تبلیغات
فتنه های آخرالزمان - یکی ازما را بکشید ده‌ها نفر از شما را میکشیم

امروز:

یکی ازما را بکشید ده‌ها نفر از شما را میکشیم

یکی ازما را بکشید ده‌ها نفر از شما را میکشیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خطاب به فرماندهان ارتش آمریکا گفت: نباید فراموش کنید که فرماند‌هان آمریکایی در افغانستان، عراق و کشورهای منطقه حضور و تردد فراوان دارند. اگر یکی از ما را بکشید ده ها نفر از شما را خواهیم کشت.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، درخصوص فضاسازی مقامات غربی علیه جمهوری اسلامی ایران و طرح ترور فرماندهان سپاه پاسداران از سوی مقامات امریکایی، با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی در طی نیم قرن گذشته هیچگاه تا به این حد ضعیف و آسیب پذیر نبوده‌اند، تصریح کرد: عربده کشی برخی مسئولان آمریکایی و اسراییلی در واقع جنگ روانی بی‌خاصیت و از جنس دلداری دادن به یکدیگر است.

حاجی‌زاده با اشاره به مقطع زمانی بعد از 11 سپتامبر و دوره ریاست‌جمهوری قبلی ایالات متحده، افزود: در این دوره که تراکم قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی در حد فوران بود و رئیس جمهور قلدر و یاغی بر قدرت حاکمیت داشت و کلیه کشورهای منطقه حامی غرب نیز در اوج اقتدار بودند، آن‌ها جرات حمله به ایران را پیدا نکردند و امروز که آثار سه جنگ بزرگ آمریکا در منطقه و جنگ های 33 روزه و 22 روزه رژیم صهیونیستی از یک طرف و تحمیل هزینه های گزاف دیگر آن‌ها، فروپاشی از درون و پدیدار شدن آثار پوسیدگی و شکستن استخوان‌ها‌ی این یکه تاز دیروز را می‌شود به وضوح دید، سیاستمداران غربی تنها آرزوهای دست نیافتنی خود را به زبان می‌آورند اما پیروزی بر ایران سرابی بیش نیست.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در اوج قدرت و اقتدار قرار دارند، با رصد و مراقبت دقیق تحرکات دشمنان، از آمادگی کامل برای مقابله و برخورد قاطع با آنان در هر نقطه‌ای برخوردار هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به تهدیدات اخیر مقامات آمریکایی علیه فرماندهان سپاه، تاکید کرد: یک مشت از سران تهی مغز آمریکایی که به نظر می‌رسد از بیماری آلزایمر رنج می‌برند، درحالی فرماندهان سپاه را تهدید به ترور می‌کنند که فراموش کرده‌اند 300هزار نفر از مردم مظلوم ایران و بیش از 135هزار نفر از پاسداران، بسیجیان و تعداد بی‌شماری از فرماند‌هان سپاه اسلام توسط آن‌ها در گذشته به شهادت رسیده‌اند.

حاجی‌زاده گفت: آنها ماهی را از آب می‌ترسانند و نمی‌فهمند که فرماندهان و پاسداران ما پس از پایان جنگ نیز همواره با غسل شهادت زندگی کرده و همیشه آماده به آغوش کشیدن مرگ سعادتمند در عرصه‌های انجام تکلیف الهی هستند. آنها سپاه را از چه می‌ترسانند؟

وی در پایان خطاب به فرماندهان ارتش آمریکا و مقامات این کشور متذکر شد: شما هم نباید فراموش کنید که فرماند‌هان آمریکایی در افغانستان، عراق و کشورهای منطقه حضور و تردد فراوان دارند. اگر یکی از ما را بکشید ده ها نفر از شما را خواهیم کشت و امروز یقین داریم هر حرکت جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی فروپاشی قطعی آن‌ها را نزدیکتر خواهد کرد.

 

پیام تسلیت رهبرانقلاب در پی درگذشت یک عالم کتاب‌شناس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین نورانی را تسلیت گفتند. متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

درگذشت روحانی فاضل و ذوفنون، و آشنای باصفای دیرین مرحوم حجة‌الاسلام والمسلمین آقای شیخ عبدالله نورانی را به بازماندگان مکرّم و دوستان و شاگردانِ این عالم ستوده و پارسا تسلیت میگویم و از خداوند کریم و رحیم، مغفرت و رحمت و علوّ درجه را برای ایشان مسألت میکنم.

سیدعلی خامنه‌ای
90/8/15

گفتنی است مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله نورانی از علمای کتاب‌شناس و مصحح متون فلسفی و کلامی شیعه بود که هفتم آبان‌ماه جاری در سن 82 سالگی به رحمت ایزدی پیوست.

 
 
نقد برنامه‌های شبکه «من و تو» در فرهنگسرای انقلاب
به گزارش سرویس نقد رسانه 598 به نقل از فارس،‌ نشست بعدی برنامه «پنجره‌ای رو به امواج» به بررسی شبکه‌های فارسی زبان ماهواره پانزدهم آبان با حضور محمدرضا شاه حسینی، پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی برگزار می‌شود.

در این برنامه «تاثیرات تربیتی شبکه من و تو» مورد بحث و بررسی خانواده‌ها قرار گرفته و اثرات خزنده برنامه های این شبکه بر فرهنگ وخانواده مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

بررسی شبکه‌های فارسی زبان و تاثیر آنها بر روی سبک زندگی افراد، بررسی شبکه‌های فارسی وان ، زمزمه و برخی سریال‌های این شبکه‌ها از جمله مسائل پیش روی نخستین نشست «پنجره‌ای رو به امواج» بود.

این کارگاه ها فرصتی است تا برنامه‌های ماهواره از لحاظ محتوایی و تاثیر آن بر سبک زندگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد. جلسه پایانی این کارگاه  28 آبان به بررسی شبکه های فارسی وان و زمزمه اختصاص دارد. فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است.
 
 
 

شجریان؛سر سفره مردم اما رفیق ضد انقلاب

به گزارش  فارس، در حال گشت و گذار و در مقابل دشمن از مردم و کشور شکایت کردن و بر سر سفره امنیت و آرامش کشور نشستن اما برای خوشامد سران کاخ‌های سفید، ورسای و باکینگ‌هام سخن‌سرایی کردن نه رسم ادب است نه پاسخ بزرگواری مردم و نظام. این گزارش، روایتی از مخالف‌خوان‌های آزاد است.

http://maadweb.com/wp-content/uploads/2011/10/76250331044416173923-480x360.jpg

خبرها خوب نیست، خبرها بد است، نشاط نیست، هیچی نیست… ” ، ” مشکلات آن‌جا (در ایران!) عیان است و نیازی به تایید ما نیست” ، “نظام جمهوری اسلامی ایران آفت زده است” ، “به طور کلی این نظام و این حکومت ذاتا می‌خواهد همه چیز در اختیارش باشد، این نظام می‌خواهد همه چیز را به طور صد درصد زیر سلطه خود داشته باشد و اگر یک بخشی از حکومت نخواهد که با آنها باشد همه آن بخش زیر سؤال می‌رود و می‌گویند که این مورد دارند و جلویش را می‌گیرند و اگر یک نفر پایش را از گلیم خود درازتر کند، مشکلات زیادی سر راهش قرار می‌دهند.”

عبارت‌های نقل شده در بند بالا مربوط به چهره‌هایی همچون منیژه حکمت، حسین مرعشی، بهاره رهنما و محمدرضا شجریان است که جملگی پس از انتخابات سال ۸۸ بیان و یا نوشته شده‌اند.

*آزاد و مشغول گشت و گذار
چهره‌هایی که تماماً هم‌‌اکنون آزاد و مشغول گشت و گذارهای روزمره خود در کشورهای مختلف دنیا هستند.
جالب آنکه تمامی صحبت‌های نقل شده نیز در هنگام گشت و گذار چهره‌های مذکور (به غیر از حسین مرعشی) در خارج از کشور بیان شده و این چهره‌ها پس از حضور در داخل کشور نیز همچنان به زندگی معمولی خود مبادرت کرده و خبری هم از مشکلات زیادی که محمدرضا شجریان (خواننده) مدعی شده قرار است سر راهشان قرار داده شود!، نیست.
البته ماجرای رفیق دزد و شریک قافله‌ بودن برخی از چهره‌ها روایت تازه‌ای نیست.
تعداد بسیاری از همین هنرمندان و چهره‌های سینمایی طراز اول کشور در ایام تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری در سال ۸۸ در کلیپی انتخاباتی به نام “ستارگان سبز” حضور یافتند و برخی از همین تعداد با بیان انتقاداتی تند نسبت به وضعیت روز کشور از یک کاندیدای خاص حمایت کردند.
کاندیدایی که بعدها مشخص شد فتنه‌گری بیش نبوده است و نسخه تمام کارهای تبلیغاتی‌اش را بیگانگان و اندیشکده‌های استکبار جهانی پیچیده بودند.

http://www.tafrihestan.ir/wp-content/uploads/297307_10150327596264147_682684146_8156703_997300675_n1.jpg

*معذرت خواهی نکردند
در واقع مدعیان وجود شرایط بد! در ایران اسلامی که تصویر خود را در مجامع انتخاباتی و به نفع یک کاندیدای خاص نشان دادند و صفت‌هایی مثل “فرهیخته”، “هنرمند”، “هنرشناس” و “سرمایه فرهنگی” را یدک می‌کشیدند، به راحتی هرچه تمام‌تر در یک توطئه سیاسی دور خوردند.
اما نکته قابل توجهی که در این میانه وجود دارد آن است که عده‌ای از این افراد، پس از انتخابات نیز دست از خوش‌رقصی در مقابل بیگانگان و فتنه‌گران برنداشته و به جای عذرخواهی از افکار عمومی و بازگشت به راه صلاح، بر همان سبیل سابق مشغول ره پیمودن هستند.
ره‌پیمودنی که اگرچه قبل از انتخابات، امکان آن بود که تا حدی صحبت‌های آنان را حمل بر انتقاد تلقی کرد یا از سر جوّزدگی بر اثر هیجان رقابت‌های انتخاباتی دانست اما پس از وقوع فتنه عمیق سال ۸۸ و به خیابان ریختن اراذل و اوباش با تشویق همینان و کاندیدایشان و هنگامیکه دست همه فتنه‌گران رو شده است دیگر امکان این قبیل تلقی‌ها نیست.

*شکایت در تفریح
در واقع، افکار عمومی دیگر به صحبت‌های نامنصفانه کسی مثل محمدرضا شجریان که مشغول استفاده از تفریحات اکمل در اقصی نقاط جهان هستند؛ و در حین همین تفریحات نیز لب به شکایت از جمهوری اسلامی می‌گشایند، وقعی نمی‌گذارند و دیگر برایشان مهم نیست که اینان چه می‌گویند.
به زعم امثال محمدرضا شجریان، آنها که به نظام جمهوری اسلامی ایران انتقاداتی دارند با مشکلات زیادی که بر سر راه آنان توسط نظام نهاده شده دست به گریبانند.
و البته شجریان گویا برنامه‌های خود و تمام همین رفقای منتقدش را از یاد برده است که چگونه پس از فتنه و بدون هیچ ممانعتی در هر کجا و حتی در خارج از کشور اجرا شدند.
گویا اقدامات این افراد که همچنان در کنار مردم و نظام اسلامی ایران نان و نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند تمامی هم ندارد.

http://www.ferz.ir/img/0d10ed4a-adb3-4b61-951c-310b569c1d2b-700x525.jpg

*مخالف فرزند مخالف
پگاه آهنگرانی فرزند منیژه حکمت است که برخی از صحبت‌هایش را در گفت‌وگو با شبکه دویچه‌وله آلمان در بالا خواندید. آهنگرانی که از اعضای فعال و البته هنرمند! ستاد انتخاباتی یکی از فتنه‌گران سال ۸۸ بود، چندی قبل دعوت یک رسانه معاند با جمهوری اسلامی ایران یعنی دویچه‌وله آلمان را می‌پذیرد و قصد می‌کند تا برای همکاری با این شبکه خبری معاند، به آلمان برود اما با دخالت نیروهای امنیتی کشور از خوش‌رقصی برای رسانه‌های معاند بازمی‌ماند.
این محمدرضا شجریان است که در تمام طول مدت پس از فتنه و با وجود آنکه پس از انتخابات ۸۸ در ترانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران با یک زن همخوانی کرد، همچنان آزاد است و همین چند وقت قبل نیز تصاویر و مصاحبه‌هایش در شبکه صدای آمریکا و مخالف‌خوانی‌هایش علیه نظام و مردم به عالم طنین انداز شد.
خیابان‌های پایتخت و تمام شهرهای جمهوری اسلامی ایران آرام است و هیچکس نمی‌تواند در آنها گاردهای امنیتی یا نیروهای ویژه پلیس را ببیند.
افکار عمومی همچنان صحبت‌های شجریان و سایر خواننده‌ها و بازیگران مدعی را در رسانه‌ها می‌بینند اما هیچگاه مصادیق این صحبت‌ها را نمی‌یابند.
چرا این صحبت‌ها مخالف‌گونه عموماً در گفت‌وگو با رسانه‌های خارجی و معاد کشور و مردم ما بیان می‌شوند؟

*نمک خوردند و نمکدان شکستند
و اساساً یک سوال واضحتر آنکه چرا عمده این مصاحبه‌ها در خارج از کشور بیان می‌شوند؟
نمک خوردن و نمکدان شکستن رسم خوبی نیست.
اینکه بر سر سفره آرامش و امنیت و تمدن ایران اسلامی و مردم خوبش بنشینیم اما در جای دیگری و با یک لیوان قهوه لبخند بزنیم و صحبت‌هایی را مطرح کنیم که جز دشمن کسی از شنیدن آنها خوشحال نمی‌شود در نظر هیچکس کار مطلوبی تلقی نمی‌شود.
و اینکه چرا افرادی که از آنها نام بردیم به یک رسم ساده اسلامی و ایرانی که همان قدر نان و نمک را دانستن است، تن در نمی‌دهند و با دهن‌کجی به مردم دروغ‌گویی را پیشه خود ساخته‌اند سوالیست که باید در پاسخ آن اندیشید.

 

تفاوت قاسملو با رهبر منافقین


کیهان:
رئیس وقت گروه اطلاعاتی سفارت آمریكا در بغداد، گزارش جالبی از عملكرد عبدالرحمن قاسملو (رئیس گروهك حزب دموكرات كردستان) در ارتباط با آمریكایی ها، رژیم صدام و گروهك های ضدانقلاب تهیه كرده بود.
براساس یكی از اسناد محرمانه سفارت آمریكا در بغداد كه در تاریخ 16فوریه 1988 (27 بهمن 1366) تهیه شده، قاسملو با رئیس گروه اطلاعاتی سفارت ملاقات كرده و اطلاعاتی را در اختیار وی گذاشته است. این سند چند ماه پیش توسط ویكی لیكس منتشر شده و اكنون از سوی سایت اینترنتی وابسته به بنی صدر مجدداً منتشر شده است. گزارش رئیس گروه جاسوسی «سیا» حاكی است: قاسملو 10 فوریه از كوهها پایین آمد و در بغداد با صدام ملاقات كرد اما برخلاف رجوی، از اینكه با صدام عكس داشته باشد، پرهیز می كند... رئیس گروه [اطلاعاتی آمریكا در بغداد ] نزد سفیر سوئد وساطت كرد تا قاسملو با وی ملاقات كند. قاسملو عمیقا آزرده خاطر است از اینكه رئیس جمهور آمریكا [ریگان] با مشتی از بنیادگرایان عقب افتاده افغانی [طالبان بعدی] ملاقات كرده و اصرار به بزرگ كردن گروه های مخالف در نیكاراگوئه كه هیچ شانسی ندارد، دارد اما هیچ توجهی به گروههایی چون حزب دموكرات كه برای ارزش های جهانی حقوق بشری می جنگند، نمی كند.
مامور ارشد سازمان سیا مستقر در بغداد گزارش خود را این گونه ادامه می دهد: قاسملو [«] ادعا می كرد[»] بین 10 تا 12هزار نیروی مسلح تحت فرماندهی دارد و خواستار پول یا اسلحه نیست بلكه در پی حمایت سیاسی و معنوی است. وی از افشای منابع مالی خود ابا داشت و مدعی بود كه هر خانواده كرد به آنها كمك های داوطلبانه می كند اما در طول مذاكره معلوم شد كه حزب دموكرات كردستان بخشی از مخارج خود را از راه قاچاق به دست می آورند.
در گزارش سفارت آمریكا مربوط به بهمن ماه 1366 [ماههای پایانی جنگ تحمیلی] آمده است: قاسملو اظهار داشت كه اگر[ امام ]خمینی از دنیا برود در ایران به ویژه تهران آشوب خواهد شد... او پذیرفت كه اخیرا به علت بمباران شدید مواضعش از سوی ایران مجبور به انتقال ستاد خود شده است... قاسملو مایل نبود درباره ملاقاتش با صدام صحبت كند. او گفت كه برخلاف رجوی رئیس سازمان مجاهدین خلق [منافقین]، مطلقا میل نداشت با صدام در عكسی دیده شود و یا در مورد سفرش به بغداد اطلاع رسانی شود. به نظر او اینكه معلوم شود با صدام ملاقات كرده، انعكاس خوبی در ایران ندارد. رئیس گروه [اطلاعاتی سازمان سیا در عراق] به او فشار آورد كه چه كسی در عراق مسئول مسائل مربوط به كردهاست و قاسملو گفت صدام مسئول است. این به كنار، به گفته وی، در موضوعات روزانه 3 فرد مهم در عراق هستند، صدام و عدنان خیرالله وزیر دفاع و علی حسن المجید.
سفارت آمریكا در گزارش خود به وزارت خارجه می افزاید: قاسملو ملایمتش را از دست نداد كه بخواهد از عراق انتقاد كند اما در عین حال نتوانست جلوی خود را از نكته پرانی هم بگیرد و گفت كه نسبت به رژیم عراق حالت تحقیر دارد. او می گوید از آمدن به عراق مگر اینكه مطلقا لازم باشد اجتناب می كرده است. قاسملو مجبور به پذیرش این نكته شد كه جامعه ایران جامعه ای پویاتر است. می گفت «بله در ارومیه، مردم هر زمان كه دلشان بخواهد می توانند به آمریكا زنگ بزنند و مسافرت نیز آزاد است».
رئیس گروه اطلاعاتی سازمان سیا در این گزارش درباره ملاقات قاسملو با اپوزیسیون می نویسد: قاسملو پذیرفت كه حزب دموكرات محتاج اتحاد با دیگر گروه های اپوزیسیون ایرانی است زیرا بدیهی است كه به تنهایی نمی تواند رژیم را واژگون كند. او پذیرفت كه رژیم اسلامی ایران، پایگاه حمایتی وسیعی در میان مردم دارد و سرنگونی آن آسان نیست. رئیس گروه [اطلاعاتی سفارت] در مورد امكان یك اتحاد با رجوی- كه در حال حاضر گزارش شده بود در حال انجام عملیات نظامی در شمال بود- پرسید. قاسملو، رجوی را «بی اعتبار و آماتوری كه حداكثر 1200 نفر نیرو دارد اما دارای دستگاه تبلیغاتی خوبی است» توصیف كرد. به گفته قاسملو، سازمان مجاهدین هیچ توانایی واقعی برای عملیات در ایران ندارد. او می گوید در واقع از میان تمامی گروه های اپوزیسیون، فقط حزب من است كه توانایی قابل توجهی دارد.
این گزارش اطلاعاتی در معرفی قاسملو، می نویسد: وی متولد 1930 و تحصیل كرده كالج آمریكایی در تهران است و بعدها در پاریس به دانشگاه رفت. او برنده یك بورس تحصیلی از دانشگاه پراگ شد.
یادآور می شود قاسملو 5 ماه پس از این حضور رمزآلود در بغداد، به تاریخ 13ژوئیه 1989 در وین اتریش و در جریان یك تسویه حساب مربوط به گروهك های اپوزیسیون مقیم خارج به قدرت رسید. با توجه به اظهارات قاسملو در دیدار مامور اطلاعاتی آمریكا، می توان سازمان منافقین را در این تسویه حساب دخیل دانست هرچند كه بنابر اظهارات پرادعای وی در نفی سایر گروهك ها می توان احتمال داد اغلب گروهك ها مایل به حذف وی بوده اند.
 
 
 
 

اندرحکایات مشاور کروبی و جرس

کیهان: اعلام خبر بركناری مجتبی واحدی از عنوان مشاوری كروبی وتایید و تكذیب های پیرامون آن، فاز تازه ای از زد و خورد لفظی میان محافل ضدانقلاب را كلید زد.

اخیراً «جرس» در خبری از قول همسر كروبی اعلام كرده بود نامبرده از اول آبان سخنگویی در خارج كشور ندارد و كسانی كه با موضع كروبی برای استقلال از خارج توافق ندارند، مجاز به استفاده از عنوان سخنگو یا مشاور كروبی نیستند.به دنبال انتشار این خبر، سایت «سحام نیوز» كه توسط خود مجتبی واحدی اداره می شود، خبر جرس را تكذیب كرد و نوشت: «هرگونه اعلام اخبار، اطلاعیه ها، دیدگاه ها و بیانیه ها مربوط[ ؟!] به خانواده آقای كروبی صرفاً از طریق این سایت منتشر خواهد شد و انتشار مطالبی از این دست در دیگر سایت ها غیرقابل قبول است. با این حال جرس مجدداً تاكید كرده كه خبر منتشره، معتبر و غیرقابل انكار است.

واحدی غیر از مطلب سحام نیوز، شخصاً مطلبی را نیز در فیس بوك منتشر كرده و طی آن به جای توضیح درباره اصل مطلب، جرس را متهم كرده كه مصاحبه ای جعلی با عبدالله نوری منتشر كرده است. وی همچنین به اظهارات محسن كدیور اشاره می كند كه مدعی شده بود سبزها در روز قدس سال 88 شعار «هم غزه هم لبنان» داده اند و نه «نه غزه نه لبنان». واحدی كه در نوشته چندی پیش خود علناً از دریافت كمك های آمریكا جانبداری كرده و مورد اعتراض بسیاری از محافل اپوزیسیون قرار گرفته بود، مدعی شده است «خون دل می خورد آن كس كه حیایی دارد»!

در این میان سایت خودنویس، فرصت را برای تسویه حساب قبلی با كدیور و سایت جرس مناسب دیده و جرس را «سایت خرس سبز علفی» توصیف كرد. به نوشته خودنویس، اقدام جرس بودار می باشد و پس از آن صورت گرفته كه مشكل مالی اش رفع شده است.

خودنویس البته در مطلب دیگری نوشت: براساس تحقیقات همكاران ما، این سایت اینترنتی می نویسد: «یكی از دلایلی كه برخی معتقدند باعث تلاش برای جدایی مجتبی واحدی از خانواده كروبی شده، طرح بحث كنگره ملی و شایعه ارتباط این مجموعه با محسن سازگاراست. چند ماه پیش كه امیر ارجمند به واشنگتن سفر كرد، با اعضای اتاق های فكر در پایتخت آمریكا دیدار كرد اما براساس شواهد، حاضر نشد با سازگارا ملاقات كند. به گفته یك منبع در واشنگتن كه در مهمانی ناهار پیش از میزگرد امیرارجمند و واحدی در جنوب واشنگتن حاضر بوده، امیر ارجمند گفته بود كه با تروریست ها، سلطنت طلبان و كسانی كه مرتبط با دولت آمریكا (نقل به مضمون) هستند ملاقات نمی كند البته بنا به مدارك منتشر شده در ویكی لیكس، آقای امیر ارجمند [ به طور مخفیانه] در تركیه با مقام های دیپلماتیك آمریكایی دیدار كرده بود، اما در واشنگتن حتی با تلویزیون دولتی آمریكا حاضر به گفتگو نشد. از طرفی، نزدیك به 9 ماه پیش كه با محبوس شدن میرحسین موسوی و مهدی كروبی، شورای هماهنگی سبز اعلام موجودیت كرد، گفته می شد كه اعضای این شورا مورد تایید رهبران جنبش سبز هستند، اما بعداً معلوم شد كه مجتبی واحدی راهی به این شورا نداشته است. بحث اختلاف میان برخی از اعضای خانواده كروبی با مجتبی واحدی حدود یك هفته پیش در برخی محافل طرح شده بود اما هیچگاه به طور رسمی اعلام نشد. از سوی دیگر، تكذیب خبر سایت جرس از سوی سحام نیوز، نشان از اختلاف هایی دارد كه تاكنون به این شكل سر بر نیاورده بود.»

 

فیس‌بوک و توییتر حالا بلای جان آمریکا هستند

حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج دانشجویی در جریان برگزاری نمایشگاه مطبوعات که هفته‌ی گذشته در مصلی تهران پایان یافت در غرفه خبرنامه دانشجویان ایران حضور پیدا کرد.

خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» گزارش داد، قدیانی در ابتدا به دانشجویان گفت:زمانی بود در انتخابات 88 ایران امریکا تعمیر فیس بوک و تویتر را عقب انداخت برای کمک به اغتشاشگرای ایرانی و الان میبینیم که همین ابزار بلای جانشان شده است .

رئیس سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: به نظر می رسد آن چه که دارد در وال اسریت اتفاق می افتد این است که غربی ها در کل در پروژه نظری به مشکل برخورده بودند اما نشان نمی دادند اما امروز در حوزه عمل هم به مشکل برخورده اندر. انشالله امیدواریم که این پوچی نظریه های غربی که خودشان اعتراف می کنند مشخص بشود این ها به دلیل ضعف در نظریه هاشان معتقدند که آخر تاریخ است در حالی که ما هنوز ناگفته های زیادی داریم که در نظام اجتماعی می تواند وارثین مستضعفین روی زمین را مشخص کند، لذا من معتقدم آن بستری که می شود در آن مبانی اسلام را مطرح کرد پیش آمده است ما اگر این مبانی را درست مطرح کنیم چشم های ریزبین و گوشهای شنوا و ذهن های آماده ای هست که این مباحث را بشنود.

خبرنامه دانشجویان ایران: در آستانه تشکیل بسیج دانشجویی هستیم توسط حضرت امام(ره)، ارزیابی شما از نکات ظریفی که ایشان در آن پیام مدنظر داشتند چیست؟

قدیانی: یکی از بحث هایی که برای سلامت سیستم ها مطرح است این است که خودش را با اهداف چک کند و یک سری مطالعه تطبیقی انجام دهند. حضرت امام از بسیج دانشجویی 5 مطالبه دارد. یک دفاع از انقلاب و اسلام دو پاسداری از اصل نه شرقی نه غربی است سوم بحث پیوند حوزه و دانشگاه است چهارم جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه است و پنجمی تبیین چهار چوب های اساسی اسلام ناب است.

هر قدر که زمان می گذرد ما به عمق نگاه حضرت امام بیشتر پی می‌بریم درست زمانی که ما شاهدیم جنگ سنگین سخت افزاری در حال اتمام است امام متوجه می شوند که یک جنگ نرم افزاری در حال رخ دادن است که باید یک سیستم قوی تشکیل بشه برای مبارزه با این جنگ نرم.

یعنی همچون سازماندهیی که در جنگ سخت داشتیم باید در این سیستم هم طراحی شود و در حالی که ما هیچ کدام خبر نداشتیم این ساختار را امام در غالب بسیج دانشجویی تشکیل دادند البته ما اعتقادمان این است که تمام بچه هایی که تفکراتشان در راستای نظام انقلاب است بچه های بسیجی هستند لذا این اصل موضوع است . اما هر چه می گذرد ما به عمق آرمان های متصور امام در بسیج دانشجویی بیشتر پی می بریم یعنی بحث دفاع از انقلاب و اسلام در آن زمان برای ما گنگ بود چرا که تصور می کردیم در حکومت اسلامی و دانشگاه اسلامی این بحث ها بی معناست همه به این اصول پایبند هستند بعد که شما آرام آرام وارد محیط می شدید این مسائل بروز پیدا می کرد تازه می فهمیدید که پاسدای از اصل نه شرقی نه غربی در دانشگاهی که تمام منابع درسی اش غربی است یعنی چی.

ما نمی توانیم الان شعار نه شرقی نه غربی بدهیم چرا که تمام کتب درسی ما غربی است و آن وقت امام فرمودند که این دانشگاهی که مبدا تحولات است باید نگاه نه شرقی نه غربی داشته باشد تا بتواند جامعه را متحول کند تو این وادی اگر عمیقا جلو بریم نسبت به مطالبه امام خیلی عقب هستیم اما نسبت به عملکرد گذشته خود خیلی پیش رفتیم .ولی این مسئولیت های ما نیست .زماین که حضرت امام الگوی اسلام ناب را مطرح می کنند امروز نتایجش را می بینید که در منطقه ما نیازمند یک الگوی اسلامی هستیم که نداریم . ما در رفتار عملی ارائه کردیم اما تئوریزه اش نکردیم و به همین خاطر است که کشور های غربی و کشور های در حال انقلاب درخاستشان از ما همین باشد که بیایید و چارچوب های نظریتان را ارائه بدهید ولی ما نداریم و تنها چیزی که ما می توانیم ارائه دهیم قانون اساسی است .

اتفاقا حضرت آقا آمدند و یک تفکیکی بین اصول و فنون انجام دادند که اصول ما تغییر ناپذیر است ولی در فروع می توان به راحتی تغییر ایجاد کرد یعنی پیام حضرت آقا در کرمانشاه بیشتر به خارج از کشور بود که شما می توانید یک مردم سالاری دینی داشته باشید اما با اشکال مختلف می توانید ریاست جمهوری شما پارلمانی باشد و منافاتی ندارد این بستگی به آن نظام دارد که می تواند در موقعست های مختلف از خود رویکرد های متفاوت ارائه کند لذا در این اساس که نگاه می کنیم ما فاصله داریم و باید چارچوب ها را تبیین کنیم و به جهانیان ارائه دهیم و امروز جهان غرب به این نتیجه رسیده که اگر بخواهد مقابل اسلام بایستد باید با بدیل آن این کار را کرد .

ما شاهدیم که مثلا کلینتون می گوید ما می خواهیم سفارت خانه مجازی آمریکا را در ایران ایجاد کنیم این نشان دهنده عجز این هاست و عدم توانایی این ها را در محیط واقعی نشان می دهد و معرف آن است که این ها تمامیت هود را در دنیای واقع از دست داده اند خود آمریکا را هم باید رد فضای مجازی پیدا کرد.

خبرنامه دانشجویان ایران: نقش تشکل‌های دانشجویی در انقلاب های منطقه و دنیا چه تاثیراتی را داشته و برخی معتقدند که تشکل دانشجویی ها هم در این عرصه کم کارند نظر شما چیست و تشکل ها به چه صورت می توانند وارد شوند؟

قدیانی: واقعیتی است که این غفلت وجود دارد هم در تشکل دانشجویی و هم در دستگاه دیپلماسی کشور و نمی توانیم به هم اتهام بزنیم هر دو دچار این مشکل بوده ایم اما توقع ما از دستگاه دیپلماسی خیلی بیشتر از این هاست و ما مهمان های خارجی که داشتیم می گفتندکه ظهور و بروز کارهای شما در عرصه بین الملی اصلا مشهود نیست شما نگاه می کنید می بینید تشکل های دانشجویی توانمندی های زیادی دارند اما ما نتوانستیم تعامل خوبی با جامعه بین الملی داشته باشیم  و وقتی این را واکاوی می کنیم می بینیم که بخشی از این بر می گردد به خود ما و برخی باز می گردد به سیستم دیپلماسی کشور که بستر را مهیا نکرده است ما هم از وزارت خارجه و... خواستیم که این بستر برای ما مهیا کنند ما یک تشکل دانشجویی با بظاعت مشخص هستیم و پتانسییل این ارتباط را داریم اما بستر نیست هرچند که ما هم نباید به این ها اکتفا کنیم و می توانیم در فضای مجازی این حرکت را انجام دهیم .

خبرنامه دانشجویان ایران: ما در داخل شاهد این هستیم که امروز آن چیزی که در میان مردم دارد اتفاق می افتد خلاف آن نظراتی است که سیاسیون در اتاق های خود روی کاغذ می آورند ملموس تر اگر بخواهیم اشاره کنیم باید بگوییم که در شهراستان ها کسی مشایی و جریان انحرافی نمی شناسد اما یک احمدی نژادی می شناسند که در بینشان دارد کار می کند یا انتخابات سال 76 و 84 شما این را چگونه ارزیابی می کنید به نظرتان مردم چگونه انتخاب می کنند آیا به گفتمان ها اصالت می دهند یا چیز های دیگری؟

قدیانی: من اعتقاد شما را ندارم به نظرم مردم ما خیلی هوشیارتر اند یقینا گفتمان ها برایشان مهمتر است و دلیل این که احمدی نژاد رای آورد گفتمان ایشان بود گفتمان مبارزه با فساد و عدالت خواهی بود که با متن جامعه هم خوای داشت . اما این مساله که می گویید وجود دارد و اصلا خوب نیست که سیاسون آن چیزی را می خواهند فقط می شنوند و هر حزب و گروهی سعی دارد آن چیزی که بر وفق مراد است را حاکم کند و در کل این مسائلی که در تهران وجود دارد در استانها اصلا پررنگ نیست مثلا بحث جبهه پایداری و 8+7 و ... اصلا در  استان ها وجود ندارد و این ها در استان ها پایگاه ندارد . ما شاهید که آقای احمدی نژاد که به شهرستان ها می روند از ایشان استقبال خوبی می شود و باید هم بشود اما همه می دانند که این احمدی نژاد دیگر آن احمدی نژاد نیست و چ بند زده شده است هرچند که این واقعا خلاف خواسته ماست.

امیدواریم که تا اخر دوران ریاست جمهوری ایشان در همان مسیری که حضرت آقا ترسی کردند بیایند یقینا مردم هم دوست دارد احمدی نژاد را آن گونه ببینند که در دوران نهم می دیدند اما به نظر می رسد که یک زوایای انحرافی وجود دارد در سیستم اجرایی که توفق همه این است که این انحراف توسط خود رییس جمهور کنار گذاشته بشود که اتفاقا توجه به جایی هم هست.

خبرنامه دانشجویان ایران: کدی وجود دارد که این کار انجام می شود؟

قدیانی: ما چیزی نمی بینیم در فضا موجود حرکتی در این باره مشاهده نمی شود.

خبرنامه دانشجویان ایران: تحول آموزشی که در انتهای سال 89 گفتید قرار است در بین بچه های بسیج شکل بگیرد آیا انجام شد؟

قدیانی: به لطف خدا این اتفاق افتاد. فرایند های دانشی مرحله به مرحله است وقتی آموزش داده می شود به دانش طرف افزوده می شود که بعد این در رفتارش خود را نشان می دهد. ما باید یک مقداری این زمان را بدهیم و معتقدیم که در تابستان گذشته این اتفاق افتاد و بخش زیادی از بسیج دانشجویی رفتند به سمت اجرای منویات رهبری  که در دیدار ماه رمضان فرمودند و خواستند که به سمت مباحث نظری و عمقی برویم انشالله امیدواریم که این موضوع به نتیجه برسد.

 


نوشته شده در : سه شنبه 17 آبان 1390  توسط : .    نظرات() .

سیستم افزایش آمار میهن لینك