تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود

امروز:

اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود

اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود

وعده امت روزه‌دار ایران جمعه 4 شهریور  

 

عکس های راهپیمایی روز قدس – akslar.com 

 

 

 

برنامه‌های روز قدس در تهران تشریح شد

رئیس جمهور در نماز جمعه فردا در روز قدس به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها با موضوع جریان بیداری اسلامی در جهان سخن خواهد گفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله شیرمردی رئیس ستاد نماز جمعه تهران این خبر را صبح امروز پنجشنبه (3 شهریور) و طی یک نشست خبری که به تشریح برنامه‌های روز قدس در تهران اختصاص داشت، اعلام کرد.

وی گفت: مسیرهای 7 گانه راهپیمایی روز قدس در تهران اعلام شده و برای تردد آسانتر راهپیمایان 1200 دستگاه اتوبوس تدارک دیده شده که آنها را از میادین اصلی شهر به مسیرهای راهپیایی منتقل می‌کنند.

به گفته شیرمردی هماهنگی‌های لازم با شرکت بهره‌برداری مترو تهران و دیگر بخش‌های حمل و نقل عمومی برای جابجایی آسانتر راهپیمایان روز قدس انجام شده است. رئیس ستاد نماز جمعه تهران همچنین یادآور شد: بیش از چند هزار مامور راهور، نیروی انتظامی، اورژانس و هلال احمر و هزار نیروی امنیتی اعم از بسیج و دیگر نیروها امنیت مراسم روز قدس امسال را بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله شیرمردی اضافه کرد: ده‌ها ایستگاه فرهنگی در مسیرهای راهپیمایی روز قدس، خدمات فرهنگی را به راهپیمایان عزیز ارائه خواهند کرد. علاوه بر این سازمان صدا و سیما در 7 ایستگاه مختص کودکان و نوجوان، اقدام به اجرای برنامه‌هایی با هدف ابراز همدردی کودکان ایرانی با کوذکان فلسطینی خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه نماز جمعه روز قدس در دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف آن اقامه خواهد شد، گفت: با توجه به پیش‌بینی ما از حضور میلیونی مردم در نماز جمعه روز قدس امسال، برای جلوگیری از هر گونه مشکل، به راهپیمایان و نمازگزاران عزیز توصیه می‌کنیم زیرانداز و جانماز همراه خود داشته باشند.

مبارز بحرینی سخنران نماز جمعه امسال روز قدس

رئیس ستاد نماز جمعه تهران افزود: برنامه‌های نماز جمعه تهران ساعت 11:10 با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز می‌شود و سپس سرودی ویژه روز قدس اجرا و پس از آن حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ عبدالله الدقاقی مبارز بحرینی و یکی از شخصیت‌های برجسته این کشور درباره بیداری اسلامی سخن می‌گوید.

شیرمردی ادامه داد: سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه فردا، آقای احمدی‌نژاد است که با موضوع فلسطین، روز قدس و نهضت بیداری اسلامی سخن خواهد گفت. نماز جمعه این هفته نیز به امامت آیت‌الله سیداحمد خاتمی اقامه خواهد شد.

وی گفت: چند صد خبرنگار داخلی و 150 خبرنگار خارجی مراسم امسال روز قدس و آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را پوشش خبری خواهند داد. همچنین 3500 نفر مسئولان انتظامات در سراسر محل‌های برپایی نماز جمعه، مسئولیت خدمات رسانی و تعیین قبله به راهپیمایان و نمازگزاران  را بر عهده خواهند داشت.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران همچنین خواستار همکاری تنگاتنگ مردم با عوامل برگزاری نماز جمعه روز قدس امسال تهران شد و افزود: روز قدس امسال در تهران و سایر نقاط کشور، در واقع تشکر از مردم کشورهایی است که به تازگی علیه حاکمان مستبدشان قیام و آنها را سرنگون کرده‌اند.

نماز عید فطر در دانشگاه تهران اقامه خواهد شد

شیرمردی در پایان از برگزاری نماز عید فطر در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: برنامه‌های عید فطر امسال که بسیار هم ویژه خواهد بود، روز یکشنبه هفته آینده طی یک نشست خبری با حضور مسئولان مربوطه اعلام خواهد شد.

 

روز قدس پشتوانه امنیت کشور و حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر این نکته که به لطف خداوند امسال نیز روز قدس در کشور ما و در کشورهای اسلامی با عظمت‌تر برگزار خواهد شد تصریح کردند: روز قدس پشتوانه امنیت کشور است و هر ایرانی که روز قدس به خیابان می آید، در واقع به امنیت کشور و ملت و حفظ دستاوردهای انقلاب کمک کرده است.

در چهارمین دیدار رمضانی رهبر معظم انقلاب با نخبگان کشور، صدها نفر از استادان و اعضای هیأتهای علمی دانشگاه‌ها، عصر روز چهارشنبه در دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای، به تبادل نظر درباره مسائل دانشگاهی – علمی – پژوهشی – اجتماعی – فرهنگی – سیاسی و اقتصادی پرداختند.

به گزارش مشرق و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آغاز جلسه عصر امروز، 14 نفر از اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها، بیش از 2 ساعت، درباره مسائل مختلف اعلام نظر و «پیشنهادها – انتقادها و راه حل‌های خود» را مطرح کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از شنیدن و تأمل در سخنان استادان دانشگاه، سخنان مهمی در زمینه پیشرفت علمی کشور و نقش دانشگاه‌ها و همچنین اهمیت روز قدس بیان کردند. حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نزدیک بودن روز قدس افزودند: روز قدس یک روز بین‌المللی اسلامی و روز بزرگ و مهمی است که ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان، حرف حقی را که استکبار حداقل شصت سال برای خاموش کردن آن سرمایه گذاری کرده بود، فریاد می کنند.

ایشان تأکید کردند: تشکیل نظام جمهوری اسلامی در ایران و اعلام روز قدس و تبدیل سفارت رژیم صهیونیستی در تهران به سفارت فلسطین، حرکت تهاجمی بود که در مقابل توطئه شصت ساله استعمار برای محو فلسطین از نقش جغرافیای جهان، ایستاد. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: روز قدس پشتوانه امنیت کشور نیز است و هر ایرانی که روز قدس به خیابان می آید، در واقع به امنیت کشور و ملت و حفظ دستاوردهای انقلاب کمک کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: به لطف خداوند امسال نیز روز قدس در کشور و در کشورهای اسلامی با عظمت تر برگزار خواهد شد. ایشان همچنین در سخنان خود پیشرفت‌های علمی را از ارکان و ستون‌های اصلی ایستادگی با شکوه و پر عظمت ملت ایران در مقابل جبهه استکبار خواندند و تأکید کردند: این پیشرفت‌های علمی که به ملت بزرگ ایران، اعتماد به نفس، سربلندی، قوت اراده و شجاعت استقامت بخشیده است، مرهون دانشگاه و دانشگاهیان است.

رهبر انقلاب، با اشاره به تهدیدهای مستمر «نظامی ـ امنیتی ـ اجتماعی و سیاسی» دشمنان، ترور دانشمندان کشور، تحریم ایران و تلاش سلطه جویان برای فتنه انگیزی در داخل و وادار کردن نظام اسلامی به تعظیم در مقابل نظام سلطه افزودند: ملت ایران در مقابل جبهه دشمنان، با کمال قدرت و استقامت ایستاده است و به پشتوانه پیشرفتهای علمی و عملی کشور، به سلطه طلبان و زیاده خواهان جهانی، قاطعانه «نه» گفته است. ایشان دانشگاه را مبدأ پیشرفت‌های علمی و عزت و آبروی ملت ایران خواندند و تأکید کردند: دشمن بدون تردید از این مرکز مهم قدرت افزایی ایران غافل نیست و غافل نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی علم زدایی و دین زدایی از دانشگاهها را 2 هدف اصلی جبهه سلطه گران دانستند و در تشریح روش‌های علم زدایی افزودند: ترور دانشمندان ایران از جمله این روش‌هاست اما روش اصلی و پیچیده دشمن این است که دانشجو و استاد و دانشگاه را به کارهای غیرعلمی سرگرم کند تا آرزوی ملی ایرانیان، یعنی شکوفایی علمی تحقق نیابد.

حضرت آیت الله خامنه ای تلاش بی وقفه و پرشتاب برای پرکردن فاصله علمی کشور با قافله علم و دانش را کاملاً ضروری خواندند و تأکید کردند: باید به نهضت علمی، روح تازه ای بدمیم و همه ظرفیتهای دانشگاهی و کلیه استادان و دانشجویان برای جهش علمی کشور، وارد این میدان سرنوشت ساز شوند. ایشان در همین زمینه، نقشه جامع علمی را ترسیم کننده منظومه علمی مورد نیاز کشور برشمردند و افزودند: باید با تکیه بر علم نافع، میان نیازهای کشور و فعالیت بخشهای مختلف علمی، هماهنگی ایجاد شود.

گسترش فرهنگ نوآوری به ظرفیت چند میلیونی استاد و دانشجو، تشکیل منظومه کامل علمی، تلاش برنامه ریزی شده برای اجرای نقشه جامع علمی و دخالت دادن «حقیقی و نه تشریفاتی» دانشگاهها در حل مسائل کشور از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب در بحث پیشرفت علمی کشور مطرح کردند. ایشان توجه به چرخه ایده علمی تا مصرف را نیز بسیار مهم دانستند و افزودند: دولت و دانشگاهها با همکاری متقابل، روند شکل گیری ایده در ذهن نخبگان تا تبدیل آن به علم و سپس فناوری و بعد صنعت را سازمان دهی کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از تبیین ابعاد نقشه دشمن برای علم زدایی از دانشگاهها به هدف دوم جبهه استکبار یعنی دین زدایی از مراکز علمی پرداختند. ایشان خاطرنشان کردند: ملت ایران خوشبختی واقعی و امنیت حقیقی و معنوی می خواهد و تحقق این هدف بسیار مهم بدون علم و یا با علمِ بدون دین ممکن نیست بنابراین جامعه و در رأس آن دانشگاه باید به معنای حقیقی متدین باشد.

رهبر انقلاب اسلامی برای جلوگیری از برداشت ظاهری و سطحی از تعبیر «دانشگاه متدین و دینی» تأکید کردند: دانشگاه متدین یعنی دانشگاهی که از معرفت عمیق دینی، ایمان عمیق و «باور ژرف از دین و معارف دینی» برخوردار باشد که در این زمینه نقش استادان، بسیار مهم است.

حضرت آیت الله خامنه ای دانشجویان را «زمامداران فکر و علم و آینده کشور» خواندند و خاطرنشان کردند: سلطه گران می خواهند نسل جوان دانشجو را به «بی ایمانی، ولنگاری عقیدتی و هرزه پویی ذهنی» سوق دهند که وظیفه همه بویژه استادان دانشگاههاست که با این طرح شوم، مقابله کنند.

رهبر انقلاب اسلامی دانشمندان جوان و متدین را بن بست شکنان پیشرفتهای بدست آمده برشمردند و خاطرنشان کردند: جوانان متدین ما در عرصه های صنایع دفاعی، سلولهای بنیادی، انرژی هسته ای، هوا فضا، ابررایانه ها و دیگر عرصه ها بسیار خوش درخشیده اند و با کمک دیگر دانشمندان کشور را به پیش می برند.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی فراوان از دیدار با نخبگان علمی و دانشگاهی کشور، مطالب ارائه شده در این دیدار را بسیار پرمغز و سنجیده خواندند و افزودند: در میان مطالبی که در این جلسه مطرح شد، حرفهای نو و پیشنهادهای جالبی نیز وجود داشت که در مجموع نشان دهنده گرایش برگزیدگان علمی و دانشگاهی برای ارائه فکر و اندیشه است. ایشان با اشاره به سخنان یکی از اساتید دانشگاه درخصوص خلاء نهاد آینده نگر در کشور، افزودند: هدف از برگزاری نشست های اندیشه های راهبردی، پرکردن این خلاء است و باید پیرو این نشست ها، کارهای بزرگی با همکاری اهل فکر انجام شود.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: یکی از نیازهای کنونی جامعه برگزاری جلساتی با حضور افراد برگزیده و صاحب اندیشه و طرح دیدگاهها و افکار آنان در سطح جامعه است، تا این اندیشه ها به تدریج به گفتمان عمومی جامعه تبدیل شوند.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از مسائل ضروری و مهم برای جامعه دانشگاهی بویژه اساتید و همچنین حوزویان را آشنایی با واقعیات کشور و داشتن اطلاعات و تحلیل صحیح از شرایط کشور دانستند و افزودند: رسانه های دیداری و شنیداری بیگانه، حجم انبوهی از اطلاعات و تحلیل های معیوب، ناقص و غیرواقعی را پمپاژ می کنند که اگر دانشگاهیان و حوزویان، دارای اطلاعات واقعی نباشند، ممکن است تحت تأثیر این تحلیل های مسموم قرار گیرند.

حضرت آیت الله خامنه ای یکی از راههای مطلع شدن دانشگاهیان از واقعیات کشور را حضور مستمر مسئولان در دانشگاهها برشمردند و تأکید کردند: مسئولان باید با مجامع دانشگاهی و اساتید محترم جلسات پرسش و پاسخ بگذارند و ضمن پذیرفتن انتقادهای دلسوزانه، از دیدگاههای صاحبنظران و نخبگان علمی نیز استفاده کنند. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئولان باید انتقادهای عالمانه و سازنده و تند و تیز نخبگان را بپذیرند و آنرا مخالفت با نظام تعبیر نکنند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: حتی بسیاری از انتقادهای گزنده نیز از روی دلسوزی است و مسئولان باید قدردان نخبگان و صاحبنظرانی باشند که چنین انتقادهای دلسوزانه ای را مطرح می‌کنند. ایشان در عین حال به دانشگاهیان و اساتید توصیه کردند: در انتقادها، مرز میان انتقاد سازنده و تخریب رعایت شود و سخنان به گونه ای نباشد که جدول دشمن را کامل کند و زمینه گسترش بدبینی در جامعه را فراهم آورد.

رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از نکات ضروری برای دانشگاهیان و اساتید را آگاهی از مسائل و واقعیات منطقه و جهان بویژه تحولات اخیر منطقه دانستند و خاطرنشان کردند: تحولات کنونی در منطقه، حوادثی عظیم، بسیار مهم و تأثیرگذار است.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از نتایج حوادث اخیر منطقه را، مشخص شدن نادرستی تئوریهای سیاسی و اقتصادی غربی خواندند و خاطرنشان کردند: حوادث منطقه و شرایط بداقتصادی کشورهای غربی در مجموع نشان می دهند تئوریهای سیاسی و اقتصادی غرب ناقص و عقیم است، بنابراین باید در جهت تقویت بیش از پیش فکر و اندیشه اسلامی گام برداریم. در آغاز این دیدار، استادان و اعضای هیأتهای علمی به تشریح دیدگاههای علمی، دانشگاهی، پژوهشی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود پرداختند.

 

محمد هاشمی: ما كه هیچ برنامه انتخاباتی نداریم

اعتماد: محمد هاشمی از برنامه نداشتن حزب كارگزاران سازندگی برای انتخابات سخن می‌گوید و با حمله به روزنامه كیهان و رسانه‌های اصولگرا معتقد است شایعه‌های اخیر در راستای «مساله‌سازی» برای حزب متبوعش است. هاشمی گفت: از زمان انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 تاكنون حزب كارگزاران هیچ جلسه رسمی و حتی گردهمایی نداشته و خبر كیهان درباره حركت خزنده و در سایه حزب كاملا مردود است.

وی با بیان اینكه كارگزاران تاكنون هیچ برنامه‌یی برای حضور در انتخابات ندارد، افزود: ممكن است برخی افراد از برخی احزاب سخنانی درباره حضور در انتخابات گفته باشند اما موضع رسمی حزب فعلا سكوت است و برای شركت در انتخابات تصمیمی گرفته نشده است.

هاشمی شایعات منتشر شده از سوی رسانه‌های اصولگرا را فرافكنی خواند و تاكید كرد: كیهان و رسانه‌های محافظه‌كار سیاست فرافكنی را در پیش گرفته‌اند و دنبال مساله‌سازی هستند تا سوژه پیدا كنند. آنان همیشه دنبال مساله‌سازی هستند و اكنون سناریویی طراحی كرده‌اند و در راستای این سناریو فعالیت می‌كنند. حزب كارگزاران در حال حاضر سكوت كرده است و قصد ندارد درباره انتخابات سكوت خود را بشكند. این رسانه‌ها می‌خواهند حزب سكوت خود را بشكند اما نمی‌توانند به مقاصد خود دست پیدا كنند. سیاست و تصمیم‌های حزب از طریق سخنگو و دبیركل یا با انتشار بیانیه رسمی منتشر می‌شود نه از طریق رسانه‌های منتسب به جریان محافظه‌كار. آیت‌الله هاشمی اظهار نظری درباره انتخابات نداشته است.

وی گفت: متاسفانه برخی برخلاف ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی و برخلاف اخلاق اسلامی دروغ‌پردازی و شایعه‌پراكنی می‌كنند و تهمت و افترا می‌زنند. این افراد اخلاق اسلامی را زیرپا گذاشته‌اند و گویا برخی دروغ گفتن را واجب می‌دانند و هر روز بیشتر دروغ می‌گویند.

دبیر سیاسی حزب كارگزاران درباره حضور آیت‌الله هاشمی در مناسبات انتخاباتی نیز توضیح داد: ایشان فعلا هیچ گونه اظهارنظری درباره انتخابات نداشته و باید در آینده دید كه آیا موضع‌گیری می‌كند یا خیر. هاشمی بر سكوت حزب كارگزاران و عدم برگزاری هیچگونه جلسه‌یی تاكید كرد و در پایان ‌گفت: حزب كارگزاران تشكیلات و سامانی دارد و اگر برنامه‌یی هم برای انتخابات داشته باشد به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

 


نوشته شده در : پنجشنبه 3 شهریور 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك