تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - هرطرحی برای تقسیم فلسطین‌مردود است/موشک‌های ایران به هنگام تهدید عمل می‌کنند

امروز:

هرطرحی برای تقسیم فلسطین‌مردود است/موشک‌های ایران به هنگام تهدید عمل می‌کنند

هرطرحی برای تقسیم فلسطین‌مردود است/موشک‌های ایران به هنگام تهدید عمل می‌کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: فلسطین، فلسطینِ «از نهر تا بحر» است، نه حتی یک وجب کمتر؛ و هر طرحی برای تقسیم فلطسین یکسره مردود است.

خبرگزاری فارس: هرطرحی برای تقسیم فلسطین‌مردود است/موشک‌های ایران به هنگام تهدید عمل می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (شنبه) در پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در جمع سفرا، روسای مجالس کشورهای مسلمان، فرهیختگان و علمای کشورهای مختلف جهان و شخصیت‌های برجسته کشورهای اسلامی، بیانات مهمی در ارتباط با اوضاع منطقه، شرایط کشور فلسطین و توطئه های غرب و صهیونیسم علیه ملتهای منطقه ایراد کردند.
متن کامل بیانات رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن‌ الرحیم
السلام علیکم و رحمة‌ الله
الحمدلله رب‌ العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین و علی من تبعهم باحسانٍ الی یوم الدین.
قال الله الحکیم: أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ ﴿٣٩﴾  الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُوا رَبُّنَا اللهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْكَرُ فِیهَا اسْمُ اللهِ كَثِیرًا وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ ﴿٤٠﴾
به میهمانان عزیز و همه‌ی حضار گرامی خوشامد می‌گویم. در میان همه‌ موضوعاتی که شایسته است نخبگان دینی و سیاسی از سراسر جهان اسلام به آن بپردازند، مسأله‌ فلسطین دارای برجستگی ویژه‌‌‌ای است. فلسطین مسأله‌ اول در میان همه‌ موضوعات مشترک کشورهای اسلامی است. مشخصات منحصر به فردی در این مسأله وجود دارد:

اوّل: اینکه یک کشور مسلمان از ملت آن، غصب و به بیگانگانی که از کشورهای گوناگون گردآوری شده و جامعه‌‌ای جعلی و موزائیکی تشکیل داده‌اند، سپرده شده است.
دوم: آنکه این حادثه‌ بی‌سابقه در تاریخ، با کشتار و جنایت و ظلم و اهانت مستمر انجام گرفته است.
سوم: آنکه قبله‌ اوّل مسلمانان و بسیاری از مراکز محترم دینی که در این کشور قرار دارد، به تخریب و توهین و زوال تهدید شده است.
چهارم: آنکه این دولت و جامعه‌ جعلی در حساس‌ترین نقطه‌ جهان اسلام،‌ از آغاز تا‌کنون، نقش یک پایگاه نظامی و امنیتی و سیاسی را برای دولت‌های استکباری بازی کرده و محور غرب استعماری که به علل گوناگون، دشمن اتحاد و اعتلا و پیشرفت کشورهای اسلامی است، از آن همواره چون خنجری در پهلوی امت اسلامی استفاده کرده است .
پنجم: آنکه صهیونیزم که خطر اخلاقی و سیاسی و اقتصادی بزرگی برای جامعه‌ بشری است، این جای پا را وسیله‌‌ و نقطه‌ اتکایی برای گسترش نفوذ و سلطه‌ خود در جهان قرار داده است.
نکات دیگری را هم می‌توان بر اینها افزود: هزینه‌ مالی و انسانی سنگینی که کشورهای اسلامی تاکنون پرداخته‌اند؛ اشتغال ذهنی دولتها و ملتهای مسلمان؛ رنج میلیون‌ها آواره‌ فلسطینی که بسیاری از آنان پس از ٦ دهه هنوز در اردوگاهها زندگی می‌کنند؛ انقطاع تاریخ یک کانون مهم تمدنی در جهان اسلام و و و .. .
امروزه بر این دلائل، یک نکته‌ کلیدی و اساسی دیگر افزوده شده است و آن نهضت بیداری اسلامی است  که سراسر منطقه را فرا گرفته و فصل تازه و تعیین کننده‌‌ای در سرگذشت امت اسلامی گشوده است. این حرکت عظیم که بیگمان میتواند به ایجاد یک مجموعه مقتدر و پیشرفته و منسجم اسلامی در این نقطه‌ حساس جهان منتهی شود و بحول و قوه‌ الهی و با عزم راسخ پیشروان این نهضت، نقطه‌ی پایان بر دوران عقب ماندگی و ضعف و حقارت ملتهای مسلمان بگذارد،‌ بخش مهمی از نیرو و حماسه‌ خود را از قضیه‌ فلسطین گرفته است.
ظلم و زورگوئی روز افزون رژیم صهیونیستی و همراهی برخی حكّام مستبد و فاسد و مزدور آمریکا با آن از یک سو، و سر بر آوردن مقاومت جانانه‌ فلسطینی و لبنانی و پیروزیهای معجزه آسای جوانان مؤمن در جنگ‌های ٣٣ روزه‌ لبنان و ٢٢ روزه‌ی غزه از سوی دیگر، از جمله‌ی عوامل مهمّی بودند که اقیانوس بظاهر آرام ملتهای مصر و تونس و لیبی و دیگر کشورهای منطقه را به تلاطم درآوردند.
این یک واقعیت است که رژیم سراپا مسلّح صهیونیست و مدعی شکست ناپذیری، در لبنان در جنگی نابرابر، از مشت گره شده‌ی مجاهدان مؤمن و دلاور، شکست سخت و ذلتباری خورد، و پس از آن در برابر مقاومت مظلومانه و پولادین غزه، بار دیگر شمشیر كُند خود را آزمود و ناکام ماند.
اینها باید در تحلیل اوضاع کنونی منطقه مورد ملاحظه‌ی جدّی قرار گیرد و درستی هر تصمیمی که گرفته میشود با آن سنجیده شود.
پس این، قضاوت دقیقی است که مسأله‌ فلسطین، امروز اهمیت و فوریت مضاعف یافته است و ملت فلسطین حق دارد که در اوضاع کنونی منطقه، انتظار بیشتری از کشورهای مسلمان داشته باشد.
نگاهی به گذشته و حال بیندازیم و برای آینده، نقشه‌ راهی ترسیم کنیم. من رئوس مطالبی را در میان می‌گذارم.
بیش از ٦ دهه از فاجعه‌ غصب فلسطین می‌گذرد. عوامل اصلی این فاجعه‌ خونین، همه شناخته شده‌اند و دولت استعمارگر انگلیس در رأس آنهاست که سیاست و سلاح و نیروی نظامی و امنیتی و اقتصادی و فرهنگی آن و سپس دیگر دولتهای مستکبر غربی و شرقی در خدمت این ظلم بزرگ به کار افتاد. ملت بی‌پناه فلسطین در زیر چنگال بی‌رحم اشغالگران، قتل عام و از خانه و کاشانه‌ خود رانده شد. تا امروز هنوز یک صدم فاجعه‌ انسانی و مدنی‌‌ای که به دست مدعیان تمدن و اخلاق، در آن روزگار اتفاق افتاد به تصویر کشیده نشده و بهره‌‌ای از هنرهای رسانه‌ای و تصویری نیافته است. اربابان عمده‌ هنرهای تصویری و سینما و تلویزیون و مافیاهای فیلم‌سازی غربی این را نخواسته و اجازه‌ آن را نداده‌اند. یک ملت در سکوت، قتل عام و آواره و بی‌خانمان شد.
مقاومتهایی در آغاز کار پدید آمد که با شدت و قساوت سرکوب شد. از بیرون مرزهای فلسطین و عمدتاً از مصر، مردانی با انگیزه‌ی اسلامی تلاشهایی کردند که از حمایت لازم برخوردار نشد و نتوانست تأثیری در صحنه بگذارد.
پس از آن نوبت به جنگهای رسمی و کلاسیک میان چند کشور عرب با ارتش صهیونیست رسید . مصر و سوریه و اردن نیروهای نظامی خود را وارد صحنه کردند ولی کمک بی‌دریغ و انبوه و روز افزون نظامی و تدارکاتی و مالی از سوی امریکا و انگلیس و فرانسه به رژیم غاصب، ارتشهای عربی را ناکام کرد. آنها نه فقط نتوانستند به ملت فلسطین کمک کنند، که بخش‌های مهمی از سرزمین‌های خود را هم در این جنگها از دست دادند.
با آشکار شدن ناتوانی دولتهای عرب همسایه با فلسطین، به تدریج هسته‌های مقاومت سازمان یافته در غالب گروههای مسلح فلسطینی شکل گرفت و پس از چندی از گرد آمدن آنها « سازمان آزادی بخش فلسطین » تشکیل یافت . این برق امیدی بود که خوش درخشید ولی طولی نکشید که خاموش شد. این ناکامی را میتوان به علل متعددی منسوب کرد ولی علت اساسی، دوری آنان از مردم و از عقیده و ایمان اسلامی آنان بود. ایدئولوژی چپ و یا صرفاً احساسات ناسیونالیستی آن چیزی نبود که مسأله‌ی پیچیده و دشوار فلسطین به آن نیاز داشت . آنچه میتوانست ملتی را به میدان مقاومت وارد کند و نیروئی شکست ناپذیر از آنان فراهم آورد، اسلام و جهاد و شهادت بود . آنها این را به درستی درک نکردند . من در ماههای اول انقلاب کبیر اسلامی که سران سازمان آزادی بخش روحیه‌ی تازه‌ئی یافته و به تهران مکرراً آمد و شد می‌کردند، از یکی از ارکان آن سازمان پرسیدم: چرا پرچم اسلام را در مبارزه‌ی به حق خود بلند نمی‌کنید. پاسخ او این بود که در میان ما بعضی هم مسیحی‌اند. این شخص بعدها در یک کشور عربی به دست صهیونیستها ترور و کشته شد و ان‌شاءالله مشمول مغفرت الهی قرار گرفته باشد ولی این استدلال او ناقص و نارسا بود. به گمان من یک مبارز مسیحی مؤمن در کنار یک جمع مجاهد فداکاری که خالصانه با ایمان به خدا و قیامت و با امید به کمک الهی می‌جنگد و از حمایت مادی و معنوی مردمش برخوردار است، انگیزه‌ بیشتری برای مبارزه می‌یابد تا در کنار گروه بی‌ایمان و متکی به احساسات نا پایدار و دور از پشتیبانی وفادارانه‌ مردمی.
نبود ایمان راسخ دینی و انقطاع از مردم، به تدریج آنان را خنثی و بی‌تأثیر کرد. البته در میان آنان مردان شریف و پرانگیزه و غیور بودند ولی مجموعه و سازمان به راه دیگری رفت. انحراف آنان به مسأله‌ی فلسطین ضربه زد و هنوز هم میزند . آنها هم مانند برخی دولتهای خائن عربی به آرمان مقاومت که تنها راه نجات فلسطین بوده و هست، پشت کردند ،‌ و البته نه فقط به فلسطین ، که به خود هم ضربه‌ی سختی وارد کردند . بقول شاعر مسیحی عرب:
 لئن اضعتم فلسطیناً فعیشکم / طول الحیاة مضاضات و آلامٌ
سی و دو سال از عمر نکبت بدین ترتیب سپری شد؛ ولی ناگهان دست قدرت خداوند ورق را برگرداند. پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال ١٩٧٩ (١٣٥٧ هجری شمسی) اوضاع این منطقه را زیر و رو کرد و صفحه‌ی جدیدی را گشود. در میان تأثیرات شگرف جهانیِ این انقلاب و ضربه‌های شدید و عمیقی که بر سیاستهای استکباری وارد ساخت، از همه سریعتر و آشکارتر ، ضربه به دولت صهیونیست بود. اظهارات سران آن رژیم در آن روزها خواندنی و حاکی از حال و روز سیاه و پر اضطراب آنها است. در اولین هفته‌های پیروزی، سفارت دولت جعلی اسرائیل در تهران تعطیل و کارکنان آن اخراج شدند و محل آن رسماً به نمایندگی سازمان آزادی بخش فلسطین داده شد که تا امروز هم در آنجا مستقرند . امام بزرگوار ما اعلام کردند که یکی از هدفهای این انقلاب آزادی سرزمین فلسطین و قطع غده‌ی سرطانی اسرائیل است. امواج پرقدرت این انقلاب که آن روز همه‌ی دنیا را فراگرفت،‌ هر جا رفت با این پیام رفت که : فلسطین باید آزاد شود. گرفتاریهای پیاپی و بزرگی که دشمنان انقلاب بر نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند که یک قلم آن جنگ ٨ ساله‌ی رژیم صدام حسین به تحریک آمریکا و انگلیس و پشتیبانی رژیمهای مرتجع عرب بود ، نیز نتوانست انگیزه‌ی دفاع از فلسطین را از جمهوری اسلامی بگیرد.
بدین گونه خون تازه‌ای در رگهای فلسطین دمیده شد. گروههای مجاهد فلسطینی مسلمان سر برآوردند. مقاومت لبنان جبهه‌ی نیرومند و تازه‌ای در برابر دشمن و حامیانش گشود. فلسطین به جای تکیه به دولتهای عربی و بدون دست دراز کردن به سوی مجامع جهانی از قبیل سازمان ملل ـ که شریک جرم دولتهای استکباری بودند ـ به خود، به جوانان خود، به ایمان عمیق اسلامی خود و به مردان و زنان فداکار خود تکیه کرد.
این کلید همه‌ی فتوحات و موفقیتها است.
در سه دهه‌ی گذشته این روند روز به روز پیشرفت و افزایش داشته است. شکست ذلت‌بار رژیم صهیونیستی در لبنان در سال ٢٠٠٦ (١٣٨٥ هجری شمسی) ، ناکامی فضاحت‌بار آن ارتش پرمدعا در غزه در سال ٢٠٠٨ (١٣٨٧ هجری شمسی)، فرار از جنوب لبنان و عقب نشینی از غزه، تشکیل دولت مقاومت در غزه و در یک جمله تبدیل ملت فلسطین از مجموعه‌ای از انسانهای درمانده و ناامید، به ملت امیدوار و مقاوم و دارای اعتماد به نفس، مشخصه‌های بارز سی سال اخیر است.
این تصویر کلی و اجمالی آنگاه کامل خواهد شد که تحّرکات سازشکارانه و خیانتباری که هدف از آن، خاموش کردن مقاومت و اعتراف‌گیری از گروههای فلسطینی و دولتهای عرب به مشروعیت اسرائیل بود، نیز به درستی دیده شود .
این تحرکات که آغاز آن به دست جانشین خائن و ناخلف جمال عبدالناصر در پیمان ننگین کمپ دیوید اتفاق افتاد، همواره خواسته است نقش سوهان را در عزم پولادین مقاومت ایفا کند. در قرارداد کمپ دیوید برای نخستین بار یک دولت عرب ، رسماً به صهیونیستی بودن سرزمین اسلامی فلسطین اعتراف کرد و پای نوشته‌‌ای که در آن « اسرائیل، خانه‌ی ملی یهودیان » شناخته شده است، امضای خود را گذاشت.
از آن پس تا قرارداد اسلو در سال ١٩٩٣ (١٣٧٢ هجری شمسی) و پس از آن در طرحهای تکمیلی که با میدان داری آمریکا و همراهی کشورهای استعمارگر اروپائی، پی در پی بر دوش گروههای سازشکار و بی‌همتی از فلسطینیان گذاشته شد ، همه‌ سعی دشمن بر آن بود که با وعده‌های پوچ و فریب آمیز، ملت و گروههای فلسطینی را از گزینه‌ی مقاومت، منصرف کند و به بازی ناشیانه در میدان سیاست سرگرم سازد. بی‌اعتباری همه‌ این معاهدات بسیار زود آشکار شد و صهیونیستها و حامیان آنها بارها نشان دادند که به آنچه نوشته شده است به چشم ورق پاره‌‌های بی‌ارزشی می‌نگرند. هدف از این طرحها، پدید آوردن دو دلی در فلسطینیان و به طمع‌ انداختن افراد بی‌ایمان و دنیا طلبِ آنان و زمین‌گیر نمودن حرکت مقاومت اسلامی بوده است و بس.
پادزهر همه‌ی این بازیهای خیانت آمیز تاکنون، روحیه‌ی مقاومت در گروههای اسلامی و ملت فلسطین بوده است . آنها به اذن خدا در برابر دشمن ایستادند و همانطور که خداوند وعده داده است که: وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُهُ ، إِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ ، از کمک و نصرت الهی برخوردار شدند. ایستادگی غزه با وجود محاصره‌ی کامل ، نصرت الهی بود ؛ سقوط رژیم خائن و فاسد حسنی‌ مبارک، نصرت الهی بود؛ پدید آمدن موج پر قدرت بیداری اسلامی در منطقه ،‌ نصرت الهی است ؛ برافتادن پرده‌ی نفاق و تزویر از چهره‌ی آمریکا و انگلیس و فرانسه و تنفّر روز افزون ملتهای منطقه از آنان ، نصرت الهی است؛ گرفتاریهای پی در پی و بی‌شمار رژیم صهیونیست، از مشکلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی داخلی‌اش گرفته تا انزوای جهانی و انزجار عمومی و حتی دانشگاههای اروپائی از آن، همه و همه مظاهر نصرت الهی است.
امروز رژیم صهیونیستی از همیشه منفورتر و ضعیفتر و منزوی‌تر، و حامی اصلی‌اش آمریکا از همیشه گرفتارتر و سردرگُم‌تر است .
اکنون صفحه‌ی کلّی و اجمالی فلسطین در شصت و چند سال گذشته،‌ پیش روی ماست. آینده را باید با نگاه به آن و درس‌گیری از آن تنظیم کرد .
دو نکته را پیشاپیش باید روشن کرد :
اول : اینکه مدّعای ما آزادی فلسطین است، نه آزادی بخشی از فلسطین . هر طرحی که بخواهد فلسطین را تقسیم کند، یکسره مردود است. طرح دو دولت که لباس حق به جانبِ « پذیرش دولت فلسطین به عضویت سازمان ملل » را بر آن پوشانده‌اند، چیزی جز تن دادن به خواسته‌ صهیونیستها یعنی « پذیرش دولت صهیونیستی در سرزمین فلسطین » نیست. این به معنی پایمال کردن حق ملت فلسطین، نادیده گرفتن حق تاریخی آوارگان فلسطینی ، و حتی تهدید حق فلسطینیان ساکن سرزمینهای ١٩٤٨ است. به معنای باقی ماندن غده‌ی سرطانی و تهدید دائمی پیکره‌ی امت اسلامی، مخصوصاً ملتهای منطقه است. به معنای تکرار رنجهای دهها ساله و پایمال کردن خون شهدا است.
هر طرح عملیاتی باید بر مبنای اصل: «همه‌ فلسطین برای همه‌ مردم فلسطین » باشد. فلسطین، فلسطینِ « از نهر تا بحر » است، نه حتی یک وجب کمتر. البته این نکته نباید نادیده بماند که ملت فلسطین همانطور که در غزه عمل کرده‌اند، هر بخش از خاک فلسطین را که بتوانند آزاد کنند، به وسیله‌ دولت برگزیده‌ خود، اداره‌ امور آن را برعهده خواهند گرفت ولی هرگز هدف نهائی را از یاد نخواهند برد.
نکته‌ی دوم : آن است که برای دستیابی به این هدف والا، کار لازم است نه حرف؛ جدی بودن لازم است نه کارهای نمایشی ؛ صبر و تدبیر لازم است نه رفتارهای بی‌صبرانه و دچار تلوّن. باید به افقهای دور نگریست و قدم به قدم با عزم و توكّل و امید به پیش رفت. دولتها و ملتهای مسلمان، گروههای مقاومت در فلسطین و لبنان و دیگر کشورها، هر یک میتوانند نقش و سهم خود از این مجاهدتِ همگانی را بشناسند و باذن‌ الله جدول مقاومت را پر کنند .
طرح جمهوری اسلامی برای حلّ قضیه‌ی فلسطین و التیام این زخم کهنه، طرحی روشن، منطقی و منطبق بر معارف سیاسی پذیرفته شده‌ افکار عمومی جهانی است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است. ما نه جنگ کلاسیک ارتشهای کشورهای اسلامی را پیشنهاد می‌کنیم، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیّت سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین‌‌المللی را. ما همه پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد می‌کنیم . ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند . همه‌ مردم اصلی فلسطین از مسلمان و مسیحی و یهودی ـ نه مهاجران بیگانه ـ در هر جا هستند؛ در داخل فلسطین، در اردوگاهها و در هر نقطه‌ی دیگر ، در یک همه پرسی عمومی و منضبط، شرکت کنند و نظام آینده‌ی فلسطین را تعیین کنند. آن نظام و دولت برآمده از آن پس از استقرار، تکلیف مهاجران غیر فلسطینی را که در سالیان گذشته به این کشور کوچ کرده‌اند ، معین خواهد کرد . این یک طرح عادلانه و منطقی است که افکار عمومی جهانی آن را به درستی درک میکند و میتواند از حمایت ملتها و دولتهای مستقل برخوردار شود. البته انتظار نداریم که صهیونیستهای غاصب به آسانی به آن تن در دهند، و اینجا است که نقش دولتها و ملتها و سازمانهای مقاومت شکل می‌گیرد و معنی می‌یابد. مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین ، قطع پشتیبانی از دشمن غاصب است، و این وظیفه‌ی بزرگ دولتهای اسلامی است. اکنون پس از به میدان آمدن ملتها و شعارهای قدرتمندانه‌ی آنان بر ضد رژیم صهیونیست، دولتهای مسلمان با چه منطقی روابط خود با رژیم غاصب را ادامه می‌دهند؟ سند صداقت دولتهای مسلمان در جانبداریشان از ملت فلسطی، قطع روابط آشکار و پنهان سیاسی و اقتصادی با آن رژیم است. دولتهائی که میزبان سفارتخانه‌ها یا دفاتر اقتصادی صهیونیستهایند نمی‌توانند مدّعی دفاع از فلسطین باشند و هیچ شعار ضد‌صهیونیستی از سوی آنان، جدی و واقعی تلقی نخواهد شد.
سازمانهای مقاومت اسلامی که بار سنگین جهاد را در سالهای گذشته بر دوش داشته‌اند، امروز نیز با همان تکلیف بزرگ روبه‌رویند. مقاومت سازمان یافته‌ آنان، بازوی فعالی است که می‌تواند ملت فلسطین را به سوی این هدف نهایی به پیش ببرد. مقاومت شجاعانه از سوی مردمی که خانه و کشورشان اشغال شده، در همه‌ میثاقهای بین‌المللی، به رسمیت شناخته شده و مورد تحسین و تجلیل قرار گرفته است. تهمت تروریزم از سوی شبکه‌ سیاسی و رسانه‌‌ای وابسته به صهیونیزم، سخن پوچ و بی‌ارزشی است. تروریست آشکار، رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آنهایند؛ و مقاومت فلسطینی، حرکتی ضّد تروریستهای جراّر و حرکتی انسانی و مقدس است.
در این میان ، کشورهای غربی نیز شایسته است صحنه را با نگاهی واقع بینانه بنگرند. غرب امروز بر سر دو راهی است . یا باید دست از زورگوئی طولانی مدت خود بردارد و حق ملت فلسطین را بشناسد و بیش از این از نقشه‌ی صهیونیستهای زورگو و ضّد بشر پیروی نکند، و یا در انتظار ضربه‌های سخت‌تر در آینده‌ نه چندان دور باشد. این ضربه‌های فلج کننده فقط سقوط پی در پی حکومتهای گوش به فرمان آنان در منطقه‌ی اسلامی نیست، بلکه آن روزی که ملتهای اروپا و آمریکا دریابند که بیشترین گرفتاریهای اقتصادی و اجتماعی و اخلاقی آنان منشأ گرفته از سلطه‌ی اختاپوسی صهیونیزم بین‌الملل بر دولتهای آنهاست، و دولت مردان آنان به خاطر منافع شخصی و حزبی خود ، مطیع و تسلیم در برابر زورگوئیهای کمپانی‌داران زالو صفت صهیونیست در آمریکا و اروپایند، آنچنان جهنّمی برای آنان به وجود خواهند آورد که هیچ راه خلاصی از آن متصور نیست.
رئیس جمهور آمریکا میگوید که امنیت اسرائیل خط قرمز اوست. این خط قرمز را چه عاملی ترسیم کرده است؟ منافع ملت آمریکا یا نیاز شخص اوباما به پول و پشتیبانی کمپانیهای صهیونیستی برای به دست آوردن کرسی دومین دوره‌ ریاست جمهوری؟ تا کی شماها خواهید توانست ملت خود را فریب دهید؟ آن روزی که ملت آمریکا به درستی دریابد که شماها برای چند صباح بیشتر باقی ماندن در قدرت ، تن به ذلت و تبعیت و خاکساری در برابر زر سالاران صهیونیست داده‌اید و مصالح ملت بزرگی را در پای آنان قربان کرده‌اید با شما چه خواهد کرد؟
حضار گرامی و برادران و خواهران عزیز بدانید این خط قرمز اوباما و امثال او به دست ملتهای به پا خواسته‌ی مسلمان شکسته خواهد شد. آنچه رژیم صهیونیست را تهدید می‌کند، موشک‌های ایران یا گروه‌های مقاومت نیست تا در برابر آن سپر موشکی در اینجا و آنجا به پا کنند، تهدید حقیقی و بدون علاج، عزم راسخ مردان و زنان و جوانانی در کشورهای اسلامی است که دیگر نمی‌خواهند آمریکا و اروپا و عوامل دست نشانده‌شان بر آنان حکومت و تحکم و آنان را تحقیر کنند.
البته آن موشکها هم هرگاه تهدیدی از سوی دشمن بروز کند وظیفه‌ خود را انجام خواهند داد.
فاصبر ان وعد الله حق ولا یستخفنّک الذین لا یوقنون.
والسلام علیکم و رحمة‌ الله

 

رهبران مقاومت فلسطین در آغوش رهبر معظم انقلاب اسلامی

رهبران مقاومت فلسطینی مانند دیگر میهمانان حاضر در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین خود را به رهبر انقلاب رساندند و با ایشان مصافحه کردند.

خبرگزاری فارس: رهبران مقاومت فلسطین در آغوش رهبر معظم انقلاب اسلامی

به گزارش فارس، پس از پایان سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در حالی که ایشان در حال ترک سالن اجلاس بود، "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و "رمضان عبدالله شلح"  دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به استقبال ایشان رفتند و با ایشان مصافحه کردند.

سخنان رهبر انقلاب در این کنفرانس درباره فلسطین با استقبال میهمانان مواجه شد بطوریکه حاضران با تکبیر و کف زدن از سخنان ایشان استقبال کردند. علاوه بر این دو رهبر مقاومت فلسطین، سایر شخصیت های سیاسی عربی و اسلامی حاضر در اجلاس سران نیز دور رهبر معظم انقلاب اسلامی حلقه زدند و با ایشان مصافحه کردند.

بر اساس این گزارش، رئیس مجلس قطر، رئیس مجلس لبنان، رئیس مجلس سوریه، رئیس مجلس عراق، رئیس مجلس اندونزی، رئیس مجلس کویت، رئیس مجلس پاراگوئه، رئیس مجلس زیمباوه، رئیس مجلس زنگبار، رئیس مجلس کومور، رئیس مجلس مالاوی، هیئت پارلمانی مصر، هیئت پارلمانی عمان، رئیس دیوان عالی ساحل‌عاج، رئیس گروه دوستی-پارلمانی مکزیک، هیئت پارلمانی مالزی، رئیس کمیسیون فلسطین در مجلس اردن، رئیس گروه دوستی-پارلمانی قرقیزستان، رئیس گروه دوستی-پارلمانی کوبا، نایب رئیس مجلس سودان، نایب رئیس مجلس بولیوی، رئیس اداره مسلمانان قفقاز، نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجارستان، هیئت پارلمانی کلمبیا، رئیس‌جمهور سابق تانزانیا، هیئت پارلمانی پاکستان، نایب رئیس مجلس سریلانکا، نایب رئیس مجلس مالدیو، رئیس گروه دوستی-پارلمانی سیرالئون و رؤسای مجالس افغانستان از جمله گروه‌هایی هستند که در پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین شرکت دارند.

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به مدت دو روز و با مشارکت بیش از صد کشور در محل اجلاس سران در تهران، تحت شعار "فلسطین وطن فلسطینی ها" از امروز آغاز به کار کرد.

زمینه سازی برای بسیج تمام امکانات و ظرفیت‌های رسمی و غیررسمی جهان اسلام و سایر کشورهای آزادی‌خواه جهان برای حمایت از انتفاضه و حقوق اولیه و انکارناپذیر ملت فلسطین در زمینه رفع اشغال فلسطین و بیت المقدس، بازگشت آوارگان و امکان حق تعیین سرنوشت فلسطینیان از اهداف اصلی این کنفرانس است.

 

دانشجویان آلمانی: تو برای ما 'امام خامنه‌ای' هستی‌

تعدادی از دانشجویان آلمانی به خواندن شعری به زبان آلمانی پرداختند و گفتند: "ای امام خامنه‌ای تو نور جهان هستی، تو نور امت اسلامی، تو دوست داری که به تو بگویند سید علی ولی برای ما تو امام خامنه‌ای هستی."

خبرگزاری فارس: دانشجویان آلمانی: تو برای ما 'امام خامنه‌ای' هستی‌

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از ساعت 10 صبح امروز (شنبه) در محل سالن اجلاس سران و با حضور هیئت‌های پارلمانی، شخصیت‌ها و مقامات سیاسی و اندیشمندان و صاحب‌نظران از بیش از 50 کشور دنیا آغاز به کار کرد.

‌* طبق اعلام قبلی اجلاس رأس ساعت 10 صبح با حضور مقام معظم رهبری که سران سه قوه نیز با ایشان وارد محل برگزاری اجلاس شدند، آغاز شد.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه هنگام ورود با رهبر معظم انقلاب به محل برگزاری اجلاس، سمت چپ معظم‌له ایستاده بود و محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری نیز سمت راست ایشان و علی لاریجانی رئیس مجلس که رئیس پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نیز هست، در کنار احمدی‌نژاد قرار داشت.

با ورود "آقا" به محل برگزاری اجلاس، تمام حضار برخاستند و به ایشان ادای احترام کردند.

* پس از ورود رهبر فرزانه انقلاب به محل برگزاری اجلاس، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط گروهی اجرا و سپس آیاتی از کلام‌الله مجید در اجلاس قرائت شد.

* در این جلسه آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام قمی معاون بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله‌ مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری محمدرضا باهنر نایب رئیس اول مجلس، حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی، غلامعلی حداد‌عادل نماینده تهران و حجت‌الاسلام سید‌محمد‌حسن ابوترابی‌فرد نماینده قزوین در مجلس و شخصیت‌های برجسته بین‌المللی حضور داشتند.

* پس از اجرای سرود ملی و قرائت قرآن، علی لاریجانی رئیس مجلس ضمن خیرمقدم به میهمانان و حضار، طی سخنانی در خصوص این اجلاس که ریاست آن را نیز برعهده دارد، بر لزوم مراقبت جدی از شرایط بیداری اسلامی مردم منطقه در بازار پر فریب غرب تأکید کرد.

* پس از پایان سخنرانی لاریجانی، مقام معظم رهبری به عنوان سخنران افتتاحیه این اجلاس، سخنرانی کردند که سخنان ایشان حدود 45 دقیقه به طول انجامید.

* در میان سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب، چندین بار میهمانان و حضار از سخنان ایشان استقبال کرده و صلوات ‌فرستادند.

* پس از پایان سخنرانی مقام معظم رهبری، ایشان با تعدادی از حضار و میهمانان به خوش و بش و گفت‌وگوهای کوتاهی پرداختند.

* تعدادی از دانشجویان آلمانی که در این اجلاس حضور داشتند، به خواندن شعری به زبان آلمانی پرداختند که یکی از حاضرین که زبان آلمانی می‌دانست آن‌را برایمان ترجمه کرد؛ ‌"ای امام خامنه‌ای تو نور جهان هستی، تو نور امت اسلامی، تو دوست داری به تو بگویند سید علی ولی برای ما تو امام خامنه‌ای هستی."

* برخی از حضار دیگر نیز هنگام حضور رهبر انقلاب در میان میهمانان، شعارهایی سر می‌دادند که می‌توان به "فلسطین آزاد خواهد شد"، "خیبر یاصهیون/ جیش محمد قادمون"، "لبیک یا خامنه‌ای" و "ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای" اشاره کرد.

* محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری کشورمان نیز که در این اجلاس حضور یافته بود، در میان حلقه برخی میهمانان به روبوسی و خوش و بش با آنان پرداخت.

* خالد مشعل دبیر کل جنبش حماس، اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق، جاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در نشست صبح امروز این همایش به سخنرانی پرداختند.

* نشست بعدازظهر امروز پنجمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین، ساعت 15 تشکیل می‌شود.

 

پاورپوینت آسیب‌ها و خطرات مقابل بیداری اسلامی + لینک دانلود

پاورپوینت آسیب‌ها و خطرات مقابل بیداری اسلامی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شد.

خبرگزاری فارس: پاورپوینت آسیب‌ها و خطرات مقابل بیداری اسلامی + لینک دانلود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، پاورپوینت آسیب‌ها و خطرات مقابل بیداری اسلامی را از دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی منتشر کرد.

در این پاورپوینت، نکات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری درباره خطرات پیش‌روی بیداری اسلامی از بهمن 1389 تا شهریور 1390 جمع‌آوری و در قالب هنری دسته‌بندی و ارائه شده است.

برای دانلود این پاورپوینت اینجا را کلیک کنید.

 

عبور هاشمی رفسنجانی از اختلاس سال 74/ نگرانی از اختلاس 3 هزار میلیاردی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اختلاس بزرگ سه هزار میلیاردی را "بی سابقه" توصیف و از وقوع آن ابراز تاسف و نگرانی کرد.

خبرگزاری فارس: عبور هاشمی رفسنجانی از اختلاس سال 74/ نگرانی از اختلاس 3 هزار میلیاردی

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در آغاز جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام از ابتکار هوشمندانه مجلس شورای اسلامی در برگزاری به موقع همایش بین‌المللی انتفاضه فلسطین در کشورمان به ویژه در مقطع کنونی منطقه و در سازمان ملل متحد که موضوع فلسطین از حادترین مباحث روز مراکز جهانی است، تقدیر کرد.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز امیدواری کرد نتایج این همایش به خصوص در عصر گسترش موج بیداری اسلامی در منطقه که هر روز عمیق‌تر هم می‌شود، بسیار تأثیرگذار باشد و آینده خوبی را برای مردم فلسطین و آزادی‌خواه منطقه رقم بزند.

لازم به ذکر است؛ در نشست امروز مجمع، تدوین سیاست‌های کلی نظام در عرصه روابط خارجی دنبال شد و علاوه بر 13 مصوبه قبلی 4 بند دیگر از موارد پیشنهادی کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی به تصویب رسید که "حمایت از ملت‌های مظلوم و تحت ستم و جریان‌های حق‌طلبانه در جهت احقاق حقوق آنها به ویژه ملت مظلوم فلسطین در مبارزه با اشغالگری، آزادی سرزمین خویش و رهایی قدس شریف" از جمله آنها بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود، قهرمانی تیم ملی والیبال کشورمان در مسابقات آسیایی که برای جامعه ورزشی کشور و مردم بسیار روحیه‌بخش و غرورآفرین بود، تبریک گفت.
 
وی تصریح کرد: جوانان ورزشکار ایران در همه رشته‌های ورزشی بسیار مستعد و توانمندند و این قهرمانی نشان داد چنانچه برنامه‌ریزی مناسب با مدیریت شایسته و کارآمد برای ورزش کشور انجام شود، جوانان ورزشکارمان در سایر رشته‌های ورزشی در جهان نیز موفق خواهند بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنانش از اختلاس بزرگ و بی‌سابقه سه هزار میلیارد تومانی ابراز نگرانی و تأسف کرد. گفتنی است؛ در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسجانی در سال 74، یکصد و بیست و سه میلیارد تومان از بانک صادرات اختلاس شد که کارشناسان با توجه به رشد اقتصادی در کشور، ارزش آن را با ارزش رقم اختلاس اخیر نزدیک یا برابر دانسته‌اند.

 

شناخت امام زمان علیه السلام

یكى از مهم‏ترین و اساسى‏ترین اصولى كه از اركان اصلى مكتب تشیع محسوب مى‏شود، مساله امامت و آشنایى با امام هر عصر عجل الله تعالی فرجه است. به اعتقاد شیعه، در هیچ برهه از زمان، زمین خالى از حجت و انسان بدون امام معصوم نخواهد بود. چرا كه هدایت و رهبرى صحیح و همه جانبه انسان بر اساس تعالیم الهى تنها از طریق پیروى از رهنمودها و روشنگرى‏هاى امامى ممكن است كه علاوه بر آشنایى با سنت‏هاى حاكم بر نظام هستى، از تمامى مصالح بشر و حقایق تعلیمات پیامبران الهى آگاه باشد.
با توجه به این حقیقت، یكى از وظایف مهم آحاد جامعه، به‏ویژه قشر جوان آن است كه در هر عصرى، نسبت‏به امام و حجت الهى موجود در آن زمان به گونه‏اى شناخت پیدا كنند كه بر تعالیم مسؤولیت‏هاى خود آگاهى پیدا كرده و بر اساس آن عمل نمایند.
اهمیت‏شناخت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه ) در هر عصرى به گونه‏اى است كه در برخى روایات، عدم كسب معرفت لازم از امام هم‏ردیف، بلكه مساوى با كفر و بى‏ایمانى شمرده شده است. پیامبر اكرم‏صلى الله علیه وآله در همین زمینه مى‏فرمایند:
«هركسى كه بمیرد و امام زمان خودش را نشناسد به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.» و یا در یكى از ادعیه كه بر آن نیز بسیار سفارش شده است. به همین مساله اشاره شده است: پروردگارا حجت‏خودت را به من بشناسان چرا كه اگر حجتت را به من نشناسانى من از دین و آئینم گمراه مى‏شوم.
مضمون این‏گونه روایات زمانى بهتر روشن خواهد شد كه به پیامدهاى مثبت و منفى یك جامعه، در اثر برخوردارى و عدم برخوردارى جامعه از امام و رهبرى شایسته توجه و دقت‏بیشترى شود. در طول تاریخ، چه بسیار بوده‏اند حركت‏ها و یا نهضت‏هاى عظیم مردمى كه به دلیل فقدان رهبر شایسته با شكست مواجه شده‏اند و یا پس از پیروزى به جهت افتادن زمام امور در دست زمامداران بى‏كفایت‏به انحراف و اضمحلال كشیده شده‏اند...
البته، كم و كیف شناخت امام‏علیه السلام با توجه به نیاز و توانایى و ظرفیت افراد متفاوت است. مهم این است كه این شناخت‏به گونه‏اى باشد كه در صورت مواجه افراد با تهدیدها و شبهه‏افكنى‏هاى دشمنان و بدخواهان، در تشخیص راه صحیح و شیوه درست از دچارشدن به گمراهى و انحراف آنها را نجات دهد. و گرنه شناخت كامل و همه جانبه حجت‏هاى الهى براى افراد عادى با توجه به محدودیت استعدادها و توانایى‏هاى فكرى غیرممكن است.
 
 
 

بعد دیندارى جوانان منتظر

از مهمترین ابعاد تكلیف و مقاومت در عصر غیبت و انتظار، مقاومت در بُعد دیندارى است. یعنى هر كس بكوشد تا دین خود را در اعتقاد و عمل حفظ كند، مبانى اعتقادى و عقیدتى خویش را با تفكر و تامل و كسب آگاهی هاى سودمند و شناخت هاى صحیح استوار سازد.
نیز به اعمال تكلیفى دین عمل نماید تا خویش را به عنوان فردى مؤمن و صدیق نگاه دارد و در جامعه به عنوان یك انسان متدین متعهد، حضور داشته باشد.
در زمان حاضر كه دشمنان اسلام تلاش مى كنند تا با سست كردن مبانى اعتقادى جوانان و ایجاد شبهه در ذهن جوانان، پایه هاى اعتقادى و دینى آنها را متزلزل كنند حفظ دین و روحیه دیندارى در جوانان از نخستین وظایف ایشان در عصر غیبت به شمار مى رود.
به عبارت دیگر، یكى از ابعاد عظیم تكلیف حساس و بزرگ جوانان در عصر غیبت و انتظار، حفظ دین و نگهبانى مرزهاى عقیدتى و حراست از باورهاى مقدس است.
در زمان غیبت امام(عجل الله تعالی فرجه ) ممكن است شبهه هایى در ذهن بیاید یا عواملى به سست كردن پایه هاى اعتقادى جوانان برخیزند كه باید در برابر این شبهات مقاومت كرد.
در این راستا جوانان مى توانند با مطالعه كتاب هاى دینى، شركت در مجالس مذهبى و آشنایى بیشتر با مفاهیم اسلامى و پژوهش و شناسایى ارزش هاى اصیل اسلامى، دین خود را در برابر هجمه دشمنان دین حفظ نمایند. از سنگین ترین
رسالت های جوانان مومن در حفظ دین اینست كه به اهل بیت (علیهم السلام) و سیره آنها تمسك جویند تا از لغزش هاى دینى و اعتقادى در امان باشند.
در احادیث و تعالیم ائمه (علیه السلام) تاكید شده است بر اینكه در عصر غیبت راه امامان را بپیمایند و از تعالیم و احكام آنها پیروى كنند، به تولاى آنان چنگ زنند و از دشمنان و مخالفان آنان و قرار گرفتن در خط مخالفان آنها تبرا جویند.
جوانان مومن و منتظر در عصر غیبت باسر مشق قرار دادن و الگو گرفتن از تعالیم انبیاء مى توانند بعد دیندارى و دین آموزى خویش را تقویت و اعتلاء بخشند و شناخت و بصیرت خود را در زمینه هاى مختلف عقیدتى سیاسى اجتماعى و فرهنگى افزایش دهند و این خودگامى است در اصلاح و پیشبرد اهداف عالیه جامعه اسلامى و مبارزه با تهاجم فرهنگى تبلیغى بیگانگان.
 
 


نوشته شده در : شنبه 9 مهر 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك