تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - نزاعهای درونی فتنه گران بالا گرفت

امروز:

نزاعهای درونی فتنه گران بالا گرفت

نزاعهای درونی فتنه گران بالا گرفت

فتنه گران با چالش جدید مواجه شدند. پس از فاش شدن سناریوی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات و تلاش آنان برای مصادره فرقه سبز،واکنش ها و درگیری های چندی میان فتنه گران و اصلاح طلبان بروز پیدا کرده است.

به گزارش فتنه نیوز،پس از آنکه مصطفی تاج زاده به عنوان لیدر سناریوی اصلاح طلبان برای فعال کردن جریان فتنه و احیای آنها و شیفت کردن آنان به سوی خاتمی انتخاب شده و فعالیت خود را آغاز کرده است،برخی از مجرمان فتنه ۸۸ و از حامیان میرحسین موسوی به شدت به اصلاح طلبان تاخته و آنان را«معامله گر»،«زیرپاکش»،«فرصت طلب» و «قدرت طلب» خوانده وسناریوی آنان را استفاده ابزای از فرقه سبز برای رسیدن به قدرت عنوان کرده اند.

در همین راستا برخی از افراد همچون«غ» و نیز اعضایی از ستاد میر حسین موسوی همچون«ب» با بیان اینکه نظر میرحسین همچنان بر عدم شرکت در انتخابات بوده و نظرات خود را حتی به خاتمی نیز اعلام کرده نسبت به فعالیت های تاج زاده اعلام نگرانی کرده ونسبت به اقدامات وی ابراز تردیدکرده اند.

آقای «ب» با بیان اینکه خاتمی با ملاقات های خود با برخی از سبزها به دنبال نزدیکی به این جریان است،نگاه وی را ابزاری توصیف کرده و گفته است این آقایان در ظاهر با ما هستند ولکین یک بار هم که شده از جنبش سبز سخن به میان نیاورده اند.الان که رهبران ما در حبس هستند خاتمی خوب برای خود جولان می دهد.

آقای «غ» نیز با بیان اینکه آقای خاتمی خود اولین نفری بود که پیروزی میرحسین موسوی را تبریک گفت حالا چگونه است که سودای شرکت در انتخابات را دارد گفت کسانی که تا دیروز مثل آقای تاج زاده صحبت از تقلب می کردند الان چه شده است که به دنبال شرکت درانتخابات هستند؟ گفتنی است این گفتگوها که منجر به ایجاد چالشی جدید میان فتنه گران و اصلاح طلبان شده بحران جدیدی را در این طیف را مخابره می کند.

 

آموزش مراسم تدفین ملکه انگلیس در BBC

گویندگان و گزارشگران بی بی سی برای مراسم تدفین ملکه انگلیس آموزش دیده اند. به گزارش واحد مرکزی خبر از لندن، روزنامه دیلی میل نوشت: به منظور پرهیز از اشتباه های رسانه ای، کارکنان بی بی سی دوره های آموزشی را گذرانده اند.

در زمان اعلام مرگ مادر ملکه در سال 2002 میلادی، گوینده بی بی سی با لباس نامناسب برای مراسم سوگواری، بر روی گیرنده های تلویزیونی ظاهر شد و این بار بی بی سی، برای مرگ ملکه آماده شده است.

به نوشته دیلی میل، کارکنان دانشکده خبرنگاری در لندن، نمونه های آزمایشی اعلام مرگ ملکه را در بی بی سی، ملاحظه و ارزیابی کرده اند و یکی از مسوولان بی بی سی به خبرنگاران گفته همانند دیگر سازمان های انگلیسی، بی بی سی نیز برای اعلام مرگ ملکه این کشور آماده شده است.

پخش سرود ملی، نمایش تصویر خاندان سلطنتی، قطع برنامه های کمدی در روز دفن ملکه و جدول پخش ویژه برای دوازدهمین روز پس از مرگ ملکه - که روز دفن وی نیز خواهد بود - از آمادگی های بی بی سی برای مراسم مرگ ملکه اعلام شده است.

 

نبوی:مردم شبهات هاشمی درباره انتخابات را نمی‌پذیرند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تردیدافکنی‌های اخیر حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی مبنی بر لزوم تزئینی نبودن رأی مردم، گفت: آنها یکبار در سال 88 از حربه تقلب استفاده کردند و نتیجه نگرفتند، بنابراین شبهات اینچنینی جایی در جامعه ندارد.

سید مرتضی نبوی مدیرمسئول روزنامه رسالت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به تلاش برخی گروه‌ها برای تبدیل انتخابات به چالشی امنیتی برای نظام، اظهار داشت: تجربه انقلاب‌های رنگی مربوط به دوره انتخابات است و در کشورهایی که دشمن درصدد برپایی فتنه بوده در نتایج انتخابات آن تردید ایجاد می‌کنند و انتخابات 88 نیز اینگونه بود.

وی ادامه داد: سال 88 فتنه بسیار سنگینی بود که از این طریق تجربه بزرگی اندوختیم از این رو دیگر برای بیگانگان و ایادی آنها ساده نیست که بخواهند برای انتخابات آینده با آن حجم دست به سوءاستفاده بزنند اما در عین حال ما باید هوشیاری خود را حفظ کنیم.

نبوی با بیان اینکه اگر در سال 88 آمادگی لازم را در زمینه فضاهای مجازی نداشتیم، امروز نیروهای امنیتی و اطلاعاتی نسبت به این مسئله بصیرت بیشتری پیدا کرده‌اند تصریح کرد: آمریکا از اینکه از انتخابات ایران سوءاستفاده کند استقبال می‌کند و ممکن است به سراغ پروژه بی‌ثبات‌سازی در کشور برود.

وی در ادامه به حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات اشاره کرد و افزود: نظام از ورود اصلاح‌طلبان که درون ساختار و چارچوب قانون اساسی حضور دارند، استقبال می‌کند اما کسانی که سابقه ساختارشکنی داشته و ثابت کرده‌اند به قانون پایبند نیستند، تکلیفشان مشخص است.

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین بیان داشت: برخی افراد در خارج و داخل کشور از تحریم انتخابات و شرط‌گذاری برای نظام صحبت می‌کنند حتی برخی از آنها به لایحه هدفمندی یارانه‌ها و نارضایتی احتمالی پس از آن دلخوش کرده بودند تا از این طریق دست به شورش و ناامنی بزنند.

وی با تأکید بر اینکه شرایط برای فتنه‌انگیزی هیچ گروهی در جامعه مهیا نیست خاطرنشان کرد: با توجه به تجربیات متعدد مردم و نداشتن پایگاه اجتماعی ساختارشکنان در بین آنان، نداهای آشوب‌آفرینی و اقدامات ضدامنیتی با پاسخ‌های مردم همراه نخواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: جریان اصلاحات آنقدر چهره شناخته‌شده و افراد فعال در چارچوب نظام دارد که بخواهد در تهران و شهرستان‌های دیگر لیست بدهد و مشکلی دیگر نداشته باشد.

وی در خصوص تردیدافکنی‌های هاشمی مبنی بر اینکه رأی مردم نباید تزئینی باشد خاطرنشان کرد: مردم ایران بیش از 30 بار تجربه کرده‌اند که رأیشان در انتخابات تأثیرگذار است اما برخی افراد هر سال شایعاتی ساخته‌اند؛ مثلاً در سال 76 گفتند: "می‌نویسم خاتمی، می‌خوانند ناطق" اما دیدند نتیجه انتخابات با خواست مردم پیش رفت، لذا دخل و تصرف در رأی مردم امکان‌پذیر نیست.

نبوی تأکید کرد: سیستم رأی‌گیری و نحوه اجرای انتخابات که مردم در آن نقش مستقیم دارند، امکان تغییر در نتیجه انتخابات را نمی‌دهد لذا آنها در سال 88 حربه تقلب را مطرح کرده و دیدند با راه‌اندازی فتنه به جایی نمی‌رسند بنابراین شبهات اینچنینی جایی در جامعه ندارند.

وی در خاتمه یادآور شد: آقای هاشمی متأسفانه بعد از انتخابات مواضع صریحی اتخاذ نکرد و مورد سوءاستفاده ساختارشکنان قرار گرفت اما به هرحال آنچه نتیجه انتخابات را تعیین می‌کند رأی مردم است و نمی‌توان در آن شبهه ایجاد کرد چرا که مردم این شبهات را بسیار شنیده‌اند.

 

دستگیری بمب گذار سعودی در عراق

نیروهای پلیس عراق "عبدالله‌ کاظم" تروریست 38 ساله‌ سعودی ، متخصص کاشت بمب های کنار جاده‌ای و بمب گذاری کردن خودرو را در شرق استان موصل دستگیر کردند. ژنرال "یونس محمد سلیمان" سخنگوی اداره‌ پلیس شهر موصل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در عراق از دستگیری یک تبعه سعودی و 2 سودانی وابسته‌ به‌ گروههای تروریستی در استان موصل خبر داد.

وی اظهار داشت: نیروهای پلیس موصل طی یک عملیات جستجوی خانه‌ به‌ خانه‌ در شرق موصل ،سه‌ تبعه‌ خارجی عضو گروههای تروریستی را دستگیر کردند که‌ یکی از آنها تبعه‌ کشور عربستان سعودی و دو نفر دیگر حامل شناسنامه‌ سودان بودند.

محمد سلیمان تصریح کرد: این افراد به‌ صورت غیر قانونی از طریق مرزهای سوریه‌ وارد خاک عراق شده‌ و به‌ سازماندهی گروههای وابسته‌ به‌ سازمان القاعده‌ مشغول بوده‌اند. به‌ گفته‌ سخنگوی اداره‌ پلیس شهر موصل ، "عبدالله‌ کاظم" تروریست 38 ساله‌ سعودی، متخصص کاشت بمب های کنار جاده‌ای و بمب گذاری خودرو بوده‌ و مواد منفجره‌ اکثر خودروهای بمب گذاری شده‌، در گذشته‌ توسط این فرد جاسازی شده‌‌اند.

 

كارشناس اخراجی "صدای آمریكا" به حرف آمد

"محسن سازگارا" كه اخیرا از صدای آمریكا اخراج شد، تلاش كرد این افتضاح را رفع و رجوع كند و از طرف دیگر با دم تكانی برای اربابان آمریكایی اش، زمینه بازگشت را فراهم آورد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اختلافات گسترده مسئولان تلویزیون "صدای آمریکا" در اثر رسوایی های مالی و جنسی و باندبازی، اخراج بسیاری از مجریان و کارشناسان این شبکه را در پی داشته است. یکی از افرادی که در همین راستا از رسانه وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا اخراج شده "محسن سازگارا" است.

سازگارا ضمن توجیه قضیه اخراج خود از صدای آمریکا، نوشت: صبح روز جمعه همچون سایر جمعه ها با مجری برنامه و تهیه کننده برنامه تماس گرفتم تا ببینم موضوعات برنامه چیست؟ اما به من گفتند از سوی رئیس بخش فارسی صدای آمریکا گفته شده است که من در برنامه تفسیر خبر دیروز حضور نداشته باشم.

سازگارا در وب خود برای به دست آوردن دل مدیران شبکه و فراهم نمودن زمینه بازگشت، مدعی شده است: هر زمان که اطلاعات بیشتری به دست بیاورم و بدانم که جریان از چه قرار است، وظیفه خود می دانم که به شما اطلاع دهم. چون این برنامه 45 درصد بیننده داشت(!).

البته کارشناس اخراجی صدای امریکا برای آماری که داد، هیچ منبع و مأخذی ارائه نکرد. بدون شک اگر مقامات ارشد دولت امریکا به منابع آماری سازگارا دسترسی داشتند، برای ارسال پیام و بیان مواضعشان، شبکه هایی مانند "بی.بی.سی" را به "صدای امریکا" ترجیح نمی دادند!

 

جنبش سبز نتوانست نفوذ خود را از شمال تهران گسترده تر کند

کارشناس شبکه اندیشه: «جنبش سبز هیچگاه نتوانست دامنه نفوذ خود را از شمال تهران گسترده تر کند و نتوانست توده های مردم در شهرهای دیگر را با خود همراه کند.»

محمد امینی" کارشناس شبکه "اندیشه" با اشاره به مردمی بودن انقلاب ایران و سپری شدن تحولات منطقه به نفع ایران گفت: در سال 1357 یک انقلاب بزرگ اجتماعی در ایران به وجود آمد.

یکی از فراگیرترین انقلاب های توده ای سده بیستم در ایران اتفاق افتاده است. یک خانواده بزرگ فکری در ایران به وجود آمد و از نظر تعداد شرکت کنندگان از انقلاب اکتبر گسترده تر بوده است.

این جامعه از دل انقلاب بوجود آمده است در نتیجه حکومتی که بر سر کاراست دارای پایگاه اجتماعی است. برای از بین بردن جمهوری اسلامی نیاز به یک خانواده فکری است. در ایران یک خانواده فکری نداریم که از ما دفاع کنند.

کارشناس شبکه اندیشه ادامه داد: جنبش سبز هیچگاه نتوانست دامنه نفوذ خود را از شمال تهران گسترده تر کند و نتوانست توده های مردم در شهرهای دیگر را با خود همراه کند. ما باید آجر به آجر با حکومت ایران مقابله کنیم نه دیوار به دیوار، پروژه انداختن فایده ندارد و مسلح کردن گروهی نتیجه نمی دهد و غرب هم به دنبال منافع خودش است. هر کسی هم منتظر غرب باشد بحرانی همانند بحران لیبی در انتظار اوست.

 


رادیوفردا و محبوبیت همجنس گرایی!

به گزارش رادیودیروز ، رادیو فردا در گزارشی که به بهانه ی جشنواره ی فیلم رم تهیه کرده است،گفته: "فیلم داستان 2 دختر همجنس باز ایرانی محبوب تماشاگران آمریکایی است !
 
به گزارش رادیودیروز، رادیوفردا به بهانه ی ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رم، که از ۲۷ اکتبر امسال آغاز به کار کرده و تا چهارم نوامبر به کار خود ادامه می‌دهد،گزارشی تهیه کرده است در کنار فیلم های مختلفی که به بررسی آنها پرداخته است ، بصورت اختصاصی به یک فیلم ایرانی اشاره میکند و در این باره چنین گفته است:

"کشاورزها ظاهراً بخت خوبی در جشنواره رم دارند! سال گذشته حسین کشاورز با فیلم «عرق سگی» تنها نماینده سینمای ایران در جشنواره رم بود و امسال، خواهرش مریم با فیلم «شرایط» در این جشنواره حضور دارد. این برادر و خواهر ساکن آمریکا با مورد توجه قرار دادن حیطه‌های ممنوع سینمای ایران و پرداختن به مشکلات اجتماعی ناشی از محدودیت‌های جامعه، فیلم‌های کوچکی ساخته‌اند که مورد توجه جشنواره رم و برخی جشنواره‌های دیگر قرار گرفته است.

"شرایط" که در جشنواره ساندنس در آمریکا به عنوان فیلم محبوب تماشاگران برگزیده شد، داستان دو دختر نوجوان در تهران امروز را بازگو می‌کند که گرایش‌های همجنس‌خواهانه دارند و این مشکلات عمده‌ای را در جامعه و خانواده برای آنها رقم می‌زند."

لازم به ذکر است که رویکرد فرهنگی رادیوفردا در قبال جامعه ی ایرانی بسیار منحط و ضد اسلامی است و این چندمین بار است که این رسانه بطور ویژه نسبت به ابتذال در سینما و هنر چنین اقداماتی انجام میدهد.چندی پیش هم پس از برخورد با فیلم غیراخلاقی و مبتذل "تهران من حراج" رادیوفردا به تهیه گزارش مفصلی به منظور سیاسی جلوه دادن آن برخورد و البته طبیعی دانستن موضوع "ابتذال در سینما " اقدام کرده بود.

 

كواكبیان شروط خاتمی را رد كرد

عضو فراكسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی،تلویحا شروط خاتمی را رد كرد و از حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی خبر داد. مصطفی كواكبیان نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی در بازدید ازغرفه باشگاه خبرنگاران در هجدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها با بیان اینكه هیچ كدام از اصلاح طلبان فضای انتخاباتی را تحریم نساخته اند اظهار داشت: شركت در انتخابات باید با شرایط مطلوب همراه شود و تنها شرط اساسی ما اجرای قانونمند برگزاری انتخابات توسط دستگاه های اجرایی و نظارتی است.

وی همچنین در واكنش به اظهارات كلینتون گفت: كلینتون در فضایی بسیار مجازی صحبت می كند و از فضای حقیقی دور است لذا بهتر است به مشكلات داخلی خود بپردازد و به نقش حقوق بشر در آمریكا توجّه نماید.

كواكبیان با تأكید بر این كه دلسوزی های كلینتون برای ما یك پرستیژ شخصی است تا نگاه طرفدارانه افزود: ما اصلاح طلبان نیز بر سر منافع ملی كشورمان با هیچ كسی شوخی نداشته و هیچ فردی حق دخالت در امور داخلی كشورمان ندارد. كواكبیان با بیان اینكه ممكن است به صورت فردی در انتخابات شركت كنم خاطرنشان كرد: مجموعه اصلاح طلبان منتقد به نظام از فضای انتخابات بهترین استفاده را خواهند كرد.

 


نوشته شده در : سه شنبه 10 آبان 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك