تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - وعده دیدار ما : روز قدس

امروز:

وعده دیدار ما : روز قدس

وعده دیدار ما : روز قدس

http://img.irna.ir/1389/13890608/244704/244704-366507.jpg


«روز قدس، روز اسلام است.

روز قدس، روز حیات اسلام است.

روز قدس، روزی است که اسلام را باید احیا کرد.

روز قدس، روزی است که باید سرنوشت ملت های مستضعف معلوم شود.

روز قدس، یک روزجهانی است؛

روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد،

روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

روز قدس که هم جوار شب قدر است،

لازم است که در بین مسلمانان احیا شود و مبدأ بیداری و هشیاری آنان باشد

 


وعده دیدار ما:

روز قدس

 

 

قدس‌ متعلق‌ به‌ مسلمین‌ است‌ و باید به‌ آنان‌ برگردد

در طلیعه غلبه خون بر شمشیر در ایران و پیروزی انقلاب اسلامی‌

حضرت امام خمینی (ره) در ماه‌مبارک رمضان ‪ ۱۳۵۸در پیامی

برخاسته از ایدئولوژی مبانی فریاد اسلام ناب محمدی (ص)

جمعه آخر این ماه را به عنوان روز جهانی قدس تعیین

و از همه مسلمانان جهان دعوت کردند

تا در این روز فریاد مظلومیت و

حق‌طلبی ملت مظلوم فلسطین را به گوش تمامی جهانیان برسانند.


قدس‌ متعلق‌ به‌ مسلمین‌ است‌ و باید به‌ آنان‌ برگردد

 

روز قدس روز جهانى است,

روزى نیست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد

روز مقابله مستضعفین با مستكبرین است

http://www.resalaat.ir/images/NewsImages/559.jpg
 
 
 

ما همواره‌ در كنار ملت‌ فلسطین‌ خواهیم‌ بود

http://www.rajanews.com/userfiles/image/ghods/(6).jpg 

ما همواره‌ در كنار ملت‌ فلسطین‌ خواهیم‌ بود.

روز قدس‌، روز حیات‌ مجدد اسلام‌ است‌.

 

امام خمینی(ره):

مساله فلسطین برای ما یک مساله تاکتیکی نیست ،

حتی یک مساله صرفا سیاسی و استراتژیک هم نیست،

یک موضوع اعتقادی است و

واجب بر همه مسلمین که برای برگرداندن وطن اسلامی جهاد کنند

 

 

 فلسطین مظهر مظلومیت

 

دولت‌ آمریكا  

شریك‌ جرم‌ جنایات‌ صهیونیستهاست 

و این‌ امر از حافظه‌ ملتها پاك‌ نخواهدشد.  

http://masafnews.com/site/images/photoalbum/album_6/clip2.jpg

 فلسطین مظهر مظلومیت

و نشانه آشکار تجاوز به حقوق یک ملت است،

تجاوزی که از تمامی‌ابعاد جنایت علیه بشریت

از نقض آزادیهای فردی

تا قتل‌عام افراد بی‌گناه و بی‌پناه را در بر گرفته است.

بروز چنین ستم‌های آشکاری

علیه یک ملت مظلوم و بی‌پناه سبب شده

تاتمامی انسان‌های آزاده و آزاداندیش جهان

در هر فرصت ممکن ،

فریاد حمایت از این ملت مظلوم را سر داده

و از هر فرصت ممکن برای کاهش آلام فلسطینیان استفاده کنند

 

رهبری بیداری‌اسلامی‌را‌ پیش‌بینی‌كرده‌بودند

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: موج بیداری‌ اسلامی را كه هم‌اكنون اكثر كشورهای غربی را فرا گرفته است رهبر معظم انقلاب فرمودند پیش‌بینی كرده بودند.حجت‌الاسلام محمد تقی رهبر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در ارتباط با روز قدس اظهار داشت: امام خمینی (ره) فرمود که روز قدس روز اسلام است و به این معنی است که این روز از آن تمام جهان اسلام است

وی افزود: با توجه به تحولات اخیر منطقه و با سرنگونی دیکتاتورهای حاکم بر کشورهای اسلامی، اگر در سال‌های گذشته تنها در چند کشور اسلامی راهپیمایی روز قدس برگزار می‌شد، امسال شاهد این هستیم که در کشورهای آزاد شده از بند حاکمان جابر راهپیمایی عظیم و بزرگ تاریخی به راه می‌افتد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امت اسلام با راهپیمایی هر چه باشکوه‌تر خود در روز قدس تبلور اراده خود را بیشتر به نمایش گذاشته و شعار مرگ بر اسرائیلی که ۳۲ سال مردم ایران سر می‌دهند اکنون با ضربه‌ای مهلک بر پیکر اسرائیل فرود می‌آید و باید قدم به قدم تا نابودی اسرائیل و حامیانش پیش رفت.

وی بیان داشت: مردم ایران در روز قدس به صحنه می‌آیند و تجلی اراده مسلمانان را، جهان به ویژه کشورهای از بند آزاد شده می‌بینند و آن‌ها نیز با ملت ایران هم صدا شده و فریاد مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند و خواستار نابودی آن می‌شوند.

رهبر گفت: هم‌افزایی نیروهای امت اسلام یکی از ویژگی‌های روز قدس امسال هست و کشورهای دیگر مانند عربستان صعودی دیری نمی‌پاید که به جمع این کشورهای آزاده شده از بند حاکمان زورگو می‌پیوندند و در راهپیمایی‌های روز قدس شركت می‌كنند.

وی با توجه به بیداری‌های شکل گرفته در دنیا تأثیر روز قدس بر این بیداری‌ها بیان داشت: امواج این حرکت‌ها تا کرانه‌های جغرافیای زمان پیش می‌رود و در حال حاضر در انگلیس، شاهد این هستیم که مردم در مقابل فشارهای وارده چگونه و با چه اراده‌ محكمی مقاومت می‌کنند و این بیانگر این هست که مردم برای حاکمان مستبد خود ارزشی قائل نیستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این همان موج بیداری‌ است که رهبر معظم انقلاب فرمودند از مرزهای اروپا در حال گذر است و این موج تا زمانی که دامن آمریکا و کسانی که حامیان اسرائیل هستند بگیرد آرام نمی‌گیرد و این امر با یک پیشرفت نه چندان دور از زمان به تحقق می‌پیوندد.

 

راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر کشور آغاز شد

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم ایران اسلامی از دقایقی پیش در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، راهپیمایی روز جهانی قدس، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از دقایقی پیش و با حضور پرشور مردم کشورمان در تهران و سراسر کشور آغاز شد.

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها و در بیش از 550 شهر کشور به سمت میعاد‌گاه‌های نمازجمعه برگزار شده است.

مردم روزه‌دار کشورمان از همان دقایق اولیه آغاز روز جهانی قدس، با حضور در مسیرهای از پیش تعیین شده و با سر دادن شعارهای "مرگ بر اسرائیل"، "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر صهیونیسم" به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند.

در پایان مراسم راهپیمایی تهران، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه و حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌احمد خاتمی به عنوان خطیب نمازجمعه به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت‌.

 

بیداری اسلامی؛ تهدیدی برای صهیونیست ها در آستانه ی روز قدس
... و دیر نیست که ما به قدس می رسیم
 
... و دیر نیست که ما به قدس می رسیمروز قدس اتفاقی است که هر سال تکرار می شود؛ امسال اما همین شور و شعور انقلابی، روز قدس را متفاوت تر از سال های دیگر نموده است.
اینکه شور و شعور انقلابی، کشورهای منطقه را پر کرده و مردمانی که شاید خیلی ها فکر می کردند به ظلم حاکمانش خو گرفته و در رخوت ناشی از یأس، دست از هر اقدام انقلابی شسته اند، حالا سربرآورده و مقابل ظلم قد علم کرده اند، یک سوی ماجراست، و اینکه در میانه ی این شور انقلابی، باز هم به روز قدس نزدیک می شویم، سویی دیگر از ماجرایی است که میان همه ی آنانی که در این جهان، دغدغه ی حق و آزادی را دارند، پیوندی عمیق ایجاد می کند. 

روز قدسی متقاوت از سال های قبل
روز قدس اتفاقی است که هر سال تکرار می شود؛ امسال اما همین شور و شعور انقلابی، روز قدس را متفاوت تر از سال های دیگر نموده است. امسال مراسم روز قدس در حالی برگزار می شود که دیگر نه حسنی مبارک رئیس جمهور مصر است و نه بن علی و عبدالله صالح تونس و یمن را تحت سیطره ی خویش دارند. امسال روز قدس را در حالی گرامی می داریم که از شادی مردم لیبی برای سقوط دیکتاتور جنون زده شان، هنوز یک هفته هم نمی گذرد. بحرین هم گرچه همچنان در گرگ و میش انقلاب مانده و تا رسیدن به صبح فاصله دارد، اما دیر نیست که آل خلیفه هم پی سرزمینی دور افتاده برای گرفتن پناهندگی سیاسی بگردند و کم کم نوبت دیگران هم می رسد... 

احیای خودباوری مردم منطقه
این روز قدس با این اتفاقات، هم متفاوت است و هم جانی دیگر دارد. آنچه جانی دیگر به روز قدس امسال بخشیده، در مرحله اول روحیه انقلابی زنده شده در میان مردم است که سال ها در سایه ی سرکوب دیکتاتورهای حاکم به رخوت و سستی افتاده بود. خودباوری مردمی که سال ها زندگی زیر سایه ی دیکتاتورها، ضعیفشان کرده بود، حالا در اوج است و همین خودباوری و امید روئیده در سایه ی انقلاب های منطقه، به مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی جانی دوباره می بخشد. حتی می توان ادعا کرد که یکی از دلایل انتخاب یک روز به عنوان روز قدس توسط حضرت امام(ره) و گرامیداشت هر ساله ی آن، جلوگیری از مرگ همین روحیه بوده است تا مبادا مبارزه با رژیم صهیونیستی، در پیچ و خم زندگی گم شود. امسال مردم منطقه با تجربه ای متفاوت و شیرین از وحدت و ایستادگی در برابر دیکتاتورها، به استقبال روز قدس می روند و این پیام کمی نیست برای مسلمانان سراسر دنیا که تصمیم بگیرند این تجربه را در مبارزه با صهیونیست ها مکرر کنند. 

بیداری اسلامی؛ تهدیدی برای اسرائیل
کمی دقیق تر که نگاه کنیم، همین مبارزه با دیکتاتورهای خاورمیانه هم، روی دیگر مبارزه با رژیم صهیونیستی است. چه آنکه امسال روز قدس را در حالی فریاد مرگ بر اسرائیل سر می دهیم که با سقوط حامیان دولتی اسرائیل در منطقه، خیال صهیونیست ها از دولت های منطقه، دیگر نمی تواند همچون قبل راحت باشد و عجیب نیست که این میانه بیش از همه، آنها نگران اند که منافعشان در خطر افتاده است. تا دیروز نه نگرانی از مصر بود، نه لیبی و یمن و نه تونس؛ امروز اما متحدین صهیونیست ها یکی پس از دیگری در انقلابی مردمی و در موج بیداری اسلامی برکنار می شوند تا حاشیه ی امن اسرائیل روز به روز باریک تر و در نهایت محو شود.
دولت های ساقط شده ی منطقه، بهترین مدل های منطقه ای برای این رژیم محسوب می شدند. آنها از سویی دم از مبارزه با اسرائیل می زدند و بهانه ی لازم برای ژست مظلوم نمایی این رژیم را فراهم می کردند و از سویی این تدارک زمینه های ژست مطلوم نمایی، هیچ هزینه ای برای اسرائیل نداشت. چه آنکه حتی خود اسرائیلی ها هم می دانستند که این دشمنی ظاهری، برای آنان هیچ خطری ندارد و هیچ گاه به وادی عمل نخواهد رسید. در عین حال رژیم های سقوط کرده ی منطقه در موارد بسیار، در پشت سر، کمک های شایانی به اسرائیل کرده اند و با این حساب، چرا اسرائیل از این سقوط های پی در پی بر خویش نلرزد و به لکنت سیاسی نیفتد و به لاک انفعال نخزد؟! شوک اسرائیل از انقلاب های منطقه و سقوط حامیانش که صهیونیست ها را شدیداً به موضع انفعالی کشانده است. حمله به سفارت خانه های این رژیم یا برخورد با افراد سفارت یا حتی سخن از لغو پیمان کمپ دیوید، همه و همه اتفاقاتی است که اسرائیل را بیش از پیش به موضع انفعال می کشاند. اسرائیل البته سردرگمی دیگری هم دارد؛ آنها هنوز نتوانسته اند جوابی بر این سوال بیابند که چرا از پیش بینی این انقلاب ها عاجز بوده اند؟ و حتی چرا رئیس جدید شعبه اطلاعات ارتش این رژیم نیز چند روز پیش از آغاز انقلاب ۲۵ ژانویه مصر گفته بود كه اوضاع مصر باثبات و مناسب برای اسرائیل است و هرگز شاهد تغییراتی در آینده نزدیك در مصر نخواهیم بود! 

بیداری اسلامی به قدس خواهد رسید
روز قدس امسال نه تنها برای ما که برای اسرائیلی ها هم متفاوت خواهد بود. آنها هم می دانند که هیچ چیز در برابر این قیام های مردمی نمی تواند قد علم کند و بایستد؛ حتی ارتش تا دندان مسلح اسرائیل! امسال اولین سالی است که فعالان سیاسی مصر، ضمن دعوت مردم به برپایی تجمع میلیونی روز قدس در میدان التحریر، خواهان اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره شده اند.
این اتفاقات، همه تصویری از ظرفیت جهان اسلام را پیش روی مردم انقلابی منطقه و مسلمانان سایر کشورها قرار می دهد تا دریابند که آنچه از دیروز امام خمینی در گوش جانمان می خواند، بی دلیل نبود که اگر هر کدام سطل آبی برداریم، اسرائیل را سیل خواهد برد.
بیداری اسلامی منطقه که برای هر ملتی در داخل مرزهای جغرافیایی خود اتفاق افتاده است، دیر نیست که از این خطوط جغرافیایی بگذرد و به مرزهای اشغال شده ی فلسطین برسد و صفوف اشغالگران را در هم شکند.
 
روز قدس اتفاقی است که هر سال تکرار می شود؛ امسال اما همین شور و شعور انقلابی، روز قدس را متفاوت تر از سال های دیگر نموده است.
چهارشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۲۰
کبری آسوپار |اینکه شور و شعور انقلابی، کشورهای منطقه را پر کرده و مردمانی که شاید خیلی ها فکر می کردند به ظلم حاکمانش خو گرفته و در رخوت ناشی از یأس، دست از هر اقدام انقلابی شسته اند، حالا سربرآورده و مقابل ظلم قد علم کرده اند، یک سوی ماجراست، و اینکه در میانه ی این شور انقلابی، باز هم به روز قدس نزدیک می شویم، سویی دیگر از ماجرایی است که میان همه ی آنانی که در این جهان، دغدغه ی حق و آزادی را دارند، پیوندی عمیق ایجاد می کند. 

روز قدسی متقاوت از سال های قبل
روز قدس اتفاقی است که هر سال تکرار می شود؛ امسال اما همین شور و شعور انقلابی، روز قدس را متفاوت تر از سال های دیگر نموده است. امسال مراسم روز قدس در حالی برگزار می شود که دیگر نه حسنی مبارک رئیس جمهور مصر است و نه بن علی و عبدالله صالح تونس و یمن را تحت سیطره ی خویش دارند. امسال روز قدس را در حالی گرامی می داریم که از شادی مردم لیبی برای سقوط دیکتاتور جنون زده شان، هنوز یک هفته هم نمی گذرد. بحرین هم گرچه همچنان در گرگ و میش انقلاب مانده و تا رسیدن به صبح فاصله دارد، اما دیر نیست که آل خلیفه هم پی سرزمینی دور افتاده برای گرفتن پناهندگی سیاسی بگردند و کم کم نوبت دیگران هم می رسد... 

احیای خودباوری مردم منطقه
این روز قدس با این اتفاقات، هم متفاوت است و هم جانی دیگر دارد. آنچه جانی دیگر به روز قدس امسال بخشیده، در مرحله اول روحیه انقلابی زنده شده در میان مردم است که سال ها در سایه ی سرکوب دیکتاتورهای حاکم به رخوت و سستی افتاده بود. خودباوری مردمی که سال ها زندگی زیر سایه ی دیکتاتورها، ضعیفشان کرده بود، حالا در اوج است و همین خودباوری و امید روئیده در سایه ی انقلاب های منطقه، به مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی جانی دوباره می بخشد. حتی می توان ادعا کرد که یکی از دلایل انتخاب یک روز به عنوان روز قدس توسط حضرت امام(ره) و گرامیداشت هر ساله ی آن، جلوگیری از مرگ همین روحیه بوده است تا مبادا مبارزه با رژیم صهیونیستی، در پیچ و خم زندگی گم شود. امسال مردم منطقه با تجربه ای متفاوت و شیرین از وحدت و ایستادگی در برابر دیکتاتورها، به استقبال روز قدس می روند و این پیام کمی نیست برای مسلمانان سراسر دنیا که تصمیم بگیرند این تجربه را در مبارزه با صهیونیست ها مکرر کنند. 

بیداری اسلامی؛ تهدیدی برای اسرائیل
کمی دقیق تر که نگاه کنیم، همین مبارزه با دیکتاتورهای خاورمیانه هم، روی دیگر مبارزه با رژیم صهیونیستی است. چه آنکه امسال روز قدس را در حالی فریاد مرگ بر اسرائیل سر می دهیم که با سقوط حامیان دولتی اسرائیل در منطقه، خیال صهیونیست ها از دولت های منطقه، دیگر نمی تواند همچون قبل راحت باشد و عجیب نیست که این میانه بیش از همه، آنها نگران اند که منافعشان در خطر افتاده است. تا دیروز نه نگرانی از مصر بود، نه لیبی و یمن و نه تونس؛ امروز اما متحدین صهیونیست ها یکی پس از دیگری در انقلابی مردمی و در موج بیداری اسلامی برکنار می شوند تا حاشیه ی امن اسرائیل روز به روز باریک تر و در نهایت محو شود.
دولت های ساقط شده ی منطقه، بهترین مدل های منطقه ای برای این رژیم محسوب می شدند. آنها از سویی دم از مبارزه با اسرائیل می زدند و بهانه ی لازم برای ژست مظلوم نمایی این رژیم را فراهم می کردند و از سویی این تدارک زمینه های ژست مطلوم نمایی، هیچ هزینه ای برای اسرائیل نداشت. چه آنکه حتی خود اسرائیلی ها هم می دانستند که این دشمنی ظاهری، برای آنان هیچ خطری ندارد و هیچ گاه به وادی عمل نخواهد رسید. در عین حال رژیم های سقوط کرده ی منطقه در موارد بسیار، در پشت سر، کمک های شایانی به اسرائیل کرده اند و با این حساب، چرا اسرائیل از این سقوط های پی در پی بر خویش نلرزد و به لکنت سیاسی نیفتد و به لاک انفعال نخزد؟! شوک اسرائیل از انقلاب های منطقه و سقوط حامیانش که صهیونیست ها را شدیداً به موضع انفعالی کشانده است. حمله به سفارت خانه های این رژیم یا برخورد با افراد سفارت یا حتی سخن از لغو پیمان کمپ دیوید، همه و همه اتفاقاتی است که اسرائیل را بیش از پیش به موضع انفعال می کشاند. اسرائیل البته سردرگمی دیگری هم دارد؛ آنها هنوز نتوانسته اند جوابی بر این سوال بیابند که چرا از پیش بینی این انقلاب ها عاجز بوده اند؟ و حتی چرا رئیس جدید شعبه اطلاعات ارتش این رژیم نیز چند روز پیش از آغاز انقلاب ۲۵ ژانویه مصر گفته بود كه اوضاع مصر باثبات و مناسب برای اسرائیل است و هرگز شاهد تغییراتی در آینده نزدیك در مصر نخواهیم بود! 

بیداری اسلامی به قدس خواهد رسید
روز قدس امسال نه تنها برای ما که برای اسرائیلی ها هم متفاوت خواهد بود. آنها هم می دانند که هیچ چیز در برابر این قیام های مردمی نمی تواند قد علم کند و بایستد؛ حتی ارتش تا دندان مسلح اسرائیل! امسال اولین سالی است که فعالان سیاسی مصر، ضمن دعوت مردم به برپایی تجمع میلیونی روز قدس در میدان التحریر، خواهان اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره شده اند.
این اتفاقات، همه تصویری از ظرفیت جهان اسلام را پیش روی مردم انقلابی منطقه و مسلمانان سایر کشورها قرار می دهد تا دریابند که آنچه از دیروز امام خمینی در گوش جانمان می خواند، بی دلیل نبود که اگر هر کدام سطل آبی برداریم، اسرائیل را سیل خواهد برد.
بیداری اسلامی منطقه که برای هر ملتی در داخل مرزهای جغرافیایی خود اتفاق افتاده است، دیر نیست که از این خطوط جغرافیایی بگذرد و به مرزهای اشغال شده ی فلسطین برسد و صفوف اشغالگران را در هم شکند.
 
 


نوشته شده در : جمعه 4 شهریور 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك