تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - مردم عزیز با دقت و حوصله به پرسش‌های سرشماران 'پاسخ صحیح' بدهند

امروز:

مردم عزیز با دقت و حوصله به پرسش‌های سرشماران 'پاسخ صحیح' بدهند

مردم عزیز با دقت و حوصله به پرسش‌های سرشماران 'پاسخ صحیح' بدهند

همزمان با اولین روز از آغاز طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (دوشنبه) در این طرح ملی شرکت کردند.

خبرگزاری فارس: مردم عزیز با دقت و حوصله به پرسش‌های سرشماران 'پاسخ صحیح' بدهند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی، با توصیه به آحاد مردم برای همکاری با مأموران آمار در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن تأکید کردند: سرشماری یک ضرورت برای کشور و برنامه ریزی صحیح بمنظور بهره مندی از آینده ای منطقی، معقول و مطلوب است.

حضرت آیت الله خامنه ای آمار را ستون فقرات برنامه ریزی در عرصه های مختلف دانستند و با اشاره به نقش مردم در سرشماری افزودند: از مردم عزیز کشورمان درخواست می شود تا ضمن همکاری کامل با مأموران سرشماری، به سؤالهای آنان با دقت و حوصله، پاسخ صحیح دهند.

ایشان دستگاههای مختلف را نیز به همکاری با مرکز آمار ایران برای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن فراخواندند و خاطرنشان کردند: مرکز آمار نیز باید در کار سرشماری، وظیفه خود را دقیق، علمی، مبتنی بر واقعیات و بی طرفانه انجام دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ انگیزه سیاسی و غیرسیاسی نباید در پردازش داده های سرشماری تأثیرگذار باشد، خطاب به مدیران مرکز آمار افزودند: شما باید عملاً نشان دهید که در پردازش اطلاعات و داده ها کاملاً بیطرف و تابع واقعیات هستید تا دستگاههای مختلف هم به نتایج کار و آمارهایی که ارائه می شوند، اعتماد کامل کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای دستگاههای مختلف کشور را نیز به پرهیز از شتاب زدگی در ارائه آمار توصیه و خاطرنشان کردند: آمارهای رسمی باید از طریق دستگاه مسئول که مرکز آمار ایران است، اعلام شود و سپس دستگاهها براساس آن آمارها اطلاع رسانی و یا برنامه ریزی کنند.

ایشان همچنین مأموران سرشماری را به برخورد همراه با حوصله کامل و اخلاق اسلامی با مردم، توصیه کردند. در این دیدار آقای عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران، ضمن ارائه گزارشی از طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن، گفت: این سرشماری تا 22 آبان ماه ادامه خواهد داشت و برای 21 میلیون خانوار فرم سرشماری در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تجهیزات پیشرفته ای که برای پردازش داده های این سرشماری بکار گرفته خواهد شد، افزود: سؤالهای فرم های سرشماری به گونه ای طراحی شده که ضمن ارزیابی اطلاعات مربوط به جمعیت، ارزیابی دقیقی از نحوه اجرا و تأثیر برنامه های دولت در بخشهای مختلف کشور به دست آید.

 

پارازیت پی درپی آقای رئیس در صدای آمریكا

پس از اخراج 3 تن از همكاران صدای آمریكا، مشاور ارشد بخش فارسی این رسانه نیز اخراج شد. کیهان: به گزارش رادیو كوچه، «رودی بختیار» مشاور ارشد رئیس صدای آمریكا بود كه روزجمعه اخراج شد. او چندی پیش به دعوت رامین عسگرد رئیس تازه كار صدای آمریكا مشغول به كار شده بود. او پس از جمشید چالنگی، كوروش صحتی و احمد باطبی چهارمین نفری است كه اخراج می شود. این اخراج ناگهانی و بدون اطلاع قبلی بوده است.

دو مامور انتظامات صدای آمریكا، بختیار را به خارج از ساختمان صدای آمریكا منتقل كرده اند. این گزارش همچنین حاكی است بین برنامه سازان بخش «پارازیت» در صدای آمریكا نیز درگیری هایی پیش آمده و سامان اربابی و كامبیز حسینی حسابی به تیپ همدیگر زده اند.

یادآور می شود پیش از این محسن سازگارا نیز به خاطر كم كاری و نخ نما شدن تولیدات، از صدای آمریكا اخراج شده بود. این خبر در حالی منتشر می شود كه مدیران صدای آمریكا همواره از برنامه پارازیت به عنوان یكی از برنامه های موفق صدای آمریكا یاد كرده اند و وجود اختلافات شدید در صدای آمریكا موضوع تازه ای نیست و پیش از این نیز در زمان مدیریت علی سجادی تغییر و تحولاتی اتفاق افتاده بود كه باعث اعتراض كاركنان صدای آمریكا شد، اما این تغییرات در زمان عسگرد شكل تازه ای پیدا كرده و دامن رده های بالای مدیریتی را هم می گیرد. در این مدت برخی از كاركنان صدای آمریكا، از همكاران خود به دلایل مختلف شكایت كرده اند.
حتی در مورد اخراج جمشید چالنگی از صدای آمریكا گفته شده، بركناری جمشید چالنگی توسط واحد حفاظت صدای آمریكا، به دلیل شكایت ستاره درخشش صورت گرفته است.

رامین عسگرد مدیر صدای آمریكا كه بسیاری او را عامل بروز این اختلافات می دانند، دیپلمات وزارت امور خارجه آمریكاست كه پیش از پذیرفتن مدیریت بخش فارسی صدای آمریكا در مقام مشاور سیاسی رئیس ستاد فرماندهی مركزی آمریكا با ژنرال دیوید پترائوس و سپس ژنرال جیمز ماتیس همكاری داشته است.

وی همچنین در گذشته مسئولیت هایی چون، مدیر دفتر حضور منطقه ای ایران در دوبی، معاون مشاور سیاسی در ریاض؛ مقام دفتر اقتصادی- بازرگانی در كابل؛ مقام دفتر سیاسی- اقتصادی در امارات متحده عربی و كارمند كنسولی در تركیه را بر عهده داشته است.

 

جلوی كیهان را بگیرید اپوزیسیون را تحقیر می كند

عضو متواری حلقه كیان كه به واسطه قلم زدن باب میل سازمان سیا روزگار می گذراند، می گوید كیهان، اعضای جریان های ضدانقلاب را با برچسب زدن تحقیر و كوچك می كند.

کیهان: مجید محمدی با استناد به مطالب ستون اخبار ویژه كیهان مدعی شد: متون كیفرخواست بازداشت شدگان یا از روی بخش اخبار ویژه كیهان نسخه برداری می شوند یا نویسندگان كیهان آنها را می نویسند(؟!)

وی همچنین در سایت رادیو فردا نوشته است: خط دیگر تبلیغاتی، معرفی اپوزیسیون به عنوان نفوذی و خبرچین های نظام و ماموران وزارت اطلاعات است. بسیاری از مخالفان مدحی 2 نام گرفته اند. چهره های شناخته شده در رسانه های فارسی زبان (تلویزیون فارسی بی بی سی و صدای آمریكا) و فعالان احزاب سیاسی اصلاح طلب كه در طی دو سال گذشته به خارج مهاجرت كرده اند بیش از همه مورد این گونه اتهامات قرار گرفته اند (برنامه صدای آمریكا را كیهان می نویسد، كیهان 20 مهر 1390). به عنوان نمونه احمد باطبی متهم می شود «به لو دادن برخی از اعضای اپوزیسیون در تماس با ایران» (كیهان، 27مهر 1390) یا مجتبی واحدی و اردشیر امیرارجمند به عنوان نفوذی جمهوری اسلامی مطرح می شوند. (باور كنید من نفوذی نیستم، كیهان 13تیر 1390)

عضو سابق حلقه كیان البته ترجیح داده به دلایل كاملا روشن توضیح ندهد كه تمام اخبار مورد استناد وی در كیهان، عینا از قول رسانه ها و محافل و فعالان ضدانقلاب نقل شده و این اعضای اپوزیسیون هستند كه از برخی افراد مشخص به عنوان مدحی شماره 2 و 3 و نفوذی و كلاهبردار و شارلاتان و بندباز و عیاش و... نام می برند و كیهان اغلب مجبور است برای حفظ اخلاق و عفت عمومی، بسیاری از این نوشته ها را پاستوریزه یا سانسور كند!

اما درباره لفظ «مزدور» باید یادآور شد كه همین فرد چند ماه پیش با انتشار مقاله ای مبتذل، سعی كرد از جاسوسی و قلم زنی به نفع آمریكا و برخی دولت های غربی قبح زدایی كنند. او تصریح كرده بود فروش اطلاعات و گرفتن پول از دولت های خارجی امری شرافتمندانه است كه جریان های محبوب اپوزیسیون باید به آن تن دهند. بنابراین اگر هم در میان مخالفان كسی باید غیرتی شود و از تعابیر مزدور و خائن بر سر غیرت آید، قطعا آن فرد، مستخدم دون پایه و خودفروخته سازمان سیا نیست. (به قول معروف شما مشغول كار خودت باش و «آ»بت را بخور).
اخبار موثق از داخل رادیو فردا حاكی از آن است كه مدیریت آمریكایی این رادیو-سایت چندین بار به صرافت افتاده تا عذر نامبرده را به اعتبار هزینه هایی كه برای فتنه سبز به ارمغان آورده و باعث رو شدن دست فتنه گران در حوزه ضدیت با اسلام و انقلاب شده، بخواهد. محمدی در اوج فتنه 88 نوشته بود كه اصل مشكل جنبش سبز با اسلام است و نه جمهوری اسلامی یا قانون اساسی و ولایت فقیه.
برخی اصلاح طلبان (منافقین نقابدار) به همین دلیل به محمدی مشكوكند و معتقدند او با تحركات و مواضع خود، علنا همان كاری را می كند كه سیستم امنیتی جمهوری اسلامی درصدد اثبات آن است و آن، دشمنی فتنه گران با اصل دین اسلام است. با این حال كیهان كه بارها از روشنگری!های نامبرده در ستون اخبار ویژه استفاده كرده، تاكید می كند كه وی صرفا از سر ابوجهل بازی، به این افتضاحات دامن می زند و مزدور دوجانبه و از این حرف ها نیست.

 

فوق تخصص در واكس زدن چكمه صدام

شماری از اعضای سازمان تروریستی منافقین با چراغ سبز دولت آمریكا، مقابل كاخ سفید تجمع كرده و خواستار حذف نام این گروهك از فهرست سازمان های تروریستی شدند.

کیهان: رسانه های اروپایی و آمریكایی پیش از این بارها گزارش داده اند كه منافقین برای راه اندازی تجمعاتی از این دست اقدام به خرج كردن پول و دادن وعده سفرهای تفریحی و... می كنند.

«تام ریج» جمهوریخواه كه زمانی وزیر امنیت داخلی آمریكا بود و «راد رندل» یكی از مقامات بلندپایه دموكرات آمریكا كه به انتخاب اوباما كمك كرد با حضور در تجمع گروهك تروریستی منافقین در مقابل كاخ سفید از اوباما خواستند ترتیبی اتخاذ كند كه این گروه به جمع آوری پول در داخل آمریكا بپردازد.

آنها اعتراف كردند كه این گروهك در افشای تاسیسات هسته ای و ترور روحانیون به آمریكا خدمت كرده است و نباید مورد بی مهری آمریكا قرار بگیرد. سخنرانان این اجتماع اعتراض آمیز در ادامه همچنین گفتند: آمریكا باید به حمایت از 3 هزار نفر از اعضای مجاهدین خلق كه در اردوگاه اشرف در عراق زندگی می كنند ادامه دهد زیرا آنها كسانی بودند كه در كنار صدام با ایران جنگیدند. به نوشته آسوشیتدپرس، آمریكا حمایت از گروهك تروریستی منافقین را به خاطر آسیب ندیدن گروههای میانه رو (اصلاح طلب) در ایران متوقف كرده است.

رندل رئیس سابق حزب دموكرات آمریكا در اجتماع روز شنبه گفت: ما می خواهیم باراك اوباما صدای اعتراض ما را بشنود. سازمان منافقین غیر از فهرست بلند جنایت های تروریستی علیه مقامات و شهروندان ایرانی، متهم به جنایات جنگی در كنار صدام و علیه كردها و شیعیان عراق هستند اما با این حال اجازه فعالیت مخفیانه در آمریكا را دارند. سازمان منافقین به خاطر سوابق خیانت خود، حتی در میان بسیاری از گروه های اپوزیسیون نیز اسباب شرم و انزجار هستند. رادیو فردا دراین باره معتقد است كه «حذف نام این سازمان از فهرست گروه های تروریستی آمریكا، حتی از سوی ایرانیان میانه رو نیز، نادرست و به منزله حمایت از تروریسم تلقی می شود». گفتنی است یكی از سایت های وابسته به اپوزیسیون با اشاره به جنایاتی كه منافقین تحت حمایت صدام انجام داده اند نوشته بود «تنها تخصص این سازمان واكس زدن چكمه صدام است».

 

 

بالاگرفتن جنگ قدرت در اردوگاه اصلاح طلبان

اصلاح طلبان برای بازگشت به عرصه قدرت با توجه به همه اشتباهاتی که در طول این سال ها انجام دادند نیازمند یک استراتژی و یک طرح خاص برای بازگشت بودند که در این میان طرح اصولگرایان مبنی بر تشکیل جبهه متحد با محوریت یکی از برجسته ترین نیروهای ریش سفید اصولگرا شاید بهترین و تنها راه برای اصلاح طلبان بود که در این میان نام گزینه های شاخص تر روی میز مذاکرات قرار گرفت...

بولتن نیوز: نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به روزهای اوج خود نزدیک می شود و کشور ما باز هم بوی دموکراسی و رای مردم را به خود می گیرد . این روزها فضای غالب کشور به طرز ملموسی فضای سیاسی شده است و در هر مکانی صحبت ها و تحلیل ها به نوعی به انتخابات مجلس شورای اسلامی ربط دارد . پس از آخرین انتخابات کشور که در سال 88 برگزار و به حاشیه هایی همراه شد حال مردم باز هم آماده نمایش اقتداری می شوند که قطعا دنیا را خیره خواهد کرد و باز هم نگاه های متحیر جهان را به عنوان کشوری آزاد و مستقل و متکی به رای مردم به سمت جمهوری اسلامی ایران جلب خواهد کرد.

در سال های اخیر انتخابات کشور ما به نوعی به دو طیف به نام اصولگرا و اصلاح طلب که البته دارای تعریف مشخصی نیستند تقسیم شده است . این دو طیف سیاسی در مقاطع مختلف توانسته اند بخشی از نظام قدرت را در اختیار بگذارند و مبتنی بر شعار های خود به آن عمل کنند اما در حقیقت طیف اصلاح طلب در سال هایی که قدرت اول عرصه اجرایی و تقنینی کشور را در اختیار داشت فضا را به سمتی برد که مردم به عینه روح حاکم بر افراد وابسته به این جناح که حاکی از آرمان هایی که غیر از آرمان های اصیل انقلاب اسلامی بود را دیدند و اینگونه شد که پس از دولت اصلاحات اقبال مردم چه در دولت و چه در مجلس و چه حتی در شوراهای شهر و روستا به سمت اصولگرایان تغییر کرد.

سال 88 و انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری فرصت مناسبی بود تا اصلاح طلبان با به کارگیری همه توان خود پا را به عرصه سیاسی کشور و انتخابات بگذارند اما در این میان بنا به مصلحتی که خود از قبل تعیین کرده بودند فردی ساده و بی اختیار را انتخاب کردند تا در ادامه در صورت رای نیاوردن وی بتوانند نظریه های خاک خورده انقلاب های مخملین را با استفاده از فرصت پیش آمده در کشور پیاده کنند که با درایت مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم شکست سنگینی در آن مقطع خوردند.

عملکرد ضعیف غالب نیروهای موسوم به اصلاح طلب در سال های اخیر و وادادگی این افراد در برابر نظریه ها و تئوری های منسوخ شده دنیای مادی غرب نظر مردم را به کلی درباره این افراد تغییر داده است و امروز اصلاح طلبان کمترین مقبولیت و محبوبیتی در میان مردم ندارند . آخرین تیر اصلاح طلبان شاید در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بود که با فتنه انگیزی های آنان برای آخرین بار دستشان در مقابل مردم رو شد اما باز هم عرصه انتخابات مجلس سبب شد زمزمه هایی برای برنامه ریزی طیف اصلاح طلب برای رسیدن دوباره به قدرت به گوش برسد.

شاید جدی ترین آغاز فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان را بتوان به شرط گذاری سید محمد خاتمی برای بازگشت اصلاح طلبان به انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست که این شرط گذاری با واکنش صریح مسئولین مواجه شد . پس از این واکنش ها برخی چهره های دیگر سیاسی پا به عرصه اظهار نظر و تحلیل گذاشتند و در این میان جریان رسانه ای اصلاح طلبان نیز به مدد روزنامه هایی مانند اعتماد،شرق و فرهنگ آشتی وظیفه سیاه نمایی اوضاع فعلی و بستر سازی تحلیل اصلاح طلبان برای رهایی از وضع فعلی را بر عهده گرفتند تا به نوعی بتوانند برخی چهره ها را آماده ورود به مجلس کنند.

اما در این میان نکته ای که بیش از پیش مهم به نظر می رسد این است که اصلاح طلبان برای بازگشت به عرصه قدرت با توجه به همه اشتباهاتی که در طول این سال ها انجام دادند نیازمند یک استراتژی و یک طرح خاص برای بازگشت بودند که در این میان طرح اصولگرایان مبنی بر تشکیل جبهه متحد با محوریت یکی از برجسته ترین نیروهای ریش سفید اصولگرا شاید بهترین و تنها راه برای اصلاح طلبان بود که در این میان نام گزینه های شاخص تر روی میز مذاکرات قرار گرفت .سید حسن خمینی، سید محمد خاتمی، اکبر هاشمی رفسنجانی و آیت الله موسوی اردبیلی گزینه هایی بودند که هریک نامشان از سوی برخی از اصلاح طلبان به میان آورده شد که در این میان هم موسوی اردبیلی و هاشمی از مقبولیت بیشتری برخوردار بودند.

در همین زمینه برخی رسانه ها در خبر های مختلفی نوشتند : پس از آنکه آیت الله مهدوی کنی در هدایت و وحدت جریان اصولگرایی تجربه موفقی را پشت سر گذاشت، اخیرا اصلاح طلبان هم به دنبال چهره ای هستند تا آنان را منسجم نماید. در جلسات اخیر اصلاح طلبان برخی گروه ها از آیت الله موسوی اردبیلی به عنوان گزینه مطلوب این جریان نام برده اند.. برخی اشخاص از جمله آقای هاشمی رفسنجانی، خاتمی و حسن خمینی در وحدت اصلاح‌طلبان موثر هستند. همانطور که آیات مهدوی‌کنی، محمد یزدی و مصباح یزدی در وحدت اصولگرایان موثر هستند.

این استراتژی به خوبی نشان می دهد که اصلاح طلبان از بازگشت خود تا چه حد نا امید هستند و در این میان هم دقیقا سراغ طرحی می روند که اصولگرایان در دور قبلی انتخابات مجلس آن را امتحان کرده و از آن جواب گرفته اند . البته در این بین هم خاتمی و هاشمی و سید حسن خمینی جزو مردودین فتنه ای هستند که همفکران همین آقایان در سال 88 رقم زدند . این استراتژی اصلاح طلبان اکنون درگیری های زیادی را در محافل داخلی آنان و به خصوص شورای هماهنگی جبهه اصلاحات رقم زده است به نحوی که هریک از اعضا پیشنهاد خاص خود را دارد.

در این میان به نظر می رسد با توجه به تحرکات انتخاباتی هاشمی شانس وی برای به دست گیری رهبری جبهه اصلاحات از دیگران بیشتر است چرا که خود وی هم تمایل دارد صاحب نفوذانش را به قدرت بازگرداند . به هر حال باید منتظر ماند و دید اصلاح طلبان چگونه به وحدت بین خود خواهند رسید.

* محمد حسین آزادبخت

 

 
وحشت صهیونیست‌ها از روی کار آمدن اسلامگرایان در لیبی

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، صهیونیست‌های اسرائیل از روی کار آمدن اسلامگرایان در لیبی نگرانند و معتقدند لیبی به ایران دیگر تبدیل خواهد شد.

خبرگزاری فارس: وحشت صهیونیست‌ها از روی کار آمدن اسلامگرایان در لیبی

به گزارش فارس، بر اساس نتایج یک نظرسنجی که رادیو ارتش رژیم صهیونیستی آن را انجام داده است، 61 درصد از صهیونیست‌ها پیش‌بینی می‌کنند که لیبی به ایرانی دیگری تبدیل شود که بنا به تعبیر صهیونیست‌ها قدرت آن در اختیار اسلامگرایان افراطی قرار می‌گیرد، این اسرائیلی‌ها اعتقاد دارند که لیبی می‌تواند به قدرت نظامی قوی در منطقه تبدیل شود، این در حالی است که تنها 35 درصد بروز این اتفاق را بعید می‌دانند.

بر اساس این گزارش بیشتر صهیونیست‌ها از افزایش قدرت لیبی در دوره بعد از قذافی نگران هستند و معتقدند که جریان اسلامگرا در دولت آینده این کشور جایگاه مهمی را خواهد داشت. شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد دارند که لیبی این پتانسیل و امکانات را دارد که به قدرت پیشرو در منطقه تبدیل شود.

 

صف‌های طولانی برای مشاهده جنازه قذافی در مصراته

مردم لیبی برای دیدن و عبرت گرفتن از جنازه دیکتاتوری که ذلیلانه در سردخانه بازار تره بار مصراته نگهداری می‌شود، صف‌های طولانی تشکیل داده‌اند.

خبرگزاری فارس: صف‌های طولانی برای مشاهده جنازه قذافی در مصراته

به گزارش فارس به نقل از رویترز، با وجود اینکه صدها هزار نفر از مردم شهرهای مختلف لیبی دیروز برای اعلام رسمی آزادی این کشور تجمع کرده بودند، صدها نفر از مردم مصراته نیز همچنان در صف‌های طولانی منتظر هستند تا در سردخانه بازار میوه و تره بار این شهر جنازه معمر القذافی دیکتاتور لیبی و فرزند و وزیر دفاع وی را ببینند.

جنازه قذافی برای سومین روز متوالی است که در معرض دید عموم قرار گرفته است، این اقدام از سوی برخی گروه‌های غربی و تعدادی از افراد خانواده وی با واکنش‌های شدیدی مواجه شده است. برخی از مردم مصراته حتی فرزندان خود را نیز با خود آورده‌اند تا در فضایی که با بوی تعفن جنازه‌های این سه نفر آکنده شده، فرجام دیکتاتور را به فرزندانشان نشان دهند.

مردی که خود را محمد معرفی می‌کند، به رویترز گفت: ما قذافی را در دوره خودکامگی‌اش دیده بودیم، حال می‌خواهیم او را به صورت ذلیلانه ببینیم، ما فرزندانمان را نیز آورده‌ایم، چرا که این فرصتی برای مشاهده تاریخ است. ما می‌خواهیم جنازه آرام فردی را ببینیم که پیشتر یک شخص خودکامه و زورگو بوده است.

برخی صاحب نظران اعتقاد دارند که بلاتکلیف بودن جنازه قذافی به علت تاخیر در تصمیم‌گیری بود که قرار بود در مورد این جنازه انجام شود، شورای انتقالی لیبی بعد از سه روز تصمیم گرفت که جنازه قذافی را به نزدیکانش تحویل دهد. نزدیکان قذافی خواستار دفن دیکتاتور در سرت هستند. محمد احمد یکی از شهروندان لیبی در مورد قذافی می‌گوید: او مسلمان نبود، او حتی انسان هم نبود، چرا که کاری که او با ما کرد، یک مسلمان انجام نمی‌دهد.

 

جسد قذافی به نزدیکانش تحویل داده می‌شود

شورای انتقالی لیبی اعلام کرد که جنازه دیکتاتور لیبی را به نزدیکان وی تحویل خواهد داد. به گزارش فارس به نقل از الجزیره، شورای انتقالی لیبی سه روز بعد از اعلام کشته شدن معمر القذافی دیکتاتور لیبی در سرت اعلام کرد که جنازه وی را به نزدیکانش تحویل خواهد داد.

خبرگزاری فارس: جسد قذافی به نزدیکانش تحویل داده می‌شود

پیش از این شورای انتقالی لیبی گروهی را مأمور بررسی نحوه تعامل با جنازه معمر القذافی کرده بود، برخی انقلابیون لیبی عقیده داشتند که معمر القذافی باید در مکانی ناشناس دفن شود، اما شورای انتقالی اعلام کرده بود که نحوه تعامل با جنازه قذافی شفاف خواهد بود.

دیروز همچنین وصیتنامه‌ای منسوب به قذافی منتشر شد که  وی در آن خواستار دفن خود در کنار خانواده‌اش در شهر سرت شده است. او همچنین مردم کشور را تشویق کرده که بعد از وی نیز به مقاومت ادامه دهند.

کالبد شکافی قذافی و فرزند و وزیر دفاع وی

این در حالی است که تیم پزشکی قانونی لیبی نیز دیروز کار خود را در تشریح جسد سرهنگ معمر القذافی به پایان رسانده و در نتیجه کار، اعلام کرد که وی بر اثر اصابت گلوله به سر جان خود را از دست داده است. بنا بر این گزارش، پزشکان پزشکی قانونی که مامور تشریح جسد قذافی بودند جزئیات زیادی از این ماموریت خود اعلام نکردند.

در کنار قذافی، جسد معتصم پسر وی و همچنین ابوبکر یونس وزیر دفاع او نیز که در تبادل آتش با مخالفان کشته شدند، تشریح شد. الزنتانی اعلام کرد که پس از اتمام کار، جسد قذافی باز هم به سردخانه گوشت بازار مصراته فرستاده می‌شود تا باز هم برای بازدید مردم به نمایش گذاشته شود مانند کاری که مسئولان شورای انتقالی در دو سه روز گذشته انجام دادند و جنجال زیادی بر پا کرد.

بازگشت مبارزان انقلابی به بنغازی

از سوی دیگر با سخنرانی دیروز مصطفی عبدالجلیل بسیاری از انقلابیون لیبی ساکن در شهر بنغازی به شهر خود بازگشتند، آنها با سقوط شهر سرت و مرگ معمر القذافی مسئولیت خود را در آزادی سازی سرت کامل شده دیده و راهی خانه و کاشانه خود شدند، مردم بنغازی با تجمع گسترده از این مبارزان استقبال کرده و با گل و گلاب از عملکرد آنها تقدیر کردند.

جشن بزرگ آزادی در بنغازی و سایر شهرهای لیبی

دیروز همچنین مراسم رسمی بزرگی با حضور میلیونی مردم بنغازی برای اعلام آزاد سازی کامل لیبی در این شهر برگزار شد."عبدالحفیظ غوقه " نائب رئیس شورای ملی لیبی در برابر ده‌‌ها هزار نفر از مردم در شهر بنغازی آزادی سازی کامل لیبی را اعلام کرد.
مردم شهرهای طرابلس پایتخت لیبی با حضور در میدان این شهر و با سر دادن شعار الله اکبر و در دست داشتن پرچم این کشور روز آزاد سازی این کشور را چشن می گیرند. درمصراته نیز مردم این کشور با تجمع در میدان این شهر به جشن و پایکوبی مشغولند.

این مراسم با تلاوت قرآن و درود به روح شهدای انقلاب لیبی با حضور مقامات عالی رتبه شورای انتقالی و فرماندهان نظامی انقلابی انجام شد. مصطفی عبد الجلیل نیز ضمن سجده شکر به مناسبت آزاد سازی لیبی، در میدان شهدای بنغازی سخنرانی کرد. عبد الجلیل در سخنرانی خود با اشاره به این‌که هر قانونی برخلاف شریعت باطل است، تاکید کرد که اسلام منبع اصلی قانونگذاری در لیبی بعد از قذافی خواهد بود.

الساعدی شوکه شده است

از سوی دیگر نیک کوفمان وکیل الساعدی القذافی فرزند دیگر دیکتاتور لیبی به رویترز گفت که وی از نحوه تعامل "وحشیانه" انقلابیون در زمان مرگ پدرش شوکه شده است.  وی مدعی شد که نحوه تعامل شورای انتقالی با اعدام‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که کسی از اعضای رژیم سابق لیبی در این کشور با عدالت محاکمه نخواهد شد. الساعدی که الان در نیجریه حضور دارد و بعد از سقوط طرابلس به این کشور فرار کرده، البته به اقدامات وحشیانه پدرش در جریان انقلاب مردمی لیبی و پیش از آن علیه مخالفان اشاره‌ای نکرد.

 


نوشته شده در : دوشنبه 2 آبان 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك