تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - وزنه ایثار "جانبازان 70 درصد و قطع نخاعی و گردنی" سنگین‌تر از مسئله شهادت است

امروز:

وزنه ایثار "جانبازان 70 درصد و قطع نخاعی و گردنی" سنگین‌تر از مسئله شهادت است

وزنه ایثار "جانبازان 70 درصد و قطع نخاعی و گردنی" سنگین‌تر از مسئله شهادت است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: وزنه ایثار "جانبازان 70 درصد و قطع نخاعی و گردنی"، به تعبیری، سنگین‌تر از مسئله شهادت است.

خبرگزاری فارس: وزنه ایثار "جانبازان 70 درصد و قطع نخاعی و گردنی" سنگین‌تر از مسئله شهادت است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حسینیه امام خمینی، امروز در آخرین روز از هفته دفاع مقدس، در دیدار رهبر معظم انقلاب با شماری از جانبازان قطع نخاعی، سرشار از عطر "حماسه و ایثار و استقامت" شد و خاطرات "دلدادگی و وفاداری" رزمندگان میهن را به "اسلام و امام و انقلاب" دوباره در یادها زنده کرد.

در این دیدار که لبریز نشاط و طراوت معنوی بود، حضرت آیت الله خامنه ای از نزدیک با دهها نفر از اسوه های صبر و استقامت، گفتگو کردند و ایمان و پایداری آنان و خانواده های عزیزشان را مورد تحسین و تجلیل قرار دادند.

رهبر انقلاب اسلامی سپس در جمع جانبازان ایثارگر و خانواده های معظم آنان، تجلیل از جانبازان را تجلیل از نمونه ها و نمادهای ایثار خواندند و افزودند: تکریم و تعظیم جانبازان، مفهوم واقعی ایثار را در ذهن جامعه، عینی و مجسم می کند و این، کار بسیار مهمی است که نظام و جامعه، امروز به آن نیاز جدی دارند.

ایشان زبان را از تشریح عظمت کار جانبازان، حقیقتا قاصر و ناتوان خواندند و افزودند: ایثارِ یک عمر "هستی و سلامتی و آسایش" در پای اسلام و انقلاب، معامله ای بسیار سودمند با معبود یکتاست که پروردگار در قرآن کریم به آن بشارت داده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تشکر صمیمانه و ابراز احترام حقیقی به همسران، مادران، پدران، فرزندان و پرستاران جانبازان خاطر نشان کردند: خدمت صادقانه و با روی خوش به جانبازان عزیز از بزرگترین ایثارها و از برجسته ترین جهادهاست و نزد خداوند از اجری عظیم برخوردار است.

رهبر انقلاب اسلامی، بشر را از درک و بیان عظمت صبر مستمر و طولانی خانواده های جانبازان عاجز دانستند و خاطر نشان کردند: پروردگار منان لحظه لحظه ی صبرِ "زیبا و جمیل" شما را در خدمت به جانبازان محاسبه می کند و پاداشی کریمانه، ذخیره ی آخرت شما قرار می دهد.

ایشان، با تکریم شهیدان والا مقام خاطر نشان کردند: وزنه ایثار "جانبازان 70 درصد و قطع نخاعی و گردنی"، به تعبیری، سنگین تر از مسئله شهادت است چرا که این جانبازان با رنج و مشکلات همیشگی روبرو می شوند و تقوا، صبر و ایستادگی مداوم آنها، و حساب کردن این مشکلات با خدا، اجری مضاعف و رشد یابنده را نصیب این عزیزان خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به برنامه های سپاه در تجلیل از جانبازان گفت: ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت در اولویت برنامه های فرهنگی سپاه پاسداران قرار دارد. آقای زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران هم گزارشی از فعالیتهای این بنیاد در تجلیل و تکریم جانبازان و خانواده های آنان بیان کرد.

 

 
شهدا بر گردن همه جوانان ایرانی حق دارند

قهرمان وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی جهان با بیان اینکه خانواده شهدا بر گردن همه جوانان ایرانی حق دارند، گفت: امیدوارم با این مدال خانواده شهید بابایی‌زاده اندکی خوشحال شده باشند.

خبرگزاری فارس: شهدا بر گردن همه جوانان ایرانی حق دارند

به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا» به نقل از پایگاه خبری شهدای ترور، سعید عبدولی که مدال طلای مسابقات جهانی کشتی را به خانواده «شهید بابایی‌زاده» اهدا کرده بود، اظهار داشت: وقتی در ترکیه بودم بعد از گرفتن مدال طلای جهانی طی تماسی که با خانواده‌ام داشتم، مطلع شدم یکی از اهالی محل و برادر دوستم در جریان مبارزه با گروهک تروریستی پژاک به شهادت رسیده است.

وی اضافه کرد: بعد از شنیدن این خبر تصمیم گرفتم مدال خود را به خانواده این شهید بزرگوار تقدیم کنم تا اندکی ناراحتی از دست دادن فرزند جبران شود. قهرمان وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی جهان تصریح کرد: امیدوارم خانواده شهید بابایی‌زاده حتی اگر شده اندکی خوشحال شده باشند.

عبدولی با اشاره به اینکه استقبال مردم از وی بعد از این اقدام (اهدای مدال) نسبت به دوره‌های قبل تفاوت داشته، گفت: مردم در مقایسه با سایر مسابقات استقبال بیشتری داشتند و در برخوردها ابراز احساسات بیشتری می‌کنند. وی با اشاره به جایگاه رفیع خانواده شهدا اظهار داشت: خانواده شهدا بر گردن همه جوانان ایرانی حق دارند و آسایش کنونی را مدیون اقدامات ارزشمند آنها هستیم.

قهرمان وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی جهان تأکید کرد: هر کاری از دستم بر بیاید در جهت تعالی کشورم انجام می‌دهم و امیدوارم مقام معظم رهبری و مردم راضی باشند. وی در پایان از مربیان، مردم شهرستان اندیمشک، مسئولین شهرستانی و استانی و خانواده اش تقدیر و قدردانی کرد.

«شهید بابایی‌زاده» که متولد اندیمشک بود، 13 شهریور امسال در عملیات پاکسازی مرزهای شمال غرب کشور از وجود اشرار و گروهک تروریستی پژاک در ارتفاعات جاسوسان در نبردی سخت به شهادت نائل رسید.

 

نظرحاتمی‌کیا درباره عوامل بازداشت شده BBC

ابراهیم حاتمی‌کیا در آیین نکوداشتش در جایزه شهید آوینی با تاکید بر مواضعش علیه بی‌بی‌سی و جشنواره‌های خارجی، گفت: اگر مستندسازان بازداشت‌شده رفتار به‌عمدی علیه امنیت ملی داشته‌اند، باید تنبیه شوند.

ابراهیم حاتمی‌کیا در آیین نکوداشتش در جایزه شهید آوینی با تاکید بر مواضعش علیه بی‌بی‌سی و جشنواره‌های خارجی، گفت: اگر مستندسازان بازداشت‌شده رفتار به‌عمدی علیه امنیت ملی داشته‌اند، باید تنبیه شوند.

به گزارش فارس، در بخشی از مراسم پایانی جایزه بزرگ شهید آوینی از «مرتضی فرهنگی» نویسنده دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد و در ادامه با حضور جواد شمقدری، شفیع‌ آقامحمدیان و فرهاد تجری از ابراهیم حاتمی‌کیا تجلیل شد.

* حاتمی‌کیا: جای سرداری چون آوینی در این فضای طوفانی خالی است

حاتمی‌کیا پس از دریافت هدیه خود پشت تریبون رفت و گفت: از منطقه عملیاتی برگشته بودم و خیلی خسته به سمت تهران آمدم. مستقیم به تلویزیون و اتاق آقامرتضی آوینی رفتم. مرتضی پشت دستگاه بود و من هم که تازه رسیده بودم منتظر بودم تا به من خسته‌نباشید بگوید و فیلم‌هایی که از جنگ آورده بودم را ببیند ولی یک دفعه وقتی که من را دید، برگشت و نگاهم کرد و گفت:‌ الان آمدی، گفتم بله آلان آمدم. گفت زود نیامدی؟

گفتم نمی‌دانم. خلاصه اینطور شد که من را همان شب راهی جبهه کرد و هزار کیلومتر را دوباره به سمت جبهه‌ها برگشتم. این کار آقا مرتضی در حالی انجام شد که فیلم‌هایی که از جنگ آورده بودم را ندیده بود ولی تشخیص داده که من باید برگردم. به نظرم جای همچین سرداری در این فضای طوفانی شده و مه‌آلود خیلی خالی است.

* حوزه فرهنگ نیاز به حامیانی مثل آقا مرتضی دارد

وی افزود: آقا مرتضی آمد و در حوزه فرهنگ و هنر کار کرد و یک مجله به اسم سوره راه انداخت. همین آقا مرتضی در روزهای آخر در دفتر سوره از بی‌حیایی‌ها و نامهربانی برخی‌ها خیلی خسته بود؛ همان‌هایی که الان هم قلم به مزد هستند و در واقع متعلق به این حوزه نیستند. آقا مرتضی دوباره برگشت به جنگ و یک فرجام باشکوه را برای خودش رقم زد. حوزه فرهنگ، حوزه‌ سختی است و نیاز به حامی دارد، حامیانی مثل آقا مرتضی.

ابراهیم حاتمی‌کیا در ادامه با اشاره به مستندسازان اخیر بازداشت شده گفت:‌ همه موضع من را نسبت به بی‌بی‌سی و جشنواره‌های خارجی می‌دانند ولی به نظرم باید نگاه مهربانانه‌ای به مستندسازان داشت. من برخی از این مستندسازان را می‌شناسم و مطمئنم آقا جواد شمقدری هم همین‌ نظر را دارند. اگر مستندسازان بازداشت شده رفتار به عمدی علیه امینت ملی کشور داشته‌اند، باید تنبیه شوند ولی به نظرم باید با یک رأفتی با این دوستان برخورد کنیم.

در پایان مراسم، حاج‌ صادق آهنگران قطعه‌ای از روضه‌های زمان دفاع مقدس را برای حضار خواند و در ادامه با حضور ابراهیم حاتمی‌کیا، جواد شمقدری و فرهاد تجری از صادق آهنگران تجلیل شد.

* حاشیه

- روبوسی گرم حاتمی‌کیا و صادق آهنگران از نکات جالب توجه این مراسم بود.

محمدرضا اسلاملو هم پس از دریافت جایزه خود گفت: خواهشی از مسئولان و دست‌اندرکاران سینما دارم و آن این است که به فیلم‌های جدی و سینماگران جدی بها بدهند. اینهاست که می‌ماند. آن‌هایی که دست به سوژه‌های جدی و واقعی می‌زنند حتی اگر به مذاق ما هم خوش نمی‌آید، باز باید بگذاریم فیلم‌هایشان را بسازند.

 

نقش رهبری در جنگ به روایت رضایی

محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس از نقش فرماندهی رهبر معظم انقلاب در آن دوران روایتی شنیدنی مطرح کرده است. متن این روایت که در پایگاه اطلاع‌رسانیی رضایی منتشر شده به این شرح است:

بعد از عملیات رمضان برای اولین بار بین سپاه و ارتش چالشی بوجود آمد. به‌شدت نگران این چالش بودم و فکر می‌کردم که اگر این چالش ادامه پیدا کند و گسترده شود ممکن است در عملیات های بعدی، یک وقفه جدی بوجود آورد و یا ما را در عملیات‌های آینده با شکست روبرو کند.

خدمت امام رفتم و عرض کردم که اگر جنابعالی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به فرماندهی جنگ منصوب کنید از این چالشی که شروع شده جلوگیری می‌شود چرا که برادران ارتش ایشان را قبول دارند من و فرماندهان سپاه هم ایشان را قبول داریم و اگر این تصمیم را بگیرید همه ما به ایشان کمک می‌کنیم که در فرماندهی جنگ موفق شوند.

امام فرمودند چنین چیزی در ذهن من هم بود ولی شما مسئله را به کسی نگویید. از خدمت امام مرخص شدم مطمئن شدم که حکم فرماندهی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بزودی صادر خواهد شد. یک هفته بعد حضرت امام (ره) حکمی را صادر کردند و بمدت یکسال و چند ماه از جمله والفجر مقدماتی و والفجر1 ایشان فرماندهی جنگ را به‌عهده گرفتند.

ایشان در ابتدای جنگ با شهید چمران ستاد جنگهای نامنظم را در اهواز تشکیل داده بودند و در خطوط مقدم تردد می‌کرد و با جنگ آشنایی کامل داشتند. پس از آنکه حضرت امام، آیت‌الله خامنه‌ای را به فرماندهی جنگ منصوب کرد ایشان در تهران ستادی تشکیل دادند که برادر رشید از طرف سپاه در جلسات ستاد شرکت می‌کرد.

البته بعدها با این استدلال که اگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که رئیس‌جمهور هستند به خط مقدم برود و اتفاقی برای ایشان پیش بیاید در تضعیف روحیه مردم موثر است لذا از عملیات خیبر به بعد آقای هاشمی مسئول هماهنگی ارتش و سپاه شد.

البته همیشه برایم این ابهام وجود داشت که چرا این تغییر بوجود آمد اما فرصت نکردم از حضرت امام سوال کنم که آیا غیر از این استدلال دلیل دیگری داشته است؟ ولی مطمئن بودم که اگر فرماندهی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه می‌یافت پشتیبانی بیشتری از جبهه‌های جنگ صورت می‌گرفت.

در مدتی که ایشان فرماندهی جنگ را به‌عهده گرفتند از توانایی بسیار بیشتری نسبت به دیگران برخوردار بودند و انسجام بیشتری بین سپاه و ارتش بوجود آوردند. این خاطره می‌تواند هشداری باشد به بسیاری از تحریفات و مصادره‌های غیرمنصفانه که این روزها در ارتباط با جنگ بیان می‌شود. افرادی که این روزها، غیر مسئولانه در رابطه با دفاع مقدس اظهار نظر می‌کنند باید بدانند اگر بسیاری از نکات صادق جنگ بیان شود این نااهلان فرصت تحریف پیدا نمی‌کنند.

 


نوشته شده در : چهارشنبه 6 مهر 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك