net/Media/8809/Images/jpg/A0778/A0778400.jpg
 
 
 

روز قدس؛ نماد یکپارچگی جهان اسلام

«روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌هایی که زیر فشارظلم آمریکا و غیرآمریکا بودند، در مقابل ابرقدرت‌هاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. روزی است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین این روز را روز قدس می‌دانند، و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند. 

http://img.asrupload.ir/images/290ghods9.jpg

 

 
 
روز قدس پشتوانه امنیت کشور و حافظ دستاوردهای انقلاب است

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: ملت ایران و دیگر ملتهای مسلمان در روز قدس حرف حقی را که استکبار حداقل شصت سال برای خاموش کردن آن سرمایه گذاری کرده بود، فریاد می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در چهارمین دیدار رمضانی رهبر معظم انقلاب با نخبگان کشور، صدها نفر از استادان و اعضای هیأتهای علمی دانشگاهها، عصر امروز در دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای، به تبادل نظر درباره مسائل دانشگاهی – علمی – پژوهشی – اجتماعی – فرهنگی – سیاسی و اقتصادی پرداختند.
در هفته های اخیر نیز دانشجویان – «شعرا و ادیبان» و فعالان اقتصادی در جلسات جداگانه با ایشان دیدار و گفتگو کرده بودند.
در آغاز جلسه عصر امروز، 14 نفر از اعضای هیأتهای علمی دانشگاهها، بیش از 2 ساعت، درباره مسائل مختلف اعلام نظر و «پیشنهادها – انتقادها و راه حلهای خود» را مطرح کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای پس از شنیدن و تأمل در سخنان استادان دانشگاه، سخنان مهمی در زمینه پیشرفت علمی کشور و نقش دانشگاهها و همچنین اهمیت روز قدس بیان کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نزدیک بودن روز قدس افزودند: روز قدس یک روز بین المللی اسلامی و روز بزرگ و مهمی است که ملت ایران و دیگر ملتهای مسلمان، حرف حقی را که استکبار حداقل شصت سال برای خاموش کردن آن سرمایه گذاری کرده بود، فریاد می کنند.
ایشان تأکید کردند: تشکیل نظام جمهوری اسلامی در ایران و اعلام روز قدس و تبدیل سفارت رژیم صهیونیستی در تهران به سفارت فلسطین، حرکت تهاجمی بود که در مقابل توطئه شصت ساله استعمار برای محو فلسطین از نقش جغرافیای جهان، ایستاد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: روز قدس پشتوانه امنیت کشور نیز است و هر ایرانی که روز قدس به خیابان می آید، در واقع به امنیت کشور و ملت و حفظ دستاوردهای انقلاب کمک کرده است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: به لطف خداوند امسال نیز روز قدس در کشور و در کشورهای اسلامی با عظمت تر برگزار خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین در سخنان خود پیشرفتهای علمی را از ارکان و ستونهای اصلی ایستادگی با شکوه و پر عظمت ملت ایران در مقابل جبهه استکبار خواندند و تأکید کردند: این پیشرفتهای علمی که به ملت بزرگ ایران، اعتماد به نفس، سربلندی، قوت اراده و شجاعت استقامت بخشیده است، مرهون دانشگاه و دانشگاهیان است.
رهبر معظم انقلاب، با اشاره به تهدیدهای مستمر «نظامی ـ امنیتی ـ اجتماعی و سیاسی» دشمنان، ترور دانشمندان کشور، تحریم ایران و تلاش سلطه جویان برای فتنه انگیزی در داخل و وادار کردن نظام اسلامی به تعظیم در مقابل نظام سلطه افزودند: ملت ایران در مقابل جبهه دشمنان، با کمال قدرت و استقامت ایستاده است و به پشتوانه پیشرفتهای علمی و عملی کشور، به سلطه طلبان و زیاده خواهان جهانی، قاطعانه «نه» گفته است.
ایشان دانشگاه را مبدأ پیشرفتهای علمی و عزت و آبروی ملت ایران خواندند و تأکید کردند: دشمن بدون تردید از این مرکز مهم قدرت افزایی ایران غافل نیست و غافل نخواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی علم زدایی و دین زدایی از دانشگاهها را 2 هدف اصلی جبهه سلطه گران دانستند و در تشریح روشهای علم زدایی افزودند: ترور دانشمندان ایران از جمله این روشهاست اما روش اصلی و پیچیده دشمن این است که دانشجو و استاد و دانشگاه را به کارهای غیرعلمی سرگرم کند تا آرزوی ملی ایرانیان، یعنی شکوفایی علمی تحقق نیابد.
حضرت آیت الله خامنه ای تلاش بی وقفه و پرشتاب برای پرکردن فاصله علمی کشور با قافله علم و دانش را کاملاً ضروری خواندند و تأکید کردند: باید به نهضت علمی، روح تازه ای بدمیم و همه ظرفیتهای دانشگاهی و کلیه استادان و دانشجویان برای جهش علمی کشور، وارد این میدان سرنوشت ساز شوند.
ایشان در همین زمینه، نقشه جامع علمی را ترسیم کننده منظومه علمی مورد نیاز کشور برشمردند و افزودند: باید با تکیه بر علم نافع، میان نیازهای کشور و فعالیت بخشهای مختلف علمی، هماهنگی ایجاد شود.
گسترش فرهنگ نوآوری به ظرفیت چند میلیونی استاد و دانشجو، تشکیل منظومه کامل علمی،  تلاش برنامه ریزی شده برای اجرای نقشه جامع علمی  و دخالت دادن «حقیقی و نه تشریفاتی» دانشگاهها در حل مسائل کشور از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب در بحث پیشرفت علمی کشور مطرح کردند.
ایشان توجه به چرخه ایده علمی تا مصرف را نیز بسیار مهم دانستند و افزودند: دولت و دانشگاهها با همکاری متقابل، روند شکل گیری ایده در ذهن نخبگان تا تبدیل آن به علم و سپس فناوری و بعد صنعت را سازمان دهی کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای پس از تبیین ابعاد نقشه دشمن برای علم زدایی از دانشگاهها به هدف دوم جبهه استکبار یعنی دین زدایی از مراکز علمی پرداختند.
ایشان خاطرنشان کردند: ملت ایران خوشبختی واقعی و امنیت حقیقی و معنوی می خواهد و تحقق این هدف بسیار مهم بدون علم و یا با علمِ بدون دین ممکن نیست بنابراین جامعه و در رأس آن دانشگاه باید به معنای حقیقی متدین باشد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی برای جلوگیری از برداشت ظاهری و سطحی از تعبیر «دانشگاه متدین و دینی» تأکید کردند: دانشگاه متدین یعنی دانشگاهی که از معرفت عمیق دینی، ایمان عمیق و «باور ژرف از دین و معارف دینی» برخوردار باشد که در این زمینه نقش استادان، بسیار مهم است.
حضرت آیت الله خامنه ای دانشجویان را «زمامداران فکر و علم و آینده کشور» خواندند و خاطرنشان کردند: سلطه گران می خواهند نسل جوان دانشجو را به «بی ایمانی، ولنگاری عقیدتی و هرزه پویی ذهنی» سوق دهند که وظیفه همه بویژه استادان دانشگاههاست که با این طرح شوم، مقابله کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی دانشمندان جوان و متدین را بن بست شکنان پیشرفتهای بدست آمده برشمردند و خاطرنشان کردند: جوانان متدین ما در عرصه های صنایع دفاعی، سلولهای بنیادی،  انرژی هسته ای، هوا فضا، ابررایانه ها و دیگر عرصه ها بسیار خوش درخشیده اند و با کمک دیگر دانشمندان کشور را به پیش می برند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی فراوان از دیدار با نخبگان علمی و دانشگاهی کشور، مطالب ارائه شده در این دیدار را بسیار پرمغز و سنجیده خواندند و افزودند: در میان مطالبی که در این جلسه مطرح شد، حرفهای نو و پیشنهادهای جالبی نیز وجود داشت که در مجموع نشان دهنده گرایش برگزیدگان علمی و دانشگاهی برای ارائه فکر و اندیشه است.
ایشان با اشاره به سخنان یکی از اساتید دانشگاه درخصوص خلاء نهاد آینده نگر در کشور، افزودند: هدف از برگزاری نشست های اندیشه های راهبردی، پرکردن این خلاء است و باید پیرو این نشست ها، کارهای بزرگی با همکاری اهل فکر انجام شود.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: یکی از نیازهای کنونی جامعه برگزاری جلساتی با حضور افراد برگزیده و صاحب اندیشه و طرح دیدگاهها و افکار آنان در سطح جامعه است، تا این اندیشه ها به تدریج به گفتمان عمومی جامعه تبدیل شوند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از مسائل ضروری و مهم برای جامعه دانشگاهی بویژه اساتید و همچنین حوزویان را آشنایی با واقعیات کشور و داشتن اطلاعات و تحلیل صحیح از شرایط کشور دانستند و افزودند: رسانه های دیداری و شنیداری بیگانه، حجم انبوهی از اطلاعات و تحلیل های معیوب، ناقص و غیرواقعی را پمپاژ می کنند که اگر دانشگاهیان و حوزویان، دارای اطلاعات واقعی نباشند، ممکن است تحت تأثیر این تحلیل های مسموم قرار گیرند.
حضرت آیت الله خامنه ای یکی از راههای مطلع شدن دانشگاهیان از واقعیات کشور را حضور مستمر مسئولان در دانشگاهها برشمردند و تأکید کردند: مسئولان باید با مجامع دانشگاهی و اساتید محترم جلسات پرسش و پاسخ بگذارند و ضمن پذیرفتن انتقادهای دلسوزانه، از دیدگاههای صاحبنظران و نخبگان علمی نیز استفاده کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئولان باید انتقادهای عالمانه و سازنده و تند و تیز نخبگان را بپذیرند و آنرا مخالفت با نظام تعبیر نکنند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: حتی بسیاری از انتقادهای گزنده نیز از روی دلسوزی است و مسئولان باید قدردان نخبگان و صاحبنظرانی باشند که چنین انتقادهای دلسوزانه ای را مطرح می کنند.
ایشان در عین حال به دانشگاهیان و اساتید توصیه کردند: در انتقادها، مرز میان انتقاد سازنده و تخریب رعایت شود و سخنان به گونه ای نباشد که جدول دشمن را کامل کند و زمینه گسترش بدبینی در جامعه را فراهم آورد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی دیگر از نکات ضروری برای دانشگاهیان و اساتید را آگاهی از مسائل و واقعیات منطقه و جهان بویژه تحولات اخیر منطقه دانستند و خاطرنشان کردند: تحولات کنونی در منطقه، حوادثی عظیم، بسیار مهم و تأثیرگذار است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از نتایج حوادث اخیر منطقه را، مشخص شدن نادرستی تئوریهای سیاسی و اقتصادی غربی خواندند و خاطرنشان کردند: حوادث منطقه و شرایط بداقتصادی کشورهای غربی در مجموع نشان می دهند تئوریهای سیاسی و اقتصادی غرب ناقص و عقیم است، بنابراین باید در جهت تقویت بیش از پیش فکر و اندیشه اسلامی گام برداریم.
 در آغاز این دیدار، استادان و اعضای هیأتهای علمی به تشریح دیدگاههای علمی، دانشگاهی، پژوهشی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود پرداختند.
-    دکتر سیدضیاءالدین تابعی – استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز
-    دکتر غلامرضا جمشیدی ها – استاد رشته تاریخ دانشگاه تهران
-    دکتر حسن دانایی فرد – استاد رشته مدیریت دولتی در دانشگاه تربیت مدرس
-    دکتر اشرف معینی – دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران
-    دکتر سیدجلال دهقانی فیروزآبادی – استاد روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی
-    دکتر حمیدرضا فرتوک زاده – دانشیار دانشگاه صنعتی مالک اشتر
-    دکتر الهام امین زاده – استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
-    دکتر رضا راعی – دانشیار رشته مدیریت مالی دانشگاه تهران
-    دکتر سیدرضا مجدزاده – استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
-    دکتر داود پرچمی – استادیار جامعه شناسی دانشگاه شهید بهشتی
-    دکتر زین الدینی – استاد دانشگاه صنعتی اصفهان
-    دکتر رنجبر – رئیس مجمع نخبگان اساتید بسیجی و عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس
-    دکتر علیرضا جهانگیریان – عضو هیأت علمی دانشکده هوا فضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر
-    و دکتر عبدالحمید نقره کار – دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت
مهمترین محورهای سخنان استادان دانشگاهها در دیدار با رهبر انقلاب عبارتست از:
-    ارزیابی واقع بینانه از فعالیتهایی که تاکنون با عناوین مختلف برای ایجاد تحول در علوم انسانی صورت گرفته است.
-    نبود فلسفه مبتنی بر مبانی دینی و بومی در برخی علوم از جمله علوم پزشکی
-    طراحی¬نظام مدیریتی¬جمهوری¬اسلامی به¬عنوان چارچوب علمی¬وتخصصی¬انتخاب مدیران
-    ضرورت انسجام، هم افزایی و ارتقای ظرفیت سطوح مختلف سیاست گذاری ملی
-    لزوم نظریه پردازی اسلامی – ایرانی به عنوان چارچوب حل مشکلات و مسائل «ملی، منطقه ای و جهانی»
-    تأسیس فرهنگستان و دانشگاههای تخصصی علوم انسانی
-    تقویت کرسی های نظریه پردازی و ایجاد پژوهشگاهها و قطبهای تخصصی نظریه پردازی
-    اهمیت تدوین سند تحول علوم انسانی
-    تأسیس نهادی آینده نگر که بطور مستمر سیاستها و تصمیمات فعلی را براساس منافع آینده کشور ارزیابی کند
-    برخورد فعال حقوقی برای پاسخگو کردن مجامع و مراکز بین المللی در قبال سیاستها و اقدامات خود
-    توجه بیشتر به ظرفیت دیپلماسی عمومی در حوزه روابط بین الملل
-    برنامه ریزی برای تدریس حقوق فضا همگام با پیشرفتهای کشور در بخش هوا – فضا
-    بی نتیجه ماندن تحریم ها بر اثر ایستادگی هوشمندانه نظام و مردم
-    بهره برداری مناسب از فرصتهای نوظهور «اجتماعی، اقتصادی و سیاسی» در منطقه و جهان در چارچوب احیای تمدن اسلامی
-    فرهنگ سازی برای تبدیل گفتمان علمی به گفتمان مسلط جامعه
-    توجه به نقشه جامع علمی کشور در هرگونه تصمیم گیری و سیاست گذاری
-    اهمیت پارکهای علم و فناوری در جذب شرکتهای دانش بنیان
-    رویکرد نهادگرایانه علمی، راه اصلی توسعه و پیشرفت
-    تأسیس شبکه ابداعات و اختراعات
-    پیشنهاد تأسیس صندوق ملی حمایت از اولویت های علمی و فناوری
-    و توجه به سنتهای اصیل اسلامی ایرانی در معماری و شهرسازی

 

 

فلسطین قطعا آزاد خواهد شد و به مردم بر خواهد گشت

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: فلسطین قطعا آزاد خواهد شد و به مردم برخواهد گشت و در آنجا دولت فلسطینی تشكیل خواهد شد. در اینها هیچ تردیدی نیست اما بدنامی آمریكا و بدنامی غرب برطرف نخواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهارداشتند: مساله‌ غزه مساله‌ یك تكه سرزمین نیست؛ مساله‌ فلسطین فقط مساله‌ جغرافیا نیست؛ بلكه مساله‌ بشریت و انسانیت است.

امروز مساله‌ فلسطین شاخص میان پایبندی به اصول انسانی و ضدیت با اصول انسانی است و مساله این قدر اهمیت دارد. آمریكا هم مطمئنا از این معامله زیان خواهد دید.

این مسائل تاریخی، ده سال و بیست سال و سی سال در تحولات تاریخی مثل یك لحظه است؛ به ‌زودی خواهد گذشت. قطعا تاریخ آمریكا و آینده آمریكا مغلوب این حركتی خواهد شد كه در این پنجاه شصت سال اخیر آمریكایی‌ها در رابطه‌ با مساله‌ فلسطین انجام دادند.مساله‌ فلسطین مایه‌ بدنامی آمریكا در طول قرن های متمادی در آینده خواهد بود.

فلسطین آزاد خواهد شد؛ در این هیچ شبهه‌ای نداشته باشید. فلسطین قطعا آزاد خواهد شد و به مردم بر خواهد گشت و در آنجا دولت فلسطینی تشكیل خواهد شد؛ در اینها هیچ تردیدی نیست؛ اما بدنامی آمریكا و بدنامی غرب برطرف نخواهد شد. اینها همچنان بدنام خواهند بود.

شكی نیست كه بر اساس حقایقی كه خدای متعال تقدیر كرده است، خاورمیانه‌ جدید شكل خواهد گرفت. این خاورمیانه، خاورمیانه‌ اسلام خواهد بود؛ كما اینكه مساله‌ فلسطین یك مساله‌ اسلامی است. همه‌ ملت ها در مقابل فلسطین مسوول هستند.

همه‌ دولت ها درمقابل فلسطین مسوول هستند؛چه دولت های مسلمان، چه دولت های غیر مسلمان. هر دولتی كه ادعای طرفداری از انسانیت را دارد، مسوول است؛ ولی وظیفه‌ مسلمان ها وظیفه‌ سنگین‌تری است.

دولت های اسلامی موظفند و باید به این وظیفه عمل كنند و هر دولتی كه به وظیفه‌ خود در قضیه‌ فلسطین عمل نكند، لطمه‌ آن را خواهد دید؛ چون ملتها بیدار شده اند و از دولت ها مطالبه می كنند و دولت ها مجبورند نسبت به این قضیه تن بدهند و تسلیم بشوند.

(بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار شركت كنندگان در افتتاحیه همایش غزه‌ 8 اسفند 1388)

 

قدس قلب تپنده امت اسلامی است

شماری از روحانیان شیعه، سنی و دروزی سوریه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در دمشق به مناسبت در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس، دیدگاه و نقطه نظرات خود را درباره این روز بیان کردند.

قدس قلب تپنده امت اسلامی است"سید عبدالله نظام" روحانی شیعه و رییس جمعیت "محسنیه" گفت: روز قدس که حضرت امام خمینی (ره) آن را در آخرین جمعه ماه رمضان اعلام کردند، یادآور مساله فلسطین و قدس است. وی افزود: این روزی خاص است که باید آن را مورد توجه قرار داد و آن را نمادی برای وحدت کلمه میان مسلمانان برای آزادی قدس دانست.

نظام شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس را ضربه ای به صهیونیست ها و نشانگر زنده بودن ملت فلسطین برای گرفتن حقوق خود از صهیونیست های اشغالگر برشمرد. شیخ "نبیل حلباوی " روحانی شیعه و پژوهشگر اسلامی نیز در این ارتباط گفت: روز جهانی قدس، سمبل دفاع از مقدسات اسلامی است. این روز از سوی بنده صالح خداوند که همان امام خمینی (ره) است، اعلام شد و روز مقابله مسلمانان با مستکبران و صهیونیست ها است.

وی افزود: این روز مطرح شد تا مساله فلسطین در قلب و دل همه مسلمانان زنده باشد و فراموش نشود. حلباوی با تاکید بر وحدت کلمه میان مسلمانان، ابراز امیدواری کرد که اتحاد ایران اسلامی، سوریه و حزب الله برای نابودی دشمن صهیونیستی و آزادسازی فلسطین در سایه لطف الهی استمرار یابد.

شیخ "عبدالسلام راجح " روحانی اهل سنت و نماینده مجلس سوریه نیز گفت: این روز از آن جهت اهمیت دارد که به نام روز جهانی قدس است و در دل همه ما جای دارد و دارای قداست و احترام خاصی می باشد. وی افزود: قدس از نظر ما از هر مذهب، قلب جهان اسلام است لذا باید سمبلی برای وحدت اسلامی در برابر صهیونیست ها باشد.
شیخ " کمیل نصر " روحانی دروزی گفت: قدس سملبی مقدس و دارای جایگاهی والا در قلب مسلمانان و مسیحیان از دیرباز تا کنون است.

وی با اشاره به دیدگاه مشترک این دو دین آسمانی نسبت به قدس و فلسطین، افزود: غرب از مسیحیت واقعی به دور است چرا که اگر دارای مسیحیت واقعی بود باید از قدس دفاع می کرد. نصر با انتقاد از چند دستگی عربی در قبال مساله قدس، این چند دستگی، دوری از قرآن و تفرقه را عامل مشکلات کنونی به ویژه در فلسطین و عراق دانست که در آن بر اثر توطئه صهیونیستی – آمریکایی تاکنون بسیاری از مردم کشته شده اند.

به گفته این روحانی سوری، دشمنان می خواهند امت اسلامی را تضعیف کنند لذا باید روز جهانی قدس را به عنوان سمبل وحدت پاس داشت. آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی (ره ) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز قدس نامگذار شده است.

در این روز در شمار زیادی از کشورهای جهان، مردم با برگزاری برنامه هایی نظیر راهپیمایی ، همایش و نظایر آن خشم و انزجار خود را از اشغال قدس توسط رژیم صهیونیستی و ادامه آن و همچنین نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان اعلام می کنند.

 

پیام روز قدس خطاب به دیکتاتورهای حامی رژیم صهیونیستی است

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تحولات اخیر کشورهای اسلامی و سرنگونی دیکتاتورهای حامی رژیم صهیونیستی در منطقه گفت: مهمترین پیام راهپیمایی روز قدس ، دست برداشتن استعمارگران از حمایت حاکمان سرسپرده در منطقه و هشدار به سران کشورهای حامی رژیم صهیونیستی است.

پیام روز قدس خطاب به دیکتاتورهای حامی رژیم صهیونیستی استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس، " رمضان شریف " روز سه شنبه در نشست خبری با رسانه ها ضمن تاکید بر ابتکار معجزه‏گونه امام خمینی( ره ) در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به نام" روز جهانی قدس" اظهار داشت: امام خمینی ( ره) با بصیرت و دور‏اندیشی سیاسی و داشتن چشم‏انداز قوی از آینده ، آرمانهای انقلاب اسلامی را زنده و هویدا نمود.

در همین راستا دنیای امروز پس از 32 سال از اعلام روز جهانی قدس شاهد است که چگونه حکومت‏ ظالمی که در تخیلات خود سفره ظلمش را از نیل تا فرات بسط داده بود، هنگامی که با عزم و مقاومت میلیون‏‏ها مسلمان روبرو شد ، در بهت و ناباوری دیوار حائلی دور خود کشیده و آرایشی منفعلانه را از خود نشان داده است.

وی تصریح کرد: تلاشی که مردم مظلوم و مقاوم فلسطین و ملتهای آزادیخواه جهان انجام می‏دهند روزی حامیان رژیم جعلی صهیونیست را متوجه این نکته خواهند نمود که ظلم باقی نخواهد ماند و این مقاومت می‏تواند، این غده سرطانی را از جغرافیای منطقه محو نماید.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به موج بیداری اسلامی و انقلاب‏های مردمی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و حذف دیکتاتورها و حاکمان وابسته و مستبد از برخی کشورهای عربی – اسلامی خاطر نشان کرد: روز جهانی قدس ، فرصت مناسبی است تا فریاد حق‏طلبانه تونس، مصر، لیبی، یمن، بحرین و اردن را به گوش تمام جهانیان برساند و نشان دهد که ابتکار امام خمینی(ره) چگونه فراتر از زمان و مکان به خروش درآمده و آن را به ظرفیتی دائمی و جهانی برای مبارزه با صهیونیسم تبدیل کرده است.

وی افزود: تحولات اخیر، نظام صف‏بندی سیاسی علیه اسرائیل را دگرگون ساخته است و حتی آمریکا ،بزرگ‏ترین حامی رژیم صهیونیستی را وادار نموده تا بر بازگشت اشغالگران به مرزهای 1967 تاکید کند . این عقب‏نشینی، اثبات می‏کند که این رژیم با از دست دادن عقبه استراتژیکی خود باید منتظر ضربه‏ نهایی بر پیکر نحیف خود باشد.

وی درباره برنامه‏هایی که برای هرچه با شکوه تر برگزار شدن راهپیمایی روز قدس در نظر گرفته شده است ، گفت: این مراسم در تهران از ساعت 10.30 صبح جمعه چهارم شهریور آغاز خواهد شد. سخنران مراسم روز قدس، رئیس جمهوری و خطیب نماز جمعه آیت الله احمد خاتمی می‏باشد.

رمضان شریف با اشاره به اینکه در این مراسم برنامه‏های متنوعی در نظر گرفته‏شده است افزود: نمایش تصاویری از راهپیمایی‏های سال‏های پیشین برای عموم از جمله این برنامه‏هاست.

رئیس ستاد مرکزی قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان با اعلام مسیرهای هفت‏گانه راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و دعوت از اقشار مختلف ملت بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی گفت: مردم همیشه در صحنه ایران ، مصمم‏تر از گذشته آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری را در حوزه راهبردی جهان اسلام دنبال خواهند کرد و دشمنان ملت ما در روز قدس خواهند دید که برد نفوذی و معنوی انقلاب اسلامی فراتر از موشک‏های مرگبار، چگونه با گذر از جغرافیای منطقه و اروپا، قلب دشمنان را نشانه گرفته است.

 

فلسطین، قلب جغرافیایی جهان اسلام است

هر حاکمیتی غیر از حاکمیت فلسطین و حاکمیت مسلمانان بر کشور فلسطین، حاکمیت غاصب است. حرف، همانی است که امام راحل عظیم الشأن فرمود: اسرائیل باید محو بشود....

http://snn.ir/pic/13900601204_2011236093e.jpgمهمترین مسئله امروز مسئله فلسطین است که در نیم قرن اخیر همواره مهمترین مسئله جهان اسلام و شاید مهمترین مسئله بشریت بوده است، اینجا سخن از محنت و آوارگی و مظلومیت یک ملت است، سخن از غصب یک کشور است، سخن از ایجاد غده ای سرطانی در قلب کشورهای اسلامی... است، سخن از ظلم مستمری است که اکنون دو نسل پی درپی از ملت فلسطین را فرا گرفته است. خیانت دولت هایى که با رژیم غاصب ساختند و فلسطینی ها را قربانى کردند، نباید از یاد برد و فراموش بشود. این یک قضیه کوچکى نیست، بیش از چهل سال است که ملت اسلام نام فلسطین را مى آورد.

فلسطین قلب جغرافیایی جهان اسلام است

سرزمین فلسطین قلب جغرافیایی جهان اسلام است و دنیای استکباری قصد دارد تا از آنجا اسلام را بکوبد ملت های مسلمان را تحت فشار قرار دهد و از حرکت های اسلامی ممانعت کند. رژیم صهیونیستی قائم مقام حضور استکبار و تأمین کننده منافع آمریکا در این نقطه از جهان اسلام است و تبلیغات دروغین و خباثت آمیز آنها قادر به فریب ملت ها نخواهد بود.

فلسطین متعلق به فلسطینى هاست‏

آن کسانى که براى فلسطین دل مى‏سوزانند، براى صدها هزار و میلیون ها انسانِ از حقوق انسانى محروم شده دل مى‏سوزانند. کسانى که با حضور دولت غاصب صهیونیستى در وطن فلسطینى مخالفت مى‏کنند، براى بشریت، براى مادران داغدیده و براى جوانان مؤمن دل مى‏سوزانند؛ براى انسانهایى دل مى‏سوزانند که حرفشان این است که خانه‏ى ما را به خود ما بدهید، وطن ما را از ما نگیرید، در داخل خانه‏ى ما این‏قدر به ما ظلم نکنید. آیا این حرف، خلاف است؟ آیا این حرف، زورگویى و خشونت است؟ آیا اگر کسى در این دنیا براى احیاى حق ملیت خود مبارزه کند، مبارزه‏ غیرعادلانه‏ اى انجام داده است؟ ما از کسانى که امروز مى‏گویند مى‏خواهیم در قضیه‏ فلسطین راه حل عادلانه پیدا کنیم، سؤال مى‏کنیم که این راه‏حل عادلانه چیست؟ فلسطین متعلق به کیست؟ جز اینکه متعلق به فلسطینى است؟

آمریکا و حذف فلسطین

دستگاه های آمریکا و رئیس جمهور آمریکا، تلاش خودشان را گذاشته اند که مسئله فلسطین را از صورت مسائل دنیای اسلام و خاورمیانه به کلی حذف کنند و اصلاً مسئله ای به نام فلسطین و آرمان فلسطین و نهضت فلسطین دیگر باقی نماند و این یکی از اهداف بسیار مهم آنهاست.

هرجا که مبارزه ای با صهیونیست ها و اشغالگران و آدم کشان هست، می خواهند آن را حذف کنند. حالا چنانچه آن را از روی کاغذ حذف کنند، مگر ممکن است انگیزه دفاع از کشور فلسطین و هویت فلسطینی از دل فلسطینی ها برود؟... مگر تا حالا که جوانان مسلمان در انتفاضه فلسطین یا در کشور لبنان به خاطر خدا، به خاطر مسئولیت الهی دفاع از سرزمین اسلامی، جان خودشان را به خطر می انداختند، به خاطر منشور فلسطین این کارها را می کرده اند که حالا اگر شما منشور به اصطلاح ملی فلسطین را دستکاری کردید، آنها دست بردارند؟

راه‏حل روشن مسئله‏ فلسطین‏

راه‏حل مسئله فلسطین، راه‏حل روشنى است. کسانى که گول این مطلب را مى‏خورند که بروند با دشمن یعنى با عامل غصب، مذاکره کنند، خودشان را فریب مى‏دهند. آنها مى‏خواهند ملت ها را فریب بدهند؛ اما ملت ها فریب نمى‏خورند.

راه حل مسئله فلسطین این نیست که بروند با اسرائیل غاصب فلسطین بنشینند حرف بزنند. آنها که در این منطقه صلح مى‏خواهند، اگر خانه‏ فلسطینی ها را به خودشان برگردانند، صلح ایجاد خواهد شد.

چرا شما افرادى را با ملیت هاى مختلف روسى، انگلیسى، امریکایى، آفریقایى، آسیایى، از هند و از مناطق دیگر دنیا در این‏جا جمع کرده‏اید، تا مردمى را از خانه‏ خودشان بیرون کنید؟ اگر شما صلح مى‏خواهید، صلح به این است که افرادى که متعلق به کشورهاى دیگرند، به خانه‏هاى خودشان برگردند و فلسطین را به فلسطینی ها بدهند. فلسطین متعلق به فلسطینی هاست. اگر مردم سرزمین فلسطین در داخل فلسطین یعنى در همه‏ فلسطین، بدون تجزیه، دولتى تشکیل بدهند، صلح خواهد شد.

اگر شما راست مى‏گویید، و اگر توطئه‏ اى علیه ملت فلسطین و ملت هاى اسلامى و علیه اسلام در نظر ندارید، راه حل این است. اما اگر نخواهید این راه حل را عمل کنید، اردوگاه استکبار بداند که با این نشست‏ و برخاست هایى که ترتیب مى‏دهند و با این تصمیم‏گیری ها، مسئله فلسطین حل نخواهد شد؛ مبارزات فلسطین خاموش نخواهد شد، و نباید بشود.

حمایت از فلسطین وظیفه‏ ماست‏

ملت ایران آماده است. ما در حد توان و قدرتمان آماده هستیم، تا این تکلیف را انجام بدهیم؛ دشمنى استکبار را هم تحمل مى‏کنیم. ما را به خاطر حمایت از فلسطین و از انتفاضه‏ فلسطین و از قیام مردم فلسطین تهدید نکنند؛ این حمایت وظیفه‏ ماست؛ ما این را انجام مى‏دهیم و از هیچ تهدیدى هم نمى‏هراسیم. از بعد از انقلاب، بلافاصله ما در معرض تهدیدهاى استکبار بودیم و به فضل پروردگار و به حول و قوه الهى، استکبار نتوانسته است کارى بکند. ما باز هم تکلیفمان را انجام خواهیم داد.

پیام روز قدس

هریک وجب از خاک فلسطین، یک وجب از خانه مسلمانان است. هر حاکمیتی غیر از حاکمیت فلسطین و حاکمیت مسلمین بر کشور فلسطین، حاکمیت غاصب است. حرف، همانی است که امام راحل عظیم الشأن فرمود: اسرائیل بایستی محو بشود. ... بحث، بحث یهودی ستیزی نیست؛ مسئله، مسئله غصب خانه مسلمانان است.

 

روز جهانی قدس نشانه مظلومیت فلسطین و تقلبی بودن اسرائیل است

دفتر تحکیم وحدت فارس و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با صدور بیانیه‌ای، دانشگاهیان ایران اسلامی را به حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت كردند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دفتر تحکیم وحدت فارس و انجمن اسلامی دانشجویان  دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر كردند كه متن كامل ان به شرح ذیل است:

هر ساله آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یادآور ابتکار ماندگار و متفاوت خمینی کبیر(ره) است اما هر چه از عمر پر برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می‌گذرد، روز جهانی قدس با عظمت‌تر و تأثیرگذارتر به خصوص در سطح جهانی برگزار می‌شود. از طرفی حقانیت و مظلومیت مردم فلسطین نمایان‌تر شده و از سویی دیگر قساوت قلب، دروغ‌گویی، غاصب بودن و روحیه غیر انسانی رژیم تقلبی اسرائیل آشکارتر می‌شود و صد البته که در این حین حجاب و پرده دورویی و متزورانه مدعیان دروغین دموکراسی و حقوق بشر که ندای آزادی‌خواهی و احترام به حقوق ملت‌هایشان گوش فلک را کر کرده است یعنی آمریکا و متحدان اروپاییش، کنار رفته و ماهیت وقیح، ریاکارانه، مادی گرایانه و شیطان‌صفتشان را برای همه ملت‌ها بیش از گذشته هویدا کرده‌اند.

آنچه روز قدس امسال را از سال‌های گذشته متمایز می‌کند، بی‌تردید موج فراگیر بیداری اسلامی در منطقه و موج آزادی‌خواهی، ظلم‌ستیزی و استکبار ستیزی در جهان است. هر روز خبرهای خوشی از تضعیف و سقوط دیکتاتورها می‌شنویم که اگر نبود حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) و مقاومت و ایستادگی ملت شریف و مسلمان ایران بر روی این باورها و آموزه‌های اسلام ناب که با رهنمودهای امام راحلمان و فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب تبیین شده است، چنین خودباوری مکتبی و ملی را هرگز شاهد نبودیم.

هرچند در روزهای اخیر رژیم غیرقانونی و سفاک صهیونیستی با برخی جنایات و حملات پراکنده و غیرهدفمند به زعم خیال باطل خود تلاش می‌کند مانور قدرت پوشالی بدهد و به اصطلاح خودی نشان دهد تا بگوید من هنوز هستم اما چه بودنی!؟ دست و پا زدن در مرداب زوال و نابودی آخرین سرخوشی‌های کاذب این رژیم پلید است. اما واقعیت غیرقابل انکار آن است که صدای شکستن استخوان‌های از قبل ترک خورده این رژیم نامبارک و منحوس به همراه دیگر دیکتاتور و ظالمان جهان به گوش همه ملت‌های آزاده می رسد.

واقعیت دیگر این است که رسانه‌های مزدور و حلقه به گوش سیاست‌های امپریالیستی و صهیونیستی که تا بیش از این سعی می‌کردند با سانسور و یا با استفاده از هر ترفند و فریب رسانه‌ای حقیقت و ماهیت‌ این رژیم‌های پلید و ظالم را قلب واقعیت اعلام کنند نیز حتی برای حفظ حداقل ژست روشن‌گری و آزاداندیشی و تتمه آبروی خود و جلب حداقل اعتماد افکار عمومی مجبور شدند تا بخشی از این جنایت‌ها و ظلم‌ها و نادیده گرفتن حقوق مسلم ملت ها را پوشش خبری دهند.

امروز که پرچم اسلام‌خواهی و آزادی‌خواهی ملت ایران به دست امام خامنه ای عزیز به عنوان پیشگام‌ترین و استوارترین و مصمم‌ترین خط مقدم جبهه مبارزه تمام حق در برابر تمام کفر تبدیل شده است، می‌طلبد که هوشیارتر و آگاهانه‌تر وظیفه ذاتی مسلمان بودنمان را بیشتر بشناسیم و بهتر قدر بدانیم و ایمان داریم که وعده خداوند متعال برای پیروزی نهایی حق تحقق یافتنی است.

در پایان اعلام می‌کنیم که ملت همیشه در صحنه و ولایت‌پذیر ایران اسلامی علاوه بر حضور گسترده و باشکوه خود در روز جهانی قدس و اعلان این مطالبه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان برای پایان‌بخشی به ظلم و جنایت و زیر پا گذاشتن حقوق ملت‌ها به این امر مقتدای خویش رهبر معظم انقلاب جهت کمک به مردم مظلوم قحطی‌زده سومالی که وظیفه اسلامی و انسانی هر مسلمانی است لبیک گفته و امید است در روز جهانی قدس این فریضه نیز موجب اتحاد بیش از پیش مسلمانان جهان واقع شود.

 


نوشته شده در : پنجشنبه 3 شهریور 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك